Odpověď na dotaz

Eva:

Dobrý den, jsem v devátém měsíci těhotenství a na těle se mi udělaly strie, které ted hrozně svědí a jsou na nich takové puchýřky. Každý den několikrát si místa natírám speciálním krémem na strie Elasti-Q, ale nepomůže to od svědění. Přibrala jsem jen 8 kilogramů a krém používám od začátku těhotenství. Poraďte mi prosím, jak nejlépe zmírnit následky a co by pomohlo od svědění. Předem děkuji za odpoveď

Odpověď:
MUDr. Daniela Kaňovská

Vážená paní Evo,
do klinického obrazu tvorby strií mírné svědění patří, ne však další popisované potíže. Je možné, že máte podráždění kůže právě po speciálním krému. Doporučuji tento vysadit a místa ošetřovat jen dříve tolerovaným krémem na tělo či obličej . Tvorba strií je závislá více na změně hormonální situace v organismu než na váhovém přírustku , ovlivnění zevní léčbou (masáže apod.) je možné jen omezeně. S pozdravem

MUDr. Daniela Kaňovská

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  03.06.2006

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz