úvod Proalergiky.cz > Poradna > Pálení v krku a otok obličeje

Odpověď na dotaz

Pálení v krku a otok obličeje

Marek Nemeth:

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat je mi 23 let a uz od mala mam alergii na brzký jarní pyly (bříza, líska, trávy). Kolem sedmi let jsem podstoupil vakcinaci(po injekcích jsem měl reakce tak potom jsem dostal kapičky) několik let to bylo celkem v pořátku. Před 2 až 3 roky se alergie objevila opět ve větší míře a od obvodního lékaře jsem dostal Aerius 1,0,0.
Alergie se držela pod kontrolou ale ve středu ráno mě začalo silně pálit v krku (nic jsem do té doby nepil a nejedl) pak asi za 10 minut mi otekl obličej a krk (zvenku i uvnitř) k tomu se přidaly závratě,třes, tak jsem odjel k obvod. l. ten provedl zákl. vyšetření. (TK 140/90 P 120 normálně mam 90/60) nic nezjistil prý jsem byl zdravej ale pro jistotu mě poslal do nemocnice na interní ambulanci. Tam udělali EKG které bylo v normě až na úsek ST kde bylo chvění. Pak jsem byl na sonu kde nic abnormálního nezjistily.
Odtuď mě konečně poslali na alergologii. Tam spirometrie (v normě), zákl. fyzikální vyš (zjištěno velmi silné podráždění sliznice krku s otokem). Na kožní testy mam přijít na podzim nebo pokud mi dojdou léky které mi předepsala pani doktorka Aerius 1,0,1 při aler. reakci rozkousat max. další 2 Avamys 1,0,1 (dva vstřiky do každé dírky)
A můj dotaz zní: jestli je normální že od středy mam pořát závratě(motání hlavy s černem před očima 2-3sek), svalovou slabost DK, únavu, a od pátku se nepravidelně objevuje kašel.

Děkuji moc za radu.

Odpověď:

Dobrý den, Marku,


příznaky, které popisujete (zvlášť pokud jste zároveň pociťoval zvýšenou svědivost pokožky), se nápadně podobají příznakům lehčího anafylaktického šoku. Ale mohlo jít samozřejmě i o cokoli jiného, co s alergií nesouvisí. Pokud cítíte znatelnou úlevu při užívání Aeriusu, s vysokou pravděpodobností jsou Vaše potíže alergologického/imunologického rázu.


Záhadou zůstává, co tuto reakci vyvolalo a proč trvá tak dlouho. "Normální" to určitě není, zvlášť pokud jste byl prohlášen za zdravého člověka. Jestli jste nic nepozřel, mohl jste něco vdechnout. Například roztoče nebo jiný alergen, který u Vás doposud nebyl odhalen. Možností je bohužel mnoho. Pokud Vaše potíže přetrvávají, možná jste s "pachatelem" nadále v kontaktu.


V každém případě Vám držíme palce,


Michal, ProAlergiky.cz


 

Podobné:  Ostatní

Datum vložení dotazu:  20.05.2013

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví

Smog, zhoršené rozptylové podmínky, překročené imisní limity či inverzní charakter...

Čistička vzduchu – ano, či ne?
Čistička vzduchu – ano, či ne?

V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme...

Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba
Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba

Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z anglického...

Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie
Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie

Jak předcházet hromadění alergenů? Jaká pravidla platí pro nejběžnější alergie - na...

Zvlhčování vzduchu – jak na to
Zvlhčování vzduchu – jak na to

Častá nemocnost, astmatické potíže, krvácení z nosu nebo suchá pokožka mohou být...

Laryngitida u dětí
Laryngitida u dětí

Laryngitida neboli zánět hrtanu je velkým strašákem pro mnoho rodičů. Malé dítě se...

Poradna 1 321 odpovědí

Poslední dotaz: Asi od ledna mě začali pálit rty. Nezačal jsem brát nový lék ani jsem nezměnil jídlo. Postupně mi rty uvnitř otekly a pálí. Zkouším vynechávat...

Zobrazit poradnu