úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Alergie na včelu, vosu a další bodavý hmyz > Alergie na bodnutí komára, nebo jen běžná reakce? Jak s komáry nepřijít do styku

Alergie na bodnutí komára, nebo jen běžná reakce? Jak s komáry nepřijít do styku

Vložte svůj článek

Michal Závacký, 22. 6. 2016

Alergie na včelu, vosu a další bodavý hmyz

Nejprodávanější z e-shopu:
Čistička vzduchu Winix ZERO

Čistička vzduchu Winix ZERO

Skvělá při alergii na pyl nebo zvířata. Plazmová neutralizace...

5990 Kč
Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Na polštáře, matrace,
přikrývky...

výhodná sada
5290 Kč
Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Největší nádrž 8 l, antibakteriální ochrana, hygrostat...

3990 Kč
Nejčtenější články:

Lidskou krev sají pouze malé druhy komárů (foto: SXC)

Alergie na bodnutí, přesněji řečeno kousnutí komárem není příliš častá. Poradíme vám, jak ji rozeznat od obyčejného neškodného kousance a jakým způsobem postižené místo ošetřit. A taky se podíváme na možnou prevenci.

Příznaky napoví, zda jde opravdu o alergii

Většina lidí na komáří kousnutí reaguje bez komplikací. Jaký je tedy rozdíl mezi alergickou a normální reakcí?

Místo kousnutí od komára se u zdravého člověka obvykle zahojí do dvou dnů a až na občasné zasvědění není nijak obtěžující ani nebezpečné. Pupínek je velký jen pár milimetrů, někdy může rudnout. Jde o reakci lidského těla na sliny, které komár zanechal v rance.

Komáří sliny hrají roli i při reakci alergické. Obsahují totiž různé bílkoviny a enzymy, na které si tělo může vytvořit přecitlivělost. Při dalším kousnutí se pak projeví alergie. Takto se liší od běžné reakce:

  • Silnější svědění, otok pokožky, kopřivka.
  • Uvedené příznaky zasahují mnohem větší plochu, někdy i mimo oblast kousnutí.
  • Zánět lymfatických cév a zduření uzlin. Růžový pruh táhnoucí se od místa kousnutí k nejbližší uzlině.
  • Velmi vzácně se může objevit dušnost nebo celková slabost (anafylaxe).

Jak kousnutí ošetřit

Většinu „štípanců“ není potřeba nijak ošetřovat. Pokud je ale svědění nesnesitelné, dá se na postižené místo použít nějaký protizánětlivý, protisvědivý (antihistaminický) nebo chladivý přípravek:

  • Psilo Balsam, Fenistil gel, Eucerin Acute krém, hydrokortizonová mast
  • kostka ledu

V případě alergické reakce přidejte některé z těchto opatření:

  • Vezměte si nějaký protialergický lék ze skupiny antihistaminik.
  • Dopřejte si studenou koupel či sprchu, ledujte postižené plochy pokožky.
  • Jdou-li na vás mdloby a nemáte léky (ideálně injekční pero s adrenalinem), volejte záchrannou službu.

Nemáte-li alergii na komára potvrzenou, navštivte alergologa a požádejte o otestování.

Okenní sítě chrání před komáry velmi dobře

Pokud skutečně trpíte alergií na komáří kousnutí, je pro vás velmi důležitá prevence. V budovách je nejlepší ochranou používání protihmyzových sítí. Stačí je instalovat do těch oken či dveří, kterými nejčastěji větráte.

Sítě proti hmyzu do oken či dveří můžete instalovat samostatně nebo včetně rámuSítě proti hmyzu do oken či dveří můžete instalovat samostatně nebo včetně rámu

Sítě proti hmyzu pořídíte už za pár desítek korun, alespoň typy, které se instalují pomocí pásky se suchým zipem. Odolnější typy s hliníkovým rámem jsou samozřejmě dražší.

Sítě proti hmyzu v e-shopu ProAlergiky.cz

Vcelku spolehlivé jsou také různé odpuzovače a lapače komárů a dalšího hmyzu. Možností je opravdu mnoho. Od různých vonných olejů přes elektrické ultrazvukové nebo chemické „odháněče“ až po různé pasti na hmyz.

Past na komáry Stylies Pictoris naláká hmyz a pak jej vcucne do sebePast na komáry Stylies Pictoris naláká hmyz a pak jej vcucne do sebe

Chránit se můžete i venku. Při výletech do přírody se snažte vynechat oblasti s velkým počtem stojatých vod, ve kterých se komáři líhnou. Jsou aktivní hlavně večer a za rozbřesku. Důležitá je ochrana oděvem, která je velmi podobná jako v případě klíšťat, to znamená nosit do přírody světlé oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi, používat ponožky. Komárům částečně brání i nošení klobouku se širokou krempou.

Když se nelze přiobléct, je dobré na odhalené partie použít nějaký repelent – buď kupovaný, nebo domácí, třeba z citronové trávy, šanty kočičí nebo hřebíčku. Tipů je plný internet.

 

Jak s komáry bojujete vy? Máte zkušenost s alergií na jejich kousnutí? Jak se léčíte?

Komentáře ke článku
Ivan

30. 7. 2021
16:32

Pro: DianaMám podobné symptomy.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Denisa

11. 6. 2021
16:18

Pro: ZdenaMěla jsem to taky když mi bylo 12, oteklo mi to, bolelo na dotek a pak už jsem na nohu nemohla došlápnout, jela jsem na pohotovost a tam mi to ošetřily višňovkou a betadinovou mastí a pak jsem chodila jen na převazy, doteď dvě malé jizvy.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Veronika

6. 8. 2020
3:54

Dobrý den včera mě štípl komár ..chvilku normální pupínek a pak to oteklo .... svědí to ale není to zarudlé ani nic jiného ...co s tim?

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Zdena

28. 7. 2020
15:28

Pro: DianaMám zkušenost z loňska a letos znovu, z jednoho píchnutí komárem mám žluté mm puchýřky, které příšerně svědí, rána je cca 5-7 cm veliká rudá, kůže hrubá, pomohlo chladit a mast Triamcionol E , po více jak týdnu místo vypadá jako jizva růžové, kůže svraštělá...

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jirka

24. 10. 2019
4:45

Pro: PetraJá mám něco takového, normálně nemám žádné reakce po štípnutí, ale tentokrát mám tam ztvrdlou svědivou bouli na boku na žebrech. Nevím ani jestli je to od komára, protože tam není vidět místo vpichu, ani to není moc červené, jde to jakoby trochu rozmasírovat nachvilku, takže to beďar není, ale vzhledem k tomu, že se mi to stalo přes noc a že to nejvíce je tvrdé směrem k povrchu, tak to asi byl komár. Já se tu noc odkrýval a měl špunty v uších… Snad to zmizí. Zatím třetí den a je to spíš horší. Doufám, že to není z toho, že začínám žít zdravě :D

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Diana

28. 8. 2019
0:06

Dobry den,chtela jsem se zeptat jestli ma nekdo skusenost s reakci komaru puchyrku a uprostred trocha hnisu dekuji

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lenka

24. 6. 2019
21:07

Pro: ZdenaDítě bych hlídala spíše z opatrnosti pokud není astmatik, alergik. Opatrnosti nešetřte :) Ale jinak takové reakce, že je v prokrveném místečku vizuálně patrná pulzace a protékání krve je běžná. Člověk má strach obzvlášť jde-li o malé děti. Kdyby se Vám cokoliv nezdálo a mateřský instinkt by napovídal zajít k lékaři, nebo lékaři, tak nikdy neváhejte. Ono i sousedka s dětmi má někdy také cenné obecné rady. Léky však nikdy nepřijímejte od nikoho jiného než od lékaře a lékárníka.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lenchen

24. 6. 2019
21:01

Pro: VlastimilaAhoj,
Je to zvýšená reakce. Nástup velikého, pulzujícího , tvrdého a zarudnutého stavu bývá až druhý nebo třetí den po píchnutí. Tělo se výrazně brání. No pomůže čas a všeho trochu. Nedráždit oblečením, chladit, nekrabat, antihistaminika, chladnější koupel, elevace končetiny. Je to spíše nepříjemné než nebezpečné.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Bára

22. 6. 2019
15:38

Úplně to stejné, první kousanec na kotníku a neskutečně mi to nateklo, už je to asi týden a ještě to malinko svědí, a před 3 dny na ruce a opět to mám nateklé :( nikdy před tím se mi to nestalo...

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Petra

20. 6. 2019
9:53

Pro: LankaStalo se mi to stejne predevcirem. dnes natekle stehnou na velikost dlane boule... nikdy drive taky zadna reakce na jakekoliv kousnuti. letos uz podruhe poprve u kotniku. taky nevim, co s tim

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lanka

16. 6. 2019
17:47

Dobrý den,alergické příznaky po kousnutí komárem jsme nikdy neměla,ale před pár dny jsem šla běhat a vrátila se domů se třemi kousanci. Nejprve byli v pořádku, ale po dvou dnech natekli a oblast kolem nich zrudla. Jednalo se o reakci na konkrétního komára ?

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Růžena

21. 8. 2018
14:13

Dobrý den,mám takovou otazku včera večer sem šla se psem ven a štíplo mě něco ,než jsem šla spát byly tam jen 3kousance od hmyzu, ale ráno sem se probudila a udělala se mi boulička u krku je cejtit na dotek a bolí, přítel mi to zkoušel namazat krémem a začala to štípat a takový nepřijemný pocit až k uchu děkuju za odezvu.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Katka

15. 8. 2018
1:07

Dobrý den. Nejspíš mě kousl komár. Mám celou oteklou ruku. A už to mám asi 14 dní. Furt to svědí.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Klára

4. 6. 2018
20:40

Je mi 14. Kousnuli mě asi komari asi ve čtvrtek. Mám celkem 3kousance na levém stehne. Jeden mě svědel a druhý den odpoledne se objevili u štípance červené, některé fialové flíčky(tečky). Ty menší zmizeli, ale některé tam jsou pořád +se mi dneska objevili další červené, fialové tečky pod kůži u jedno z těch 3kousancu. Nic mě nebolí (prostě mi nic není, př.: horečka..... ) Bojim se co to je.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Veronika

3. 6. 2018
22:21

Dobrý den,
Syn má častý zánět průdušek. Nevím, zda to může mít vliv, ale společný ukazatel jeho častých dušností je vždy předchůdce komár - resp. bodnutí jím. Reakce ale není okamžitá, dostaví se až druhý i třetí den. Může mít alergie i takový průběh? Je mu 30 měsíců a jeho první reakce byla v Chorvatsku, bylo mu 9měsíců, kdy schytal 15 bodnutí v noci, hlavně horní část trupu a obličej. Do dvou dnů jsme s dušným miminem frčeli do nemocnice a ihned zůstali na JIP. Komáry tenkrát nikdo nevzal v potaz. Nyní byl testován na běžné alergeny a má vyšší hodnoty u prachu, roztočů a psů. Musí se komáří bodnutí speciálně testovat, zaměřit se to extra? Děkuji za jakoukoliv radu.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Olga

5. 5. 2018
10:42

Pro: VlastimilaDobrý den, mně taky pokousal komár ale žádný gel ani chlazení nezabíralo ani Claritine ani zyrtec, začalo se mi to rozšiřovat mezi prsty na rukou pak na krku a pod nosem ,červený pupínky všude to svedelo,nedalo se to vydržet šla jsem k doktorovi, ten neváhal dál mi na alergie injekce a mastičku Triamcinolon S Léčiva a prášky Desloratadine Actavis a po 5 dní jsem jak opět rybička .

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Vlastimila

7. 4. 2018
19:06

Dobrý den,
Vždycky v létě, když spíme pod sirakem, ve stanu, ale i doma, tak mě štípanců, že je spočítat trvá celý den. Některé jsou opuchle jen o trochu víc, než u normálnich lidí, ale některé...

Místo po bodnutí zarudne, tak 5-10 cm od bodance, ztvrdne, je horké a trvá cca týden, než začne mizet. Nesnesitelně svědí, a když jich mám takových víc (dejme tomu 3-5) cítím se tak malatně.

Může to být alergie?
Měla bych jít na alergologii?
S pozdravem Vlastimila

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Simča

3. 11. 2017
17:26

Dobrý den, přítele něco štíplo venku do rtu a udělal se mu velký otok. Co na to?

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Vendula

28. 8. 2017
20:44

Pro: Táňa, ProAlergiky.czJak popisuje Táňa. Určitě bodnutí chladit, vhodný je například moskyto gel.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Táňa, ProAlergiky.cz

7. 8. 2017
16:19

Pro: ZdenaDobrý den,
doporučuji štípance chladit, případně potřít protisvědivým gelem (např. Fenistil). Únava může rovněž souviset i se štípancemi, i když na ně nemusí být člověk alergický. Pro Váš klid bych navštívila lékaře nebo alespoň lékárníka.
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Zdena

6. 8. 2017
18:57

Dobry den,syna 3roky vcera popichal komar.Asi 6stipancu...3stipance ma na druhy den zarudnute otekle a velke asi 3cm.U tech nejvetsich stipancu jsme si vsimly se sestrou a mamkou,ze mu to v miste bodnuti tepe a tim se meni barva(zbela a pak opet cerveny)blika mu to jak baterka a tepe jak srdicko:(:).Nevite co by to mohlo byt?Ma to nakolinku a na lokte takze tepna to asi nedela...Dnes je i vic unaveny...ale to mozna i to pocasi...nevim

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jitka

20. 6. 2017
19:44

Pro: IvaTento gel taky používáme...chladí a pomáhá proti nepříjemnému svědění.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lucka

17. 6. 2017
11:34

Pro: HelenaNo, Heleno, to bych asi šla k doktorovi...pokud ti nezabírá nějaký chladivý gel, tak bych si zašla...můžeš mít nějakou nepříjemnou alergii :/

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Táňa, ProAlergiky.cz

6. 6. 2017
15:32

Pro: HelenaDobrý den,
v případě alergické reakce je dobré si vzít co nejdříve po bodnutí antihistaminika (např. Clartine, Zyrtec apod.), otok či horké místo chladit a ideální mít nohu v horizontální poloze. Místo může být oteklé, horké i několik dnů. Pokud je místo velmi bolestivé nebo přetrvávají příznaky dlouho, doporučuji doktora navštívit.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Helena

2. 6. 2017
21:23

Mám dotaz kousnul mě komár do lýtka že začátku to jen svedilo ale na druhý den mi to stvrdilo je to horké a špatne se mi prokrvuje noha hlavně chodidlo nevíte co s tím nevím jestli jít k doktorovi děkuji

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Iva

17. 5. 2017
10:09

Na komáří štípnutí se mi nejvíc osvědčil moskyto gel od rosen pharmy :)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Táňa, ProAlergiky.cz

7. 11. 2016
10:33

Pro: TerezaDobrý den,Terezo,
v některých případech mohou být reakce dlouhodobější i v řádu týdnů, než se místa vpichu či puchýřky zcela zahojí, jed komára mohl být agresivnější než obvykle. Pravděpodobně se nebude jednat o nic závažného, ale neuděláte chybu, když navštívíte pediatra.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Tereza

5. 11. 2016
22:01

Dobrý den,
syna (malé batole) pokousal na dvou místech na těle komár, už je to 14 dní (cca?), a z píchnutí, které bylo jen krvavou malou skvrnkou se postupně líhnou boláčky, popsala bych to jako malé puchýřky, jeden je kolem začervenalý, tzn. s časovým odstupem od bodnutí komárem se mu to jakoby zanícuje více a více, ten větší boláček má cca 3 mm ... je to ještě v pořádku takováto pozdní reakce? děkuji moc za radu

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Monika

29. 9. 2016
22:19

Můj syn má také tak velké reakce po bodnutí. Na druhý den velké kruhy (jednou asi i 10cm) po obyčejném komářím bodnutí. Svědí, je to horké, rudé, když ho štípne do ucha to bývá rudé jak rak, nateklé. Když na hlavě tak boule i 1cm nad pokožku. Používáme na to "dračí krev" je to výtažek z bylinky stromu a super. Po namazání to totiž přestane za minutu svědit (což u prcka by to jinak rozškrábal do krve) mažu průměžně celý den, aby si to nerozškrábal. My to dáváme i vnitřně do vody nakapat a pít. Malý měl ve dvou letech atopák půl roku a tato reakce (podle mě reaguje na histamin) mu zůstala. Pokud celé léto kapem a pije tu dračí krev reagují štípance jako u normálních lidí (svědící malý flíček, co za dva dny zmizí). Pokud ne jako ted třeba na podzim a kdy se stalo, že malý mi neřekl že odlepil síť z okna a nalítali sem komáři - tak tu ted spinká, asi 30 štípanců a mažeme :(

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Táňa, ProAlergiky.cz

8. 8. 2016
15:57

Pro: MirekDobrý den,
k horečce může dojít, komár není sterilní a může být infikovaný různým bacilem. Při tako vysoké horečce bych Vám pro jistotu doporučila návštěvu lékaře.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Táňa, ProAlergiky.cz

8. 8. 2016
15:35

Pro: LenkaDobrý den,
patrně šlo o infikovaný hmyz, na který Vaše tělo takto zareagovalo. Pokud Vám tea tree olej vyhovuje, potírejte jím místo vpichu i otok, navíc můžete postižené místo chladit studenými obklady.
Pokud by došlo ke zhoršení zdravotního stavu, vyhledejte lékaře.
Táňa, ProAlergiky.cz

