Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Recenze a testy čističek vzduchu

Uvažujete o koupi čističky vzduchu a nevíte jakou vybrat? Přečtěte si o testech čističek, prohlédněte si naše recenze, porovnejte náklady na provoz a zjistěte, jak vybrat tu nejlepší čističku vzduchu pro vás.
Recenze a testy čističek vzduchu

Čističky vzduchu Dtest zatím netestoval, najdete jen srovnání

Před výběrem produktu jsou velmi nápomocné srovnávací testy. Bohužel v České republice dosud časopis dTest ani žádná jiná nezávislá organizace opravdový test čističek vzduchu neprovedla. Časopis dTest občas publikuje převzaté výsledky testů od spolupracujících zahraničních institucí. Tyto testy reflektují modely čističek dostupné pro konkrétní zahraniční trh, získaná zjištění však mohou být užitečná i pro nás.

Jinde na internetu jsou k nalezení stránky s informacemi, které se tváří jako výsledky testu, ale bohužel autoři těchto stránek ve skutečnosti žádné testování čističek neprováděli a tyto produkty ani nikdy osobně neviděli. Jde o pouhá srovnání produktů podle parametrů, doplněná o informace shromážděné z různých jiných webových stránek. Je to lepší než nic, ale do pravého testu to má daleko. Obsah těchto stránek tedy berte s rezervou.  

Ověřujeme účinnost

Počet značek a modelů čističek vzduchu neustále roste. Chceme mít jistotu, že čističky vzduchu, které v e-shopu ProAlergiky.cz nabízíme, skutečně plní svou funkci. Proto řadu čističek vzduchu sami testujeme. Zkoušky jsou zaměřeny na praktické otázky, jako je účinnost odstranění cigaretového kouře nebo zápachu, citlivost senzorů nebo hlučnost. 

Také se zajímáme o to, zda čističky mají nějaké certifikáty účinnosti, nejlépe vystavené nějakými nezávislými institucemi. Jedním z nejdůležitějších a nejdůvěryhodnějších je certifikát Americké asociace výrobců domácích spotřebičů (AHAM), který dokládá množství pročištěného vzduchu (CADR), tedy účinnost čističky v odstraňování nečistot, konkrétně pylu, kouře a prachu. Na evropském kontinentu mají podobnou váhu certifikáty Britské nadace pro alergie (BAF) nebo Nadace Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF).  

Díky tomu je možné odhalit silné a slabé stránky jednotlivých modelů a určit, pro které skupiny spotřebitelů a k jakým účelům jsou ty které čističky vhodné. Informace z těchto testů využíváme v produktových recenzích (odkazy níže) a také v popisech produktů. 

Čistička Winix ZERO je díky skvělému poměru ceny a výkonu velmi ekonomičtějším řešenímČistička Winix ZERO je díky skvělému poměru ceny a výkonu velmi ekonomickým řešením 

Která čistička je nejlepší?

Mezi jednotlivými čističkami vzduchu jsou rozdíly. Některé modely jsou vybaveny účinnějšími filtry nebo kvalitnějšími senzory, jiné kvůli vyšší hlučnosti nedoporučujeme těm, kteří chtějí mít čističku zapnutou i v noci. Rozhodujícím parametrem může být i spotřeba energie nebo náklady na náhradní filtry. Zkrátka každá čistička vzduchu má svoje plusy a minusy a její výběr byste měli podřídit tomu, co od ní očekáváte.

Svou roli v kvalitě těchto přístrojů určitě hraje i jejich značka:

  • Za mnoha značkami čističek stojí firmy, které se dlouhodobě specializují na úpravu vzduchu. Jejich odborné znalosti jsou tak určitou zárukou kvality. Jde o značky jako Daikin, Winix, Stylies nebo Sinclair. 
  •  „Velké“ renomované značky spotřební elektroniky jako Sharp nebo Rohnson sice tak úzce specializované nejsou, ale kdyby na trh uvedly třeba zrovna nekvalitní čističky, mohlo by to poškodit pověst jejich značky i v ostatních kategoriích, což tyto firmy nerady riskují. 

