úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Kontaktní alergie > Které materiály hodinek jsou vhodné pro alergiky?

Které materiály hodinek jsou vhodné pro alergiky?

Vložte svůj článek

16. 8. 2014

Kontaktní alergie

Nejprodávanější z e-shopu:
Čistička vzduchu Winix ZERO

Čistička vzduchu Winix ZERO

Skvělá při alergii na pyl nebo zvířata. Plazmová neutralizace...

5990 Kč
Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Největší nádrž 8 l, antibakteriální ochrana, hygrostat...

3990 Kč
Inhalátor<br/>Laica MD6026

Inhalátor
Laica MD6026

Ideální pro inhalaci Vincentky i léčiv. Nejlepší poměr cena/výkon.

1590 Kč
Nejčtenější články:

Hodinky si kupujeme za různými účely, ať už je to kvůli sportu, jako módní doplněk nebo z prostého důvodu mít na ruce časomíru, na kterou se můžeme spolehnout a která se stane naší součástí. V každém případě by měly hodinky s jeho nositelem splynout tak, aby se cítil pohodlně. Vedle kvality, ceny, vzhledu a značky je proto důležitý také materiál.

Jednou z variant je kovové provedení hodinek, tzv. tah (přesněji řečeno ocelový náramek hodinek). Ten se skládá z jednotlivých článků. Výhodou je možnost zkracování či protahování tahu dle potřeby zákazníka. Články mohou být plné, lisované nebo ohýbané a jejich povrchová úprava by měla být shodná s pouzdrem hodinek. Významná je také jejich několikanásobně delší životnost oproti koženým řemenům. Povrch nepodléhá okolním vlivům a při ohleduplném zacházení je jejich mechanické poškození nemožné. Pokud dojde k lehkému poškrábání, dá se jednoduše zaleštit. Pokud volíte kovový tah, je dobré, aby byl vyroben z kvalitní oceli nebo přímo z drahého kovu. Problém by totiž mohl nastat v případě možných alergií na kovy.

Mezi nejčastější kovy, na které bývá lidská pokožka citlivá, patří nikl, zinek nebo chrom. Ideální bezalergenní variantou se proto stává titan, který je znám zejména svou mimořádnou odolností, lehkostí a žádaným elegantním vzhledem. Důkazem odolnosti je jeho použití v leteckém průmyslu, chirurgii a pro svou zdravotní nezávadnost také u piercingových ozdob.

Nejznámějším zástupcem titanových hodinek je německá značka Boccia, která díky spojení neocenitelných vlastností titanu a německé preciznosti při výrobním procesu vytvořila hodinky, které se právem řadí mezi nejprodávanější na trhu. Důkazem nadčasovosti této značky je také velmi oblíbená řada hodinek s využitím keramických prvků. Keramika je dalším materiálem, který je pro alergiky velmi vhodný, mimo to ji lze doporučit pro velmi dlouhou životnost (je téměř nepoškrabatelná) a snadnou údržbu (lze bez problému omýt).

Ti, kteří hledají klasiku a kvalitu, sáhnou po hodinkách s koženými řemínky, které bývají také antialergické, ovšem odolnost proti vodě nemusí být vždy uspokojivá. Stává se to v případě levnější varianty řemínku, které mají papírovou vnitřní výplň. Volíte-li kůži, sáhněte proto po dražší a luxusnější variantě s řemeny plněnými koženou drtí, jež si zachovává svůj vzhled a vlastnosti i po namočení.

Co se týče cenové hladiny, tak tu nejlevnější představují hodinky z plastu, zlatou střední cestu představují syntetické pryže a syntetická vlákna. Nejdražší variantou potom jsou náramky z přírodního kaučuku. Zde by si měli dávat pozor zejména jedinci s vyšší citlivostí na materