úvod E-shop > Čističky vzduchu

Čističky se zvlhčovačem

Čistička vzduchu chrání vaše zdraví

Čistička vzduchu a zvlhčovač vzduchu v jednom přístroji

Tyto přístroje skutečně kombinují čističku vzduchu a zvlhčovač vzduchu, dá se říci, že jde o čističku vzduchu s vestavěným zvlhčovačem. Tento přístroj tedy umí čistit vzduch a zároveň jej zvlhčovat.

Pro koho a kam je... více informací

Čistička vzduchu a zvlhčovač vzduchu v jednom přístroji

Tyto přístroje skutečně kombinují čističku vzduchu a zvlhčovač vzduchu, dá se říci, že jde o čističku vzduchu s vestavěným zvlhčovačem. Tento přístroj tedy umí čistit vzduch a zároveň jej zvlhčovat.

Pro koho a kam je čistička vzduchu se zvlhčovačem vhodná

Tento kombinovaný přístroj je vhodný všude tam, kde klasická čistička vzduchu. Díky vestavěnému zvlhčovači vzduchu navíc výborně poslouží v bytech, kancelářích a dalších prostorách, ve kterých často dochází k poklesu vlhkosti vzduchu pod 40 %, typicky v topné sezoně. Tím pádem předchází vysoušení sliznic dýchacích cest i pokožky, čímž posiluje preventivní účinek čističky vzduchu na různá alergická i infekční onemocnění.

Čistička vzduchu se zvlhčovačem není o moc větší než čistička vzduchu bez zvlhčovače. Hodí se tedy zejména do míst s omezeným prostorem, jako jsou garsonky a jiné malé byty nebo třeba kanceláře. Zkrátka tam, kde by vám dva samostatné přístroje mohly překážet.

Pokud však má váš prostor více místností, přičemž v některých potřebujete vzduch čistit a v jiných zvlhčovat, je praktičtější mít samostatně čističku a zvlhčovač vzduchu. Obě řešení jsou cenově srovnatelná.

Další výhody a nevýhody vestavěného zvlhčovače vzduchu

  • Zvlhčovače, které jsou součástí čističek vzduchu, jsou velmi výkonné. Často zvlhčí prostor rychleji než samostatný zvlhčovač.
  • Zvlhčování se zapíná jako přídavná funkce k čištění, nelze tedy pouze zvlhčovat, vždy se zároveň i čistí vzduch.
  • Zvlhčovač vzduchu vestavěný do čističky má oproti samostatnému zvlhčovači omezené možnosti regulace, například si nelze volit požadovanou vlhkost vzduchu, ta je nastavená již z výroby.
Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii čistička vzduchu, čističky vzduchu? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na čistička vzduchu, čističky vzduchu více

Čistý vzduch je pro alergiky velmi důležitý. Většina alergenů, které nás obklopují a mnohdy i ohrožují, je schopna šířit se vzduchem spolu s prachem a průmyslovými zplodinami. Lze je doporučit nejen alergikům, ale také astmatikům, lidem se sníženou imunitou a do rodin, jejichž členové trpí opakujícími se infekcemi dýchacích cest. Většina čističek vzduchu totiž dokáže z ovzduší odfiltrovat také bakterie a některé typy i řadu virů. Je nutné upozornit, že o tyto přístroje je nutné pravidelně pečovat, aby se zamezilo například pomnožení plísní v přístroji samotném. MUDr. Tomáš Rohovský

 
 
Řazení dle:
 

Zobrazit všechny produkty