úvod Proalergiky.cz > Poradna > Alergie na acylpyrin

Odpověď na dotaz

Alergie na acylpyrin

Iva:

Dobrý den.
Mám podobný problém jako p. Fleková - dotaz ze 6.2. 2013.Od mala mám alergii na acylpyrin. Bohužel patřím k úrazovým typům, nevyhnuly se mi i nějaké operace, po kt. se mi alergie asi zhoršily. Už jsem vyzkoušela všechny možné léky proti bolesti a zánětům, mazací gely i krémy - Vámi doporučovaný Nimesil však alergen obsahuje také. Paralen mohu, mažu heparoidovou mast, ale bojím se, že mě mohou potkat i stavy, kdy to bude slabé. Reaguji osypáním v krku, při horší reakci pak zhoršeným dýcháním, slabostí, zimnicí. Clarytin a calcium mám od alergoložky,to zabírá - cca do 1/4 hod se to zlepší, ale celý stav trvá až 1 hod, než to celé přejde. V nemocnici po operaci jsem se "jen" osypala. Zajímavé je, že mi vyšla alergie jedině na nějakou plíseň a na čistou kys. salycilovou NE. Pomeranče a jahody jsem jídala bez reakcí, radši jsem je vynechala. Otec má alergii jen na jahody, i přes ruce při pletí, jinak vůbec nic. Existuje prosím jiný typ léku proti bolesti, který mohu? nebo už je lepší brát cokoli a k tomu antihistaminikum? děkuji.

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,


v podstatě pro Vás platí doporučení, které jsem psala ve vámi zmiňované odpovědi, kromě toho, že vy můžete užívat Paracetamol.


Nerozumím ve vaší odpovědi větě - "Nimesil však alergen obsahuje také" - znamená to, že u Vás po užití Nimesilu také došlo k alergické reakci?


V každém případě byste kromě Paracetamolu mohla užít Tramal.


To, že alergie na kyselinu salycilovou nebyla potvrzena v testech, není důležité, naopak dochází k tomu často. Tento typ alergie probíhá jinými imunologickými reakcemi, než těmi, které jsme schopni zachytit v testech. Důležité je, zda po kontaktu s konkrétním alergenem dochází k alergické reakci.


S pozdravem MUDr. Lenka Mišunová

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  16.02.2013

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 126 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, jsem celiatik a mam alergii na penicilin. Jaký máte názor dát se očkovat proti covidu. Děkuji.

Zobrazit poradnu