Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop > Články a recenze > Recenze a testy čističek vzduchu

Recenze a testy čističek vzduchu

Recenze a testy čističek vzduchu

Uvažujete o koupi čističky vzduchu a nevíte jakou vybrat? Přečtěte si o testování čističek, prohlédněte si naše recenze, porovnejte náklady na provoz a zjistěte, jak vybrat tu nejlepší čističku vzduchu pro vás.

Testy čističek vzduchu

Opravdu nezávislých testů a srovnání čističek vzduchu je v ČR k dispozici žalostně málo. Za většinou srovnání, i když se to na první pohled nezdá, stojí výrobci či dovozci čističek a světe, div se, zrovna jejich čističky vycházejí z porovnání nejlépe.

Na internetu také můžete narazit na falešné testy čističek a řady dalších produktů, které ve skutečnosti nevycházejí z žádného testování, ale pouhého povrchního (a často i automatizovaného) porovnávání technických údajů. Vítězem takového „testu“ se tak může stát jakýkoli produkt bez ohledu na jeho skutečný přínos pro spotřebitele.
 

Ověřujeme účinnost

Chceme mít jistotu, že čističky vzduchu, které v E-shopu ProAlergiky.cz nabízíme, skutečně plní svou funkci. Proto řadu čističek vzduchu sami testujeme. Zkoušky jsou zaměřeny na praktické otázky, jako je účinnost odstranění cigaretového kouře nebo zápachu, citlivost senzorů nebo hlučnost. 


Potřebujete poradit s výběrem čističky? Vaše dotazy rádi zodpoví produktoví specialisté na naší zákaznické lince 722 922 920 nebo 602 813 222. 

Také se zajímáme o to, zda čističky mají nějaké certifikáty účinnosti. Jedním z nejdůležitějších a nejdůvěryhodnějších je certifikát Americké asociace výrobců domácích spotřebičů (AHAM), který dokládá množství pročištěného vzduchu (CADR), tedy účinnost čističky v odstraňování nečistot, konkrétně pylu, kouře a prachu. Na evropském kontinentu mají podobnou váhu certifikáty Britské nadace pro alergie (BAF) nebo Nadace Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF).  

Díky tomu je možné odhalit silné a slabé stránky jednotlivých modelů a určit, pro které skupiny spotřebitelů a k jakým účelům jsou ty které čističky vhodné. Informace z těchto testů využíváme v produktových recenzích (odkazy níže) a také v popisech produktů. 

Čistička Winix ZERO je díky skvělému poměru ceny a výkonu velmi ekonomičtějším řešenímČistička Winix ZERO je díky skvělému poměru ceny a výkonu velmi ekonomickým řešením

 

Která čistička je nejlepší?

Mezi jednotlivými čističkami vzduchu jsou rozdíly. Některé jsou vybaveny účinnějšími filtry nebo kvalitnějšími čidly, některé kvůli hlučnosti nedoporučujeme těm, kteří chtějí mít čističku zapnutou i v noci, u dalšího modelu je vyšší spotřeba než u ostatních. Zkrátka každá čistička vzduchu má svoje plusy a minusy a její výběr byste měli podřídit tomu, co od ní očekáváte.

Všechny čističky vzduchu zařazené do e-shopu ProAlergiky.cz splňují přísné parametry pro použití v domácnostech alergiků. Čističky vzduchu patří mezi nejméně poruchové a reklamované produkty.

Podrobné srovnání několika parametrů, které se jsou u čističek zásadní, najdete v článku Porovnání čističek vzduchu.
 

Recenze čističek vzduchu

U nejprodávanějších nebo nejzajímavějších modelů čističek vzduchu jsme pro vás připravili recenze ve formě krátkých videí. Podívejte se, jaké nečistoty dokážou odstranit, jak se ovládají a co všechno umí.

Recenze čističek vzduchu Winix WAC U450 a U300

 

Recenze čističky vzduchu Daikin MC 70L

 

Recenze čističky vzduchu Lanaform Fulltech Filter

 

Recenze čističky vzduchu Winix T1

 

Recenze čističky vzduchu Winix Tower Q

 

Také si můžete přečíst recenzi čističky vzduchu s ionizátorem Winix WAC-U300, která už několik let patří k nejprodávanějším čističkám ve střední Evropě a posbírala spoustu pozitivních hodnocení od reálných uživatelů nejen na cenových srovnávačích. 

Jakou čističku vzduchu vybrat?

Vybrat správnou čističku vzduchu není jednoduché. Pokud si stále nejste jisti, pročtěte si nákupního rádce a časté otázky a odpovědi.

Nákupní rádce – jak správně vybrat čističku vzduchu, jaká jsou nejdůležitější kritéria pro výběr

Publikováno: 18. 10. 2018

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.

Pište nám na chat nebo volejte Po - Pá: 8-16 hod.