úvod Proalergiky.cz > Poradna > Před rokem a půl potvrzena potravinová alergie. Nyní dle krevních testů už alergik nejsem.

Odpověď na dotaz

Před rokem a půl potvrzena potravinová alergie. Nyní dle krevních testů už alergik nejsem.

Hela:

Dobrý deň, mám taký problém... pred rokom a pol mi po strašne dlhom čase tráviacich problémov, a vyrážkach ...potvrdili alergiu na zemiaky, ryžu, raž, kiwi, marhule a arašidy, prišla som na to, že nemôžem ani ovos, jačmeň, kapustu, slivky...od minulého septembra som bola liečená na gastritídu a ezofagitídu s helibakterom pylori.Teraz mi zas alergologička brala krv, výsledky ukázali, že už nie som alergická na nič. Akurát že som čítala že v dospelosti sa alergia vyliečiť nedá. tak teraz neviem, je to tak alebo môžem začať pomaly jesť všetko ? len sa obávam, že zas sa vrátia všetky tie problémy...akurát že som dosť pribrala, keď som vlastne jedla celý ten čas len výrobky s bielej a celozrnnej pšeničnej múky...neviem čo jesť aby som schudla. Ďakujem za odpoveď.

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,


alergie může mít v různém věku různé klinické projevy. Někteří pacienti mají část života alergickou rýmu a průduškové astma, po nějaké době se tyto potíže můžou změnit například ve vyrážky a ekzém. To znamená, že vaše tělo může některé potraviny tolerovat část života hůře či lépe.


Nemám k dispozici výsledky vašich testů, nemůžu se tedy konkrétně vyjádřit. Nicméně - výsledky testů dávají jen částečnou odpověď, důležité je, jaké potíže máte vy sama. Můžete tedy zkusit opatrně, v malých množstvích a v časových odstupech postupně zařadit potraviny, které jste předešlé měsíce nekonzumovala. Pokud budete tyto potraviny snášet dobře, můžete je zařadit do jídelníčku, jinak v jejich konzumaci nepokračujte.


Doporučuji ještě k prostudování tento článek o histaminové intoleranci  - nejedná se přímo o alergii, ale jejím důsledkem vznikají obdobné klinické reakce.


S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Potravinová alergie

Datum vložení dotazu:  05.04.2016

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec

Ať slavíme Silvestr v kruhu rodinném, či společně s přáteli, určitě se shodneme na...

Vánoční pečení bezlepkově
Vánoční pečení bezlepkově

Jaký byl začátek vašeho bezlepkového pečení? Také jste si napoprvé řekli, že prostě...

Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec

Zvu vás na štědrodenní oběd. Samozřejmě v úpravě pro alergiky na mléko a vejce či...

Pečeme na Vánoce… bez mléka
Pečeme na Vánoce… bez mléka

Sladkými symboly Vánoc jsou pro většinu z nás cukroví, vánočka, perníčky či vánoční...

Nejen o vánočním cukroví pro alergiky
Nejen o vánočním cukroví pro alergiky

První předvánoční, tzv. železná, neděle je za námi. Domovy nám rozzářilo světlo z...

Poradna 606 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, dnes mi bylo sděleno, že mám alergii na Kravské mléko IgG 2,91, dále kasein IgG 1,68 a sóju IgG 1,32. Bylo mi doporučeno vysadit mléčné...

Zobrazit poradnu