úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Bez zařazení > Čistička vzduchu – ano, či ne?

Čistička vzduchu – ano, či ne?

Vložte svůj článek

3. 4. 2011

Bez zařazení

Nejprodávanější z e-shopu:
Čistička vzduchu Winix ZERO

Čistička vzduchu Winix ZERO

Skvělá při alergii na pyl nebo zvířata. Plazmová neutralizace...

5990 Kč
Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Na polštáře, matrace,
přikrývky...

výhodná sada
5290 Kč
Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Největší nádrž 8 l, antibakteriální ochrana, hygrostat...

3990 Kč
Nejčtenější články:

V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme pořídit. Existuje mnoho důvodů, proč ji lze doporučit, pozastavíme se ale i nad tím, kdy její nákup očekávání nesplní. Čistý vzduch je k našemu životu nepostradatelný. A ač to tak na první pohled nevypadá, v místnostech, kde jsme nuceni trávit čím dál víc času, je mnohdy znečištěnější než venku. Proto je čistička vzduchu vhodná pro všechny, nejen pro alergiky.

Používání čističky vzduchu je vhodné nejen v domácnostech, ale i na pracovištích a v dalších veřejných prostorech. Pomůže všude tam, kde je vzduch znečištěný cigaretovým kouřem, kde je zvýšená prašnost, v kancelářích, na místech, kde je vysoká koncentrace osob, zejména v lékařských ordinacích, mateřských školách, dětských kavárnách.

Čistička vzduchu a alergie

Pro alergiky je pořízení čističky vzduchu jistě velmi dobrá investice. Ale není to tak u každé čističky a každé alergie. Čistička vzduchu má nejvýraznější účinky u lehkých polétavých alergenů, jakými jsou zejména zvířecí alergeny, pylová zrna a spory plísní. U alergie na roztoče naopak její účinky nebudou tak významné, protože roztočové alergeny jsou těžké, nepoletují ve vzduchu, ale nachází se uvnitř matrací, čalouněného nábytku, polštářů a přikrývek a v prachu, který leží na podlaze. Představa, že čistička vzduchu vytáhne roztoče z matrace, je úsměvná, přesto se nás o tom řada výrobců či prodejců čističek snaží intenzivně přesvědčit. U alergii na roztoče je čistička vzduchu vhodná jako doplněk, ale soustředit bychom se měli na jiné úpravy domácího prostředí, o kterých si povíme příště.

Naopak, pokud máte domácího mazlíčka, kterého se nechcete i přes případnou alergii vzdát, je čistička vzduchu vynikající řešení. Stejně dobře si poradí s pylem, který se v pylové sezóně dostane do místností otevřenými okny, a velmi dobrá je také na lehké spory plísní. Čistička vzduchu je také doporučována jako dobrý doplněk pro pacienty s atopickým ekzémem, zejména pro ty, u nichž není odhalena příčina v podobě konkrétního alergenu. V tomto případě jsou opatření vedoucí k minimalizace alergenů v domácnosti na místě a doporučují se.

Čistička vzduchu za 3000? Někdy stačí, někdy ne

Zejména záleží na tom, za jakým účelem ji pořizujete. Nechceme obecně hanět levné čističky vzduchu, ale člověk by měl investici vždy zvážit, nejen s ohledem na pořizovací cenu, ale zejména na užitnou hodnotu produktu. Nebudeme zabíhat do technických detailů, i naprostý laik pochopí, že „obyčejný“ elektrostatický filtr, který funguje na podobném principu jako hřeben, ke kterému se lepí elektrizující vlasy, nemůže být srovnatelný s několikanásobnou filtraci, zahrnující sadu filtrů, z nichž každý plní svou funkci a dohromady tvoří celek, který zaručuje opravdu téměř 100% odfiltrování škodlivých částic. Proto bychom při rozhodování o koupi čističky doporučovali pečlivě zvažovat parametry a dovednosti jednotlivých čističek vzduchu.

Všude dobře neporadí

Z pohledu zákazníka je důležité, aby čističku vzduchu kupoval tam, kde mu jsou schopni poradit. Na portálu ProAlergiky.cz pracují vyškolení odborníci, kteří vám poradí nejen s tím, jestli je čistička vzduchu pro vás vhodná investice, ale budou se snažit zjistit, za jakým účelem, do jakého prostřední, jak velké místnosti čističku vzduchu potřebujete, jaké parametry jsou pro vás důležité, pro někoho to může být antivirový filtr, pro jiného co nejvyšší výkon, nebo životnost filtrů a tím pádem náklady na další provoz čističky.
Navíc si můžete být jisti, že v nabídce e-shopu ProAlergiky.cz najdete pouze prověřené přístroje, které splňují parametry pro alergiky a tím samozřejmě i pro všechny ostatní.

Neutrácejte své peníze zbytečně, o své investici se poraďte s těmi, kteří rozumí tomu, co nabízí, a jsou schopni vás o tom přesvědčit.
Poradenství poskytujeme na telefonní infolince 541 212 450 nebo 602 813 222. Ne­váhejte a kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Čističky vzduchu v e-shopu ProAlergiky.cz

V některém z dalších článků se k čističkám vzduchu vrátíme podrobněji a podíváme se na to, jaké technické parametry jsou při výběru důležité.

Dana Štěpánková, ProAlergiky.cz

Komentáře ke článku
Aneta Rozholdová

9. 1. 2015
23:46

dobrý den, plánujeme si pořídit čističku vzduchu Aeroguard lux.. alergici nejsme ale dcera (dva a půl roku) dost trpý na dýchací problémy.Je tato čistička vhodná? Děkuji za radu Rozholdová

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související články
Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba
Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba

Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z anglického...

Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie
Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie

Jak předcházet hromadění alergenů? Jaká pravidla platí pro nejběžnější alergie - na...

Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví

Smog, zhoršené rozptylové podmínky, překročené imisní limity či inverzní charakter...

Zvlhčování vzduchu – jak na to
Zvlhčování vzduchu – jak na to

Častá nemocnost, astmatické potíže, krvácení z nosu nebo suchá pokožka mohou být...

Laryngitida u dětí
Laryngitida u dětí

Laryngitida neboli zánět hrtanu je velkým strašákem pro mnoho rodičů. Malé dítě se...