úvod E-shop > Čističky vzduchu

Čističky s ionizátorem

Čistička vzduchu chrání vaše zdraví

Ionizátor zvyšuje účinnost čističky vzduchu

Čističky vzduchu dnes bývají často vybavený ionizátorem, což je elektrické zařízení, které molekulám vzduchu poskytuje elektrický náboj a tím i schopnost čistit vzduch. Ionizátor pomáhá čističce bojovat především se zvýšenou prašností,... více informací

Ionizátor zvyšuje účinnost čističky vzduchu

Čističky vzduchu dnes bývají často vybavený ionizátorem, což je elektrické zařízení, které molekulám vzduchu poskytuje elektrický náboj a tím i schopnost čistit vzduch. Ionizátor pomáhá čističce bojovat především se zvýšenou prašností, kouřem a smogem, ale také některými alergeny a mikroorganismy.

Ionizátor také vzduch osvěžuje. Vzduch bohatý na ionty je většinou lidí vnímán jako čerstvější a příjemnější na dýchání.

Jaké druhy ionizátorů existují a jak fungují

  1. Generátor záporných iontů: Tradiční a nejrozšířenější typ ionizátoru. Vytvořené ionty, tedy nabité molekuly vzduchu se pomocí ventilátoru čističky rychle rozhánějí do místnosti. Ve vzduchu reagují s různými pevnými částečkami, jako jsou prach nebo vzdušné alergeny, a způsobují jejich shlukování. Čistička pak tyto shluklé nečistoty nasaje a její HEPA filtr nebo jiný mikrofiltr je zachytí.
  2. Plazmový generátor záporných i kladných iontů: Modernější typ ionizátoru, který má širší záběr čištění. Umí odstraňovat pevné částečky tak jako generátor záporných iontů, ale navíc je schopen přímo ve vzduchu neutralizovat viry, bakterie nebo spory plísní a rozkládat různé toxické plyny. Díky tomu plně nahradí UV lampu i fotokatalytic­ký filtr.

Samotný ionizátor – bez ventilátoru a kvalitního filtru – by z místnosti téměř žádné nečistoty neodstranil.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii čistička vzduchu, čističky vzduchu? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na čistička vzduchu, čističky vzduchu více

Čistý vzduch je pro alergiky velmi důležitý. Většina alergenů, které nás obklopují a mnohdy i ohrožují, je schopna šířit se vzduchem spolu s prachem a průmyslovými zplodinami. Lze je doporučit nejen alergikům, ale také astmatikům, lidem se sníženou imunitou a do rodin, jejichž členové trpí opakujícími se infekcemi dýchacích cest. Většina čističek vzduchu totiž dokáže z ovzduší odfiltrovat také bakterie a některé typy i řadu virů. Je nutné upozornit, že o tyto přístroje je nutné pravidelně pečovat, aby se zamezilo například pomnožení plísní v přístroji samotném. MUDr. Tomáš Rohovský

 
 
Řazení dle:
 

Zobrazit všechny produkty