úvod Proalergiky.cz > Poradna > Problémy s průduškami a rýmou

Odpověď na dotaz

Problémy s průduškami a rýmou

slávka kovalčíková:

Dobrý večer.V polovině října jsem byla v K.Studánce,mimo jiného tu byly inhalace,ty mě pravděpodobně vyvolaly bolest na průduškách,bála jsem se zakašlat,měla jsm potom i rýmu,tak že ve čtvrtý den pobytu jsem byla marod. Jako malému děcku mě nedělaly mlhy dobře,mívla jsem hrozné kašle.Týden po návratu jsem byla ještě doma,pak jsem šla do práce.Po několika dnech jsem měla opět hroznou vodovou rýmu,nejvíce ráno po probuzení,jakmile jsem se pohnula,svědění v nose,přidal se i kašel.Brali mi krev,byla jsem na snímkování plic,na alergologii,vše negativní.Do nosu jsem si stříkala mořskou vodu,vincentku do které jsem přidala pár kapek olej z sibiřské jedle,na olej mám zřejmě alergii,když se mě udělala vyrážka na obličeji.Na kožním jsem dostala xizal,rýma se nepatrně zlepšila.Dostavil se dráždivý suchý kašel.Používám avamys a do krku alvesco inhaler.
Po skoro třech měsících mám dá se říci po rýmě,občas ještě kašlu,hlavně ráno a nebo venku,když je zima.Když kýchnu,svědí mě v krku a při kašli jsem měla takovou jakoby zánětlivou pachuť z průdušek.Navštívila jsem hodně lékařů a vlastně nevím,co mě je nebo co mě bylo.Alergie asi ne,když byla zkouška pozitivní jak na pyly apod.,tak i na zvířata.Možná ty éterické oleje vadí?Ty léky co nyní ještě užívám(asi dva týdny) jsou samý kortikoid,tak bych s tím nejraději už skončila,neužívala je.Jsem ročník 1956,mám prý abnormální kapacitu plic,chodila jsem darovat krev,jezdím v létě na kole,léky žádné neberu,tlak mám spíše nižší,když lék,tak jedině aspyrin.Bydlím v domě,rodiče mají kočku,ta mě vadila,mívala jsem tzv.knedlík v krku a pokašlávala jsem,když jsem k nim jezdila na víkend.Teď jsem u nich trvale.Opravdu nevím co a jak.Za odpověď moc děkuji.Koval.

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,


pokud jste v minulosti měla alergické potíže při kontaktu s kočkou a nyní jste s jejími alergeny v pravidelném každodenním kontaktu, pak je vysoce pravděpodobné, že trpíte alergickou rýmou a průduškovým astmatem vyvolanými kontaktem s kočkou. Nepíšete časový údaj, jak dlouho bydlíte u rodičů trvale, i tato informace by pomohla.


Pokud jste v  posledních 1-2 letech nepodstoupila kožní testy na alergii nebo testy z krve na alergii, pak by bylo vhodné je zopakovat.


Jedná-li se o alergii na kočku, pak jediným opatřením je kontakt s kočkou vyloučit - odstěhovat se.


S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Alergie na zvířata

Datum vložení dotazu:  01.01.2013

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Sada filtrů N pro čističky vzduchu Winix Tower NK305, Winix Tower QS a SMART Winix Tower Q

All-in-One True HEPA filtr je unikátní válcový filtr, který filtruje vzduch ze všech směrů.

Obsahuje předfiltr, True HEPA filtr, uhlíkový CD filtr – vše v jednom. Uvedený filtr je neomyvatelný. Filtr je vhodný pro čističku vzduchu Winix Tower NK305, Winix Tower QS a Winix Tower Q.

Filtrační sada je označena písmenem N. Označení filtrační sady, kterou potřebujete pro vaši čističku nalzenete na zadní straně panelu čističky.

Výjimka z možnosti odstoupit od smlouvy

Rozbalením filtrů z jejich původních obalů zaniká právo na odstoupení od smlouvy, a to z hygienických důvodů. Nelze je vrátit ani vyměnit. 

Náhradní filtry pro čističky Boneco P700

Sada filtrů obsahuje 2 ks omyvatelného předfiltru, 2 ks HEPA filtru a 2 ks uhlíkového filtru.

Čistička vzduchu TrueLife AIR Purifier P5 WiFi

Moderní design. 6stupňový filtrační systém. Sterilizační UV lampa. Ionizátor. Vzdálené ovládání přes mobilní aplikaci. Spánkový režim.

Čistička vzduchu Sharp KC-D40EUW

Čistička vzduchu se zvlhčovačem pro střední místnosti. Senzor prachu, teploty a vlhkosti. Moderní design. Kvalita značky Sharp.

Čistička vzduchu Airbi Guard

Čistička vzduchu s 3násobnou filtrací. Automatický i manuální režim. Možnost vypnutí osvětlení. Velmi tichý chod. Účinné a zároveň ekonomické řešení pro místnosti do 19 m2.

Ruční vysavač s UV lampou DOMO DO223S

Antibakteriální vysavač s dezinfekční UV lampou a rotačním kartáčem. Odstraní až 99,9 % virů, bakterií a roztočů. Odnímatelná prachová nádoba.

Související články
Soužití alergika s domácími mazlíčky – jde to?
Soužití alergika s domácími mazlíčky – jde to?

Možná jste právě opustili ordinaci alergologa, kde vám sdělili, že vy nebo někdo z...

Alergie na srst koček a psů: Jak se zbavit zdravotních potíží
Alergie na srst koček a psů: Jak se zbavit zdravotních potíží

Alergie na zvířecí srst je sama o sobě nesmyslný pojem, protože samotné chlupy...

Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky
Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky

Alergie na zvířata může značně znepříjemnit vaše soužití s domácím mazlíčkem. Co ale...

Alergie na zvířata
Alergie na zvířata

Jste-li vy, nebo vaše dítě alergické na domácí zvíře, měli byste zvířeti raději...

Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním
Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním

Úklid pomocí parního čističe je populární již mnoho let a prakticky po celou dobu je...

Ionizátory se podílí na čištění vzduchu
Ionizátory se podílí na čištění vzduchu

Ionizátory se v nabídkách obchodů stále častěji objevují mezi přístroji na úpravu...

Poradna 256 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, po přestěhování do bytu, kde cca 7 měsíců nikdo nebydlel, se mi objevila alergie. Dozvěděla jsem se, že předchozí nájemníci tu měli...

Zobrazit poradnu