Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Odvlhčovač s čističkou vzduchu Meaco Dry Arete® One 20L

Velmi tichý a úsporný kondenzační odvlhčovač. HEPA filtr H13. Chytrý automatický režim. Moderní design. Funkce sušení prádla. Noční režim.

Více informací
Skladem Porovnat
7490 Kč
Doprava zdarma 30 dnů záruka na vrácení zboží
Chcete si dobře vybrat? S výběrem odvlhčovače vzduchu vám odborně poradíme.

Výkonný a tichý odvlhčovač Meaco Dry Arete® One 20L si poradí s odstraněním nadbytečné vzdušné vlhkosti ve střední velké místnosti, která zabrání růstu plísní, kondenzace vody a vzniku nepříjemného zápachu.

Díky promyšlenému designu odvlhčovače je dosaženo velmi tichého a energeticky úsporného provozu. Pro maximální usnadnění obsluhy je přístroj vybaven vestavěným hygrostatem a velkokapacitní nádrží na zkondenzovanou vodu. Stačí stisknout tlačítko a nemusíte se o nic dalšího starat.

Známka Tichý Mark

Recenze

Kvalitní filtrace vzduchu

Součástí příslušenství je HEPA filtr třídy H13, který zajistí kvalitní čištění vzduchu během odvlhčování i samostatně, což uvítáte v jarních a letních měsících, kdy je zvýšený výskyt pylů a dalších alergenů ve vzduchu. Oproti předchozímu modelu Meaco Low Energy je HEPA filtr o 75 % větší a dokáže odfiltrovat vzduchové části s vysokou účinností 99,75 %.

MeacoDry Arete® One 20L

Klíčové parametry

 • výkon odvlhčování při 30 °C: 20 l / 24 hodin
 • velikost nádrže : 4,8l
 • vzduchový výkon: 160 m³/h
 • způsob odvlhčování: kondenzační, kompresorový

4 provozní režimy

 • Chytrý režim odvlhčování – ventilátor přizpůsobuje otáčky aktuální vzdušné vlhkosti. Cílovou hodnotu vlhkosti lze nastavit v rozmezí 40–70 % v krocích po 5 % (výchozí nastavení je 55 %). Po dosažení cílové schopnosti se odvlhčovač automaticky spustí. 30 minut je aktivován ventilátor a přístroj kontroluje vlhkost v místnosti. Pokud se vlhkost upravila o více než 3 % porovnání s cílovou hodnotou, odvlhčování se opět spustí.
 • Kontinuální odvlhčování – odvlhčování probíhá bez ohledu na okolní vlhkost vzduchu.
 • Čištění vzduchu – v tomto režimu přístroj neodvlhčuje, pouze je zapnutý ventilátor a nasávaný vzduch je filtrován přes nainstalovaný HEPA filtr.
 • Režim sušení prádla – vysoušení probíhá nejvyšší rychlost ventilátoru, dokud není relativní vlhkost 35 %. Po 6 hodinách se odvlhčování automaticky spustí kvůli úspoře energie.

Vlastnosti a funkce odvlhčovače vzduchu Meaco Dry Arete® One 20L

 • noční režim – rychlost ventilátoru je nastavena na nejnižší stupeň a podsvícení ovládacího panelu je vypnuto, aby vás přístroj nevyrušoval během spánku
 • omyvatelný prachový předfiltr – slouží k zachycení hrubých nečistot jako vlasy, prach, hmyz nebo zvířecí srst, čímž prodlužuje životnost HEPA filtru a chrání vnitřek přístroje před ním
 • přehledný dotykový ovládací panel s LED displejem
 • indikátor nádrže na vodu – po naplnění zásobníku se odvlhčování automaticky spustí, ozve se plné výstražné zapípání a rozsvítí se kontrolka
 • odnímatelná nádržka – snadná manipulace díky dvěma postranním úchytkám a praktickému madlu
 • průzor pro kontrolu hladiny vody v nádrži
 • díky bočnímu nasávání vzduchu lze přístroj umístit blízko ke stěně
 • velmi tichý provoz – prestižní mezinárodní ocenění Quiet Mark (nezávislý globální certifikační program charitativní nadace UK Noise Abatement Society)
 • možnost kontinuálního odvodu kondenzátu – hadice není součástí balení; pomocí dodávaného adaptéru je možné připojit standardní zahradní hadici s vnitřním průměrem 12,5 mm
 • dětský zámek – uzamčení ovládání, aby nedošlo k přenastavení přístroje
 • integrovaná kolečka a vysouvací madlo usnadňuje manipulaci s přístrojem
 • ocenění Which? Best Buy Award 2021 – uděluje britská nezávislá spotřebitelská organizace
 • ocenění T3 Platinum Award 2021 – uděluje populární britský technologický magazín
Which Best Buy, T3 Platinum award

Odvlhčovač byl navržen ve spolupráci se zákazníky

Produktová řada odvlhčovačů MeacoDry Arete® je výsledkem pětiletého vývoje a testování, během kterého se využilo zpětné vazby více než 2000 zákazníků. Hlavním cílem designérů bylo maximální usnadnění ovládání, snížení provozní hlučnosti a dosažení vysoké energetické účinnosti.

