úvod Proalergiky.cz > Poradna > Pigmentové skvrny při chladové kopřivce - existuje specializovaný lékař?

Odpověď na dotaz

Pigmentové skvrny při chladové kopřivce - existuje specializovaný lékař?

Magdaléna:

Dobrý den,
od dětství trpim koprivkou. Jedná se o maličké pigmentové skvrny téměř po celém těle. Vetsina z nich je tzv. mrtvá. V místě tření odevu se nekdy delaji nové živé, na ty pomáhá Belogent. V 15 a ve 30ti jsem si nechala odebrat vzorky, dermatolozka rekla, že to neni zadna znama forma, je to podobné jako urticaria pigmentoza. Po jakemkoli kontaktu s vodou, zejmena studenou fleky cervenaji a vysev je je větší. Velmi mě to trápí, moc to nesvedi, ale vypadá to strašně. Jedine co pomáhá je slunce, coz je tady v ČR dost nepraktické. Myslím ze jde o chladovou koprivku. Existuje nejaky specialista v Brně, nebo mate nejakou radu? Jsem alergicka na chlad a roztoce.

Odpověď:
Mgr. Michal Závacký

Dobrý den, Magdaléno,


výsev kopřivky po kontaktu se studenou vodou skutečně nasvědčuje tomu, že byste mohla trpět alergií na chlad neboli chladovou kopřivkou. V podstatě by vám měl umět pomoci kterýkoli dermatolog nebo i alergolog. Obou typu lékařů je v Brně mnoho. Problém je v tom, že možnosti léčby tohoto onemocnění jsou zatím velmi omezené – vyhýbání se chladu nebo užívání protialergických léků. 


To při alergii na roztoče toho pro sebe můžete udělat mnoho. To podstatné máme souhrnně popsáno v článku Jak účinně a efektivně odstranit roztoče v domácnosti


Držíme vám palce,


Michal, ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na chlad

Datum vložení dotazu:  04.01.2019

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz