úvod Proalergiky.cz > Poradna > Před rokem a půl potvrzena potravinová alergie. Nyní dle krevních testů už alergik nejsem.

Odpověď na dotaz

Před rokem a půl potvrzena potravinová alergie. Nyní dle krevních testů už alergik nejsem.

Hela:

Dobrý deň, mám taký problém... pred rokom a pol mi po strašne dlhom čase tráviacich problémov, a vyrážkach ...potvrdili alergiu na zemiaky, ryžu, raž, kiwi, marhule a arašidy, prišla som na to, že nemôžem ani ovos, jačmeň, kapustu, slivky...od minulého septembra som bola liečená na gastritídu a ezofagitídu s helibakterom pylori.Teraz mi zas alergologička brala krv, výsledky ukázali, že už nie som alergická na nič. Akurát že som čítala že v dospelosti sa alergia vyliečiť nedá. tak teraz neviem, je to tak alebo môžem začať pomaly jesť všetko ? len sa obávam, že zas sa vrátia všetky tie problémy...akurát že som dosť pribrala, keď som vlastne jedla celý ten čas len výrobky s bielej a celozrnnej pšeničnej múky...neviem čo jesť aby som schudla. Ďakujem za odpoveď.

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,


alergie může mít v různém věku různé klinické projevy. Někteří pacienti mají část života alergickou rýmu a průduškové astma, po nějaké době se tyto potíže můžou změnit například ve vyrážky a ekzém. To znamená, že vaše tělo může některé potraviny tolerovat část života hůře či lépe.


Nemám k dispozici výsledky vašich testů, nemůžu se tedy konkrétně vyjádřit. Nicméně - výsledky testů dávají jen částečnou odpověď, důležité je, jaké potíže máte vy sama. Můžete tedy zkusit opatrně, v malých množstvích a v časových odstupech postupně zařadit potraviny, které jste předešlé měsíce nekonzumovala. Pokud budete tyto potraviny snášet dobře, můžete je zařadit do jídelníčku, jinak v jejich konzumaci nepokračujte.


Doporučuji ještě k prostudování tento článek o histaminové intoleranci  - nejedná se přímo o alergii, ale jejím důsledkem vznikají obdobné klinické reakce.


S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Potravinová alergie

Datum vložení dotazu:  05.04.2016

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec

Zvu vás na štědrodenní oběd. Samozřejmě v úpravě pro alergiky na mléko a vejce či...

Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec

Ať slavíme Silvestr v kruhu rodinném, či společně s přáteli, určitě se shodneme na...

Vánoční pečení bezlepkově
Vánoční pečení bezlepkově

Jaký byl začátek vašeho bezlepkového pečení? Také jste si napoprvé řekli, že prostě...

Pečeme na Vánoce… bez mléka
Pečeme na Vánoce… bez mléka

Sladkými symboly Vánoc jsou pro většinu z nás cukroví, vánočka, perníčky či vánoční...

Nejen o vánočním cukroví pro alergiky
Nejen o vánočním cukroví pro alergiky

První předvánoční, tzv. železná, neděle je za námi. Domovy nám rozzářilo světlo z...

Poradna 589 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den.Moje sedmiletá vnučka se osypala (zřejmě po tuňáku v konzervě)celé tělíčko ,drobná krupice,teplota vyskočila na 38 stupňů,otekly ručičky...

Zobrazit poradnu