S pozdravem

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Mirek

6. 8. 2016
13:39

Dobrý den,před třemi dny mě 3x štípnul komár,pekelné svědění a druhý den odpoledne jsem dostal horečku 39,5.Vzal jsem si Paralen 500 celkem 6 tablet (vždy 2 po 6-ti hodinách)a horečka byla pryč.Nevím zda je možné dostat po kousnutí komárem tak vysokou horečku. Mirek

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lenka

5. 8. 2016
10:35

Dobrý den,

Minulý týden jsem byla na severu Čech štípnutá něčím, co mi zanechalo obrovské opuchliny a ze štípance mi vyrostla bublina, po jejímž prasknutí vytékála průhledná tekutina. Tento týden mě ve středních Čechách kousnul do kotníku komár, nejdříve klasické svědění, pak to vyrostlo v obrovský bolavý otok, který se rozšířil až k prstům na chodidlech. Oslabily mi svaly, dostala jsem jeden den horečku a motala se mi hlava. Druhý den horečka přešla. Mažu si nohu tea tree olejem, velice mi to pomáhá. I tak se chci zeptat, o co může jít, setkávám se s tím poprvé a z pracovní vytíženosti nestíhám tento týden jít k lékaři.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Táňa, ProAlergiky.cz

26. 7. 2016
13:10

Pro: NikolaDobrý den, Nikolo, o alergickou reakci se jednat může. Samotný otok však ještě neznamená alergii na hmyzí bodnutí. Doporučuji oteklá místa navíc chladit studenými obklady, např. sáčkem s ledem a pokud otoky nezmizí nebo se objeví i jiné příznaky, doporučuji návštěvu lékaře. Pří případných dalších bodnutích hmyzem, užijte některá z volně prodejných antihistaminik (např. Claritine, Zyrtec apod.), otoky chlaďte a můžete místo vpichu potřít i Tea Tree či Alpou.
Táňa, ProAlergiky.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Nikola

24. 7. 2016
18:11

Dobrý den. Tento týden se mi objevilo spoustu štípanců, fleků, boláků, "lívanců" na rukou, od prstů po lokty. Zvlášť dnes už je to opravdu nesnesitelné a to i v obličeji. Na jedné ruce jsem boláků napočítala přes 50, bez přehánění. Ruce mám horké, místa po bodnutí tvrdé a svědění je neúnosné. Někde ale na bolàku nevidíme ani "vpich". Jsem poštípaná i na nohou, ale ne tolik, to už je normální reakce. Až dnes jsem se pomazala první Tee Tree olejíčkem a poté Alpou, která opravdu pomohla. Je mi 18 let a ještě se mi nic podobného nestalo. Mohlo by jít o alergickou reakci nebo je to možná jen kvůli počtu?

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Alena

20. 7. 2016
15:12

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Táňa, ProAlergiky.cz

11. 7. 2016
9:57

Pro: JanaDobrý den,
vzhledem k popisu stavu Vaší dcery po bodnutí hmyzem se jedná o výraznější lokální projev a antibiotika jsou na místě.
Navíc doporučuji otok průběžně chladit, buď ledovými obklady, případně natřít místo i vychlazeným jogurtem a důležité je hlavně místo neškrábat.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

4. 7. 2016
15:25

Dobrý den! Dceru v sobotu kouslo hovado u lokte. Dnes již má otok nahoru až po rameno, dolů do půlky loketní kosti, téměř po celém obvodu ruky. Otok je červený, vevnitř žlutobílý, tvrdý, teplý ... Dceři je 9 a takovou reakci má každý rok v létě. Ihned po kousnutí dostala 2x daseltu, přesto taková reakce. Dnes jí lékařka napsala antibiotika Penbene. Jde s tím něco dělat? Nelíbí se mi, že to vždy dopadne tak, že dostane antibiotika. Děkuji za odpověď.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Táňa, ProAlergiky.cz

3. 6. 2016
10:27

Pro: JR97Dobrý den, o alergickou reakci se jednat může, ale i nemusí. Pokud by se situace opakovala, doporučuji postižené místo chladit, nejlépe ledový obklad a následně použít nějakou chladivu mast, např. Fenistil apod. V případě závěžnějších příznaků, obtížné dýchání, bolesti břicha, otoky obličeje, rtů, krku, zmatenost aj. vyhledejte ihned lékařskou pomoc.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

JR97

15. 5. 2016
16:19

Dobrý den, chci se zeptat kousl mě dnes komár. V tu chvíli se mi udělal v místě štípnutí otok a neměla mě celá ruka. Je možné, že jde o alergickou reakci?

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

rozkrojit citron

11. 8. 2015
23:47

rozkrojit čtvrt citronu a vetřít na štípanec. Rychlé účinné vonavé

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jaroslava

21. 7. 2015
12:56

Pro: KarlaVíte, že jsem taky moc spokojená s Protectorem, vím že mám klid od komárů, jsem přecitlivělá a bodnutí mě pak hodně bolí, tak jsem se zařídila tak aby žádné nebylo.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Karla

16. 7. 2015
7:17

No já se vyhýbám bodnutím jak jen to jde. Kromě citronely doma používám ještě repelent Protector, ten je bez deetu, postříkám se při odchodu z domu a jsem ráda, že mi dají všichni komáři pokoj.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

dáša

10. 8. 2014
7:54

Pro: DášaNenapsaala jsem, že se jedná výhradně o komáří štípnutí. Dáša

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Dáša

10. 8. 2014
7:50

Dobrý den.Je mi už 42 let. Alergie jsem dosud měla jen na tchýni :D .Ale poslední 2 týdny se mi po každém!!!! štípanci objeví opravdu nezvyklá reakce. Prvně se objeví běžný puchýřek po štípanci. Ten zbledne do pár hodin. V místě se pak utvoří otok - ten šíleně svědí a ten stále roste. Uprostřed se dá nahmatat bulka bez ohraničení. nepomáhá mi na to nic. Tea tree, fenistil, led, ani mastičky na záněty, co si dávám na bolavý kotník....že je to alergie tuším, ale je možné být alergická jen tak z ničeho nic? V poslední době mám jen šílenou chuť na cibuli. a těhotná nejsem. Co s tím??? Kvůli pracovnímu vytížení se k doktorovi tak brzy nedostanu! Díky za všechny rady!!!! Dáša

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Marie

17. 7. 2014
19:44

Ihned po kousnutí natřít tea tree oil nebo hojivým gelem s tímto olejem. Místo 2 až 3 týdenního svědění s velkou zarudnutou plochou za 2 až 3dni dobré. Takto vyzkoušené.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

sarka

8. 7. 2014
15:17

Mám dotaz Prosím vás mám opuchovani nohou od komára a bojim se němužu s prstama hýbat co mi Prosím vás doporučujete dekuju Hezký den

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lucie

3. 7. 2014
7:06

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související produkty z e-shopu
Lamelová síť proti hmyzu do dveří Tesa Insect Stop STANDARD

Snadné upevnění a možnost opakovaného použití. Vhodné do dveří na balkon, terasu nebo do zimní zahrady. Více rozměrů.

Síť proti hmyzu do oken Tesa Insect Stop COMFORT na francouzská okna

Snadná instalace a vysoká účinnost proti létajícímu hmyzu. Omyvatelná. Více barev.

Past na komáry STYLIES Pictoris

Praktická past na komáry a jiný drobný poletující kousavý hmyz. Jednoduchá obsluha i údržba. Bezpečný provoz.

Síť do oken proti hmyzu v teleskopickém hliníkovém rámu Tesa Insect Stop

Skládací teleskopický hliníkový rám. Rychlá a snadná instalace. Vysoká odolnost. Dlouhodobá ochrana proti hmyzu. Více barev.

Související články
Při alergii na včelí bodnutí nejezte mateří kašičku
Při alergii na včelí bodnutí nejezte mateří kašičku

Od včel pochází několik různých alergenů. Nejznámějším a nejčastějším je včelí jed....

Člověk alergický na hmyzí bodnutí by měl s sebou nosit protišokový balíček
Člověk alergický na hmyzí bodnutí by měl s sebou nosit protišokový balíček

Po prodělané alergické reakci na bodnutí včelou, vosou nebo jiným hmyzem byste měli...

Rychlá a efektivní ochrana proti nežádoucímu hmyzu
Rychlá a efektivní ochrana proti nežádoucímu hmyzu

Léto s sebou nepřináší pouze pěkné počasí, dovolené a příjemnou náladu, ale také...

Repelenty minimalizují riziko bodnutí či kousnutí klíšťaty
Repelenty minimalizují riziko bodnutí či kousnutí klíšťaty

Zhruba u tří procent populace se během života objeví alergická reakce po bodnutí...