Inovativní design

Funkční design

Britský designový tým se při návrhu produktu na praktické detaily. Jedná se o skrytá především transportní kolečka, vysouvací madlo či držák pro navinutí napájecího kabelu. Inovativní konstrukce s postranními průduchy umožní nasávání vzduchu, i když je umístěn blízko stěny.

Jednoduché ovládání

Dotykový panel usnadňuje ovládání přístroje a umožňuje aktivovat základní funkce pomocí jediného tlačítka. Světelné indikátory během provozu informují uživatele o zapnutém režimu nebo funkci. LED displej zobrazuje aktuální vlhkost vzduchu v místnosti. Zároveň slouží k nastavení požadované hodnoty teploty a zobrazení stavových kódů a chybových kódů.

Ovládací panel

Jak správně používat odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač umístěte na povrch, nejlépe v uzavřené místnosti v dostatečné vzdálenosti od stěny a nábytku, aby mohl co nejlépe proudit. Kontrolujte si průběžně aktuální vlhkost vzduchu pomocí vlhkoměru nebo meteostanice.

Obsah balení

odvlhčovač vzduchu MeacoDry Arete® One 20L, HEPA filtr, adaptér pro připojení hadice, návod k obsluze

Meaco

Britský specialista na odvlhčování vzduchu

Přední britská značka Meaco se od svého vzniku v roce 1991 specializuje na segment domácího a průmyslového odvlhčování. V počátku se firma zaměřovala na vývoj technologií zajišťujících udržení optimální kvality ovzduší v muzejních prostorech. Od roku 2009 své odborné znalosti zúročila ve výrobě domácích odvlhčovačů. Meaco se aktuálně řadí mezi přední výrobce kvalitních a oceňovaných produktů, které dodává do celého světa.

5letá záruka

Výrobce nabízí nadstandardní délku záruky na celý přístroj. Přístroj nemusíte nikde registrovat, jako doklad pro uplatnění záruky slouží faktura nebo jiný doklad o nákupu.

5 let záruka

Produktové video

Výjimka z možnosti odstoupit od smlouvy – filtry

Rozbalením filtrů tohoto odvlhčovače z jejich původních obalů zaniká právo na odstoupení od smlouvy, a to z hygienických důvodů. Nelze je vrátit ani vyměnit. Právo na odstoupení od smlouvy u samotného odvlhčovače vám samozřejmě zůstává.

Srovnání s ostatními modely stejné řady

  Odvlhčovač vzduchu MeacoDry Arete® One 10L Odvlhčovač vzduchu MeacoDry Arete® One 12L MeacoDry Arete® One 20L MeacoDry Arete® One 25L
 

MeacoDry Arete 10L

MeacoDry Arete 12L

MeacoDry Arete 20L

MeacoDry Arete 25L

odvlhčovací výkon

10 l / 24 h

12 l / 24 h

20 l / 24 h

25 l / 24 h

vzduchový výkon

100 m3/h

100 m3/h

160 m3/h

175 m3/h

objem nádržky

2,5 l

2,5 l

4,8 l

4,8 l

max. příkon

163 W

165 W

250 W

310 W

max. hlučnost

38 dB

38 dB

40 dB

42 dB

čištění vzduchu

Parametry produktu

Max. vzduchový výkon 160 m³/h
Odvlhčovací výkon 20 l / 24 h
Max. příkon 250 W
Hlučnost 40 dB
Hmotnost 15 kg
Rozměry (š × h × v) 376 × 232 × 562 mm
Barva bílá, černá
Objem nádrže 4,8 l
Indikátor plné nádržky ano
Regulátor vlhkosti (hygrostat) ano
Provozní teplota 5–35 °C
Technologie odvlhčování kondenzační, kompresorová
Počet výkonnostních stupňů 2
Časovač ne
Kolečka Ano
Typ chladicí kapaliny R290

Ke stažení

Značka

Meaco

Ověřeno našimi zákazníky

100 % zákazníků doporučuje náš obchod z 1048 recenzí

Zobrazit všechna hodnocení
 • Tichý
 • Velká nádržka na kondenzát
 • Nízká spotřeba
Ověřený zákazník před 4 měsíci
„Zakoupeno do bytu cca 60m2. Po konzultaci s prodejcem jsem vybral tento 20L model, protože menší 12L by nemusel stačit. Severní stěna bytu není zateplená a objevila se na ní plíseň. V zimě prakticky není možné stěnu vysušit větráním, protože při teplotě místnosti kolem 20st.C...“
 • Funguje skvěle.
 • Tichý chod.
 • Přiměřená spotřeba.
Ověřený zákazník před 4 měsíci
„Odvlhčuje opravdu, jak má. Za dva a půl dne byla nádobka plná vody. Když se nádobka naplní, přístroj to signalizuje a vypne se. Přístroj si sám vyhodnocuje vlhkost v místností a podle nastavené vlhkosti se sám zapíná a vypíná. Zatím maximální spokojenost, jakým způsobem...“
Ověřený zákazník před 4 měsíci