Všechny čističky vzduchu zařazené do e-shopu ProAlergiky.cz splňují přísné parametry pro použití v domácnostech alergiků. Čističky vzduchu patří mezi nejméně poruchové a reklamované produkty.

Podrobné srovnání několika parametrů, které se jsou u čističek zásadní, najdete v článku Porovnání čističek vzduchu


Potřebujete poradit s výběrem čističky? Vaše dotazy rádi zodpoví produktoví specialisté na naší zákaznické lince 541 212 450 nebo 602 813 222. 

Recenze čističek vzduchu

U nejprodávanějších nebo nejzajímavějších modelů čističek vzduchu jsme pro vás připravili recenze ve formě krátkých videí. Podívejte se, jaké nečistoty dokážou odstranit, jak se ovládají a co všechno umí.

Winix Zero Pro

Podrobné informace o čističce vzduchu Winix Zero Pro

Winix Zero

Podrobné informace o čističce vzduchu Winix Zero

Stylies Pegasus

Podrobné informace o čističce vzduchu Stylies Pegasus

Zobrazit kompletní nabídku čističek vzduchu v e-shopu ProAlergiky.cz
 

Jakou čističku vzduchu vybrat?

Vybrat správnou čističku vzduchu není jednoduché. Pokud si stále nejste jisti, pročtěte si nákupního rádce a časté otázky a odpovědi.

Nákupní rádce – jak správně vybrat čističku vzduchu, jaká jsou nejdůležitější kritéria pro výběr

Kategorie čističek vzduchu

Související články

Čističky vzduchu a ozon – jak je to doopravdy
Čistička vzduchu – ano, či ne?
Nový koncept čištění vzduchu založený na elektrolýze vody

Produkty, které pomáhají

Kompletní nabídka:
Čističky vzduchu

Související články

Čističky vzduchu a ozon – jak je to doopravdy
Ozon je všude kolem nás jako nedílná součást zemské atmosféry – nejen jako ozonová vrstva. Dýcháme ho celý život, aniž by...
Čističky vzduchu a ozon – jak je to doopravdy
Čistička vzduchu – ano, či ne?
V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme pořídit. Existuje mnoho důvodů, proč ji lze...
Čistička vzduchu – ano, či ne?
Nový koncept čištění vzduchu založený na elektrolýze vody
Každý z nás vdechne do plic přibližně 15 000 litrů (15m3) vzduchu denně. Jelikož vzduch je klíčovým aspektem naší...
Nový koncept čištění vzduchu založený na elektrolýze vody
Čističky vzduchu - nová kvalita vašeho života
V posledních letech se stále více mluví o biopotravinách a zdravém životním stylu. Biopotraviny se staly vítanou změnou v...
Čističky vzduchu - nová kvalita vašeho života
Podle čeho se orientovat při nákupu čističky vzduchu
Protože se často setkáváme s tím, že není snadné se rozhodnout pro konkrétní typ čističky vzduchu, přinášíme vám několik...
Podle čeho se orientovat při nákupu čističky vzduchu
Úprava vzduchu v domácnosti
Čistý vzduch je základním předpokladem pro zdravý život. Udává se, že vzduch, který dýcháme v uzavřených místnostech, může...
Úprava vzduchu v domácnosti
Recenze produktu: Čistička vzduchu Sanyo ABC-VW24A
Tentokrát jsme se rozhodli „podívat na zoubek“ jedné z našich nejprodávanějších čističek vzduchu Sanyo ABC-VW24A.
Alergie na psy, kočky a jiná zvířata Alergie na plísně Alergie na pyl Alergie na roztoče
Recenze produktu: Čistička vzduchu Sanyo ABC-VW24A
Čističky a zvlhčovače vzduchu
Jak poznat, kdy je vhodnější pořídit čističku vzduchu a kdy zvlhčovač? Jaké problémy tyto přístroje řeší? Není řešením...
Čističky a zvlhčovače vzduchu

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • vše v pořádku
Ověřený zákazník včera
„První nákup a velká spokojenost.“
Ověřený zákazník před 6 dny
  • Rychle doručení
Ověřený zákazník před 8 dny