úvod E-shop > Čističky vzduchu

Čističky s ionizátorem

Čistička vzduchu chrání vaše zdraví

Doporučeno pro: pro alergiky i pro osoby, které žádnou alergií netrpí. Tedy pro děti, pro kuřáky nebo pro často nemocné osoby, které ocení čistý vzduch.

Čističky vzduchu dnes bývají často vybavený ionizátorem, což je elektrické zařízení, které molekulám vzduchu poskytuje elektrický náboj a tím i vyšší schopnost čistit vzduch. Ionizátor pomáhá elektrostatické čističce bojovat především se zvýšenou prašností, kouřem a smogem, ale také... více informací

Čističky vzduchu dnes bývají často vybavený ionizátorem, což je elektrické zařízení, které molekulám vzduchu poskytuje elektrický náboj a tím i vyšší schopnost čistit vzduch. Ionizátor pomáhá elektrostatické čističce bojovat především se zvýšenou prašností, kouřem a smogem, ale také některými alergeny a mikroorganismy.

Ionizátor zvyšuje účinnost čističky vzduchu

Ionizátor elektrostatické čističky také vzduch osvěžuje. Vzduch bohatý na ionty je většinou lidí vnímán jako čerstvější a příjemnější na dýchání.

Jaké druhy ionizátorů existují a jak fungují

  1. Generátor záporných iontů: Tradiční a nejrozšířenější typ ionizátoru pro ionizační čističky vzduchu. Vytvořené ionty, tedy nabité molekuly vzduchu se pomocí ventilátoru čističky s ionizátorem rychle rozhánějí do místnosti. Ve vzduchu reagují s různými pevnými částečkami, jako jsou prach nebo vzdušné alergeny, a způsobují jejich shlukování. Čistička pak tyto shluklé nečistoty nasaje a její HEPA filtr nebo jiný mikrofiltr je zachytí.

  2. Plazmový generátor záporných i kladných iontů: Modernější typ ionizátoru, který má širší záběr čištění. Umí odstraňovat pevné částečky tak jako generátor záporných iontů, ale navíc je schopen přímo ve vzduchu neutralizovat viry, bakterie nebo spory plísní a rozkládat různé toxické plyny. Díky tomu plně nahradí UV lampu i fotokatalytic­ký filtr.

Samotný ionizátor bez ventilátoru a kvalitního filtru by z místnosti téměř žádné nečistoty neodstranil. Proto vybírejte kompletní čističky vzduchu.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii čističky vzduchu proti alergenům? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na čističky vzduchu proti alergenům více

Čistý vzduch je pro alergiky velmi důležitý. Většina alergenů, které nás obklopují a mnohdy i ohrožují, je schopna šířit se vzduchem spolu s prachem a průmyslovými zplodinami. Lze je doporučit nejen alergikům, ale také astmatikům, lidem se sníženou imunitou a do rodin, jejichž členové trpí opakujícími se infekcemi dýchacích cest. Většina domácích čističek vzduchu totiž dokáže z ovzduší odfiltrovat také bakterie a některé typy i řadu virů. Je nutné upozornit, že o tyto přístroje je nutné pravidelně pečovat, aby se zamezilo například pomnožení plísní v přístroji samotném. MUDr. Tomáš Rohovský

 
 
Řazení dle:
 

Zobrazit všechny produkty

INFOLINKA DO 20:00
Pomůžeme vám s výběrem.
Jsme online do 20 hod.
602 813 222, 722 922 920
Po - Pá: 8:00 - 20:00 hod.
Neděle: 17:00 - 20:00 hod.