Odpověď na dotaz

Petr Novák:

Dobrý den,
žádáme Vás o radu.Synovi jsou dva roky
a trpí laryngitýdou.Děláme ruzná opatření,ale stále se nemoc vrací.
1.Je vhodné použít zvlhčovač?Případně jaký?A jakou náplň?Velikost pokoje 25m2
2.Jaká je vhodná vlhkost?
3.Jakou další prevenci doporučujete?
Náš syn má atopický ekzém.Děkuji Petr Novák.

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den, pane Nováku,

1.zvlhčovač je určitě dobré používat, nemocným usnadňuje dýchání, suchý vzduch vysušuje sliznice, způsobuje právě opakovanou laryngitydu apod.
V současné době nabízíme 2 zvlhčovače, které účinkují na principu horké páry. Diskutovali jsme to s odborníkem, který nám sdělil, že pouze parní zvlhčovače mají i tu výhodu, že ničí choroboplodné zárodky ve vzduchu, které mohou rovněž způsobit řadu komplikací. Doporučila bych Vám zvlhčovač BWM 5075, který je určen právě do dětských pokojů, protože je vybaven lampičkou,má antibakteriální ochranu a je určen pro místnost do 56m2.
2.Nejprve bych Vám radila zjistit pomocí vlhkoměru, jakou máte vlhkost v místnosti, kde dítě tráví většinu času.
Optimální vlhkost je kolem 50%, při nemoci může být pro lepší dýcháni vlhkost cca o 5% větší, tzn.kolem 55%. Je nutné mít v místnosti se zvlhčovačem i zmíněný vlhkoměr, abyste měl stále pod kontrolou jaká je vlhkost. Mohlo by se stát, že vlhkost by byla velká, zvlhčovač by byl stále zapnutý a Vy byste dítěti více uškodil než pomohl.
Pak by byl potřebný spíše odvlhčovač.
3.pomocbymohla i čistička vzduchu, každopádně doporučuje zajít ke specialistovi, popř.na alergologii, kde synkovi udělají testy na různé alergeny.
Co se týká atopického ekzému, doporučuji pyžamko pro ekzematiky, nošení bavlněných, volných věcí, můžeme Vám nabídnout i punčocháčky ze 100% bavlny.
Nepoužívat dráždivou kosmetiku, nejlépe kosmetiku řady Exomega nebo kosmetiku, která obsahuje výtažky z ovsa Rhealba, které má protizánětlivé účinky.
V případě potřeby prosím neváhejte a zavolejte na naši infolinku,
přeji pevné zdraví Vašemu chlapečkovi i celé rodině,Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  01.01.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz