úvod Proalergiky.cz > Poradna > Toxoalergický exantém, reakce na Augmentin

Odpověď na dotaz

Toxoalergický exantém, reakce na Augmentin

Eva:

Dobrý den,
byla jsem hospitalizována s toxoalergickým exantémem. Lékaři mi řekli, že je to pravděpodobně reakce na ampicilin v Augmentinu, který jsem předtím brala. Protože jsem ale souběžně brala Macmiror vaginálně a codein oreálně, nemohou vyloučit, že alergii způsobily i tyto léky a proto mi doporučili se jim již vyhýbat.
Chtěla jsem se zeptat,zdali existuje test, který by zjistil, na které z těchto léčiv tedy jsem opravdu alergická - ampicilin, codein nebo Nifuratel.
Velmi Vám děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den. Testy které máme k dispozici nejsou zcela spolehlivé a nemůžeme vyloučit falešnou negativitu testu. Je možné provést provokační test za hospitalizace ( pacientovi se podá lék a sleduje se zda má potíže) . V daném případě mi připadá jako nejvýhodnějším se vyhnout všemu. Ampicilin je ale příčinou podobných obítží velice často MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  24.05.2012

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 105 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den mám dotaz dcera měla opravdu silnou alergii na antibiotika skončila s hospitalizována na interně měla vyrážku po celém těle a zůstali ji...

Zobrazit poradnu