Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Peřiny a povlečení   >   Nákupní rádce

Jak správně vybrat polštáře a přikývky pro alergiky

Potřebujete poradit s výběrem peřin a povlečení? Rádi vám pomůžeme.

Při nákupu polštářů a přikrývek pro roztočového alergika musíme být obezřetní. V obchodech se totiž často můžeme setkat s polštáři a peřinami „vhodnými pro alergiky“. Bohužel je to většinou pouze lákavá nálepka.

Vysoký komfort spánku je samozřejmostí. My se zaměříme na výběr vhodných polštářů a přikrývek z hlediska jejich funkčnosti a vhodnosti při konkrétním problému.

Polštáře a přikrývky určené alergikům na roztoče musejí buď snášet časté praní na miniálně 60 °C (čím více, tím lépe), nebo by měly být ošetřeny nějakou pro člověka neškodnou chemickou látkou (např. ACTIGARD), která odpuzuje roztoče nebo jiným způsobem snižuje jejich počty.

Nejvíce roztočů se v mnoha případech vyskytuje v matracích. Nákupem speciálních polštářů a přikrývek tak problém s roztočovými alergeny nevyřešíme zcela. Je proto vhodné zvážit pořízení protiroztočových bariérových povlaků, do kterých lze uzavřít i matrace.

Alergie na roztoče

Pozor si dejte na nejrozšířenější mýtus, že peřiny pro alergiky jsou ty z dutého vlákna. Roztočům se v dutém vlákně daří téměř stejně dobře jako v peří, vlně a dalších materiálech. Nákup výrobků plněných dutým vláknem sám o sobě problém neřeší. Předností dutého vlákna je pouze to, že se oproti lůžkovinám z jiných materiálů dají lépe udržovat, tedy prát. Jaké lůžkoviny teda vybrat

První možnost – polštáře a přikrývky s úpravou Actigard

Čím je Actigard účinný proti roztočům? Actigard je úprava vlákna, která aktivně snižuje množství roztočů a jejich alergenů a zpomaluje množení bakterií, plísní a pachů. Účinkuje nejen v samotném výrobku, ale i jeho okolí. Úprava ACTIGARD si udrží plnou funkčnost minimálně 15 praní při teplotě 40 °C. Výrobky samotné snášejí i praní při 60 nebo 95 stupních, avšak za těchto podmínek úprava ACTIGARD přestane dříve působit.

Druhá možnost – polštáře a přikrývky Medical 95

Čím je Medical účinný proti roztočům? Polštáře a přikrývky Medical 95 nabízí cestu, jak proti roztočům bojovat bez chemických přísad zcela přirozenou cestou a tou je pravidelné praní. Teplota nad 60 °C roztoče zahubí a jejich alergeny neutralizuje. Řada polštářů a přikrývek Medical je konstruována tak, aby dobře snášela časté praní na vysokou teplotu. Jde o velmi odolné lůžkoviny, které si po řadě pracích cyklů zachovávají svoji funkčnost.

Shrnutí:

Lůžkoviny s úpravou Actigard jsou opatřeny chemickou úpravou, která přispívá k eliminaci roztočů. Vyhodou je, že tyto lůžkoviny nevyžadují speciální a pravidelnou péči. Ochrana před roztoči je dlouhodobá. Actigard je dobrou volbou pro ty, kteří nechtějí lůžkoviny často prát.

Lůžkoviny Medical 95 pro alergiky doporučujeme proto, že jsou velmi odolné a snesou vysokou telotu praní. Nevýhodou je nutnost pravidlené údržby (praní přibližně každé 2 měsíce). Lůžkoviny Medical 95 doporučujeme těm, kteří nemají rádi chemické úpravy.

Často kladené dotazy

Máme zájem o zvýhodněnou sadu polštář + peřina, ale potřebovali bychom polštář jiné velikosti. Je to možné?
Ano, jednotlivé výrobky v sadě je možné vyměnit za výrobky ze stejného sortimentu s jiným rozměrem. Konkrétní cenu vám rádi sdělíme.
Dobrý den, náš malý syn se ještě občas v noci počůrává, takže bychom museli peřinu prát častěji a tím by se brzy ztratila ta protiroztočová úprava. Nedá se účinnost nějak obnovit?
Dobrý den, pro vás bude lepší volbou řada Medical 95, právě kvůli možnosti časté údržby. Pokud si budete chtít být ochranou před roztoči 100% jistá, doporučujeme pořídit protiroztočové povlaky, které ani častým praním neztrácejí účinnost. Počáteční investice je u nich sice vyšší, ale vydrží vám i desítky let a je s nimi daleko méně starostí.
Co je to ten Actigard? Nemám moc ráda chemii. :-)
ACTIGARD je směs látek působících proti množení roztočů (mimo jiné narušuje jejich potravní řetězec), plísní, bakterií a dalších nežádoucích organismů. Lůžkoviny obohacené přísadou ACTIGARD samozřejmě prošly bezpečnostními testy, které prokázaly, že tato přísada sama o sobě neovlivňuje zdraví člověka, a dokonce ani stav jeho pokožky. Polštáře a peřiny opatřujeme povlečením, které zabraňuje jejich přímému kontaktu s naší pokožkou, a tím je riziko podráždění pokožky minimalizováno. Pokud vám však chemická úprava přesto vadí, volte řadu Mediacal 95. Musíte ale počítat s pravidelným praním.

Doporučujeme

541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč