Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Recenze a testy čističek vzduchu

Recenze a testy čističek vzduchu

Recenze a testy čističek vzduchu

Uvažujete o koupi čističky vzduchu a nevíte jakou vybrat? Přečtěte si o testech čističek, prohlédněte si naše recenze, porovnejte náklady na provoz a zjistěte, jak vybrat tu nejlepší čističku vzduchu pro vás.

Čističky vzduchu Dtest zatím netestoval, najdete jen srovnání

Velkou pomocí před výběrem nějakého produktu jsou srovnávací testy. Bohužel v České republice dosud časopis Dtest ani žádná jiná nezávislá organizace opravdový test čističek vzduchu neprovedla. 

Na webu jsou k nalezení stránky s informacemi, které se tváří jako výsledky testu, ale bohužel autoři těchto stránek ve skutečnosti žádné testování čističek neprováděli a tyto produkty ani nikdy osobně neviděli. Jde o pouhá srovnání produktů podle parametrů, doplněná o informace shromážděné z různých jiných webových stránek. Je to lepší než nic, ale do pravého testu to má daleko. Obsah těchto stránek tedy berte s rezervou.  

Ověřujeme účinnost

Počet značek a modelů čističek vzduchu neustále roste. Chceme mít jistotu, že čističky, které v E-shopu ProAlergiky.cz nabízíme, skutečně plní svou funkci. Proto řadu čističek vzduchu sami testujeme. Zkoušky jsou zaměřeny na praktické otázky, jako je účinnost odstranění cigaretového kouře nebo zápachu, citlivost senzorů nebo hlučnost. 


Potřebujete poradit s výběrem čističky? Vaše dotazy rádi zodpoví produktoví specialisté na naší zákaznické lince 722 922 920 nebo 602 813 222. 

Také se zajímáme o to, zda čističky mají nějaké certifikáty účinnosti, nejlépe vystavené nějakými nezávislými institucemi. Jedním z nejdůležitějších a nejdůvěryhodnějších je certifikát Americké asociace výrobců domácích spotřebičů (AHAM), který dokládá množství pročištěného vzduchu (CADR), tedy účinnost čističky v odstraňování nečistot, konkrétně pylu, kouře a prachu. Na evropském kontinentu mají podobnou váhu certifikáty Britské nadace pro alergie (BAF) nebo Nadace Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF).  

Díky tomu je možné odhalit silné a slabé stránky jednotlivých modelů a určit, pro které skupiny spotřebitelů a k jakým účelům jsou ty které čističky vhodné. Informace z těchto testů využíváme v produktových recenzích (odkazy níže) a také v popisech produktů. 

Čistička Winix ZERO je díky skvělému poměru ceny a výkonu velmi ekonomičtějším řešenímČistička Winix ZERO je díky skvělému poměru ceny a výkonu velmi ekonomickým řešením 

Která čistička je nejlepší?

Mezi jednotlivými čističkami vzduchu jsou rozdíly. Některé jsou vybaveny účinnějšími filtry nebo kvalitnějšími čidly, některé kvůli hlučnosti nedoporučujeme těm, kteří chtějí mít čističku zapnutou i v noci, u dalšího modelu je vyšší spotřeba než u ostatních. Zkrátka každá čistička vzduchu má svoje plusy a minusy a její výběr byste měli podřídit tomu, co od ní očekáváte.

Svou roli v kvalitě těchto přístrojů určitě hraje i jejich značka:

  • Za mnoha značkami čističek stojí firmy, které se dlouhodobě specializují na úpravu vzduchu. Jejich odborné znalosti jsou tak určitou zárukou kvality. Jde o značky jako Daikin, Winix, Stylies nebo Sinclair. 
  •  „Velké“ renomované značky spotřební elektroniky jako Sharp nebo Philips sice tak úzce specializované nejsou, ale kdyby na trh uvedly třeba zrovna nekvalitní čističky, mohlo by to poškodit pověst jejich značky i v ostatních kategoriích, což tyto firmy nerady riskují. 

Všechny čističky vzduchu zařazené do e-shopu ProAlergiky.cz splňují přísné parametry pro použití v domácnostech alergiků. Čističky vzduchu patří mezi nejméně poruchové a reklamované produkty.

Podrobné srovnání několika parametrů, které se jsou u čističek zásadní, najdete v článku Porovnání čističek vzduchu

Recenze čističek vzduchu

U nejprodávanějších nebo nejzajímavějších modelů čističek vzduchu jsme pro vás připravili recenze ve formě krátkých videí. Podívejte se, jaké nečistoty dokážou odstranit, jak se ovládají a co všechno umí.

Winix Zero

Podrobné informace o čističce vzduchu Winix Zero

Winix Tower QS s reproduktorem

 

Podrobné informace o čističce vzduchu Winix Tower QS

Winix Zero N

Podrobné informace o čističce vzduchu Winix Zero N

Daikin MC 70L

Podrobné informace o čističce vzduchu Daikin MC 70L

Stylies Pegasus

Podrobné informace o čističce vzduchu Stylies Pegasus

Lanaform Fulltech Filter

Podrobné informace o čističce vzduchu Lanaform Fulltech Filter

Zobrazit kompletní nabídku čističek vzduchu v e-shopu ProAlergiky.cz

Jakou čističku vzduchu vybrat?

Vybrat správnou čističku vzduchu není jednoduché. Pokud si stále nejste jisti, pročtěte si nákupního rádce a časté otázky a odpovědi.

Nákupní rádce – jak správně vybrat čističku vzduchu, jaká jsou nejdůležitější kritéria pro výběr

Publikováno: 13. 3. 2020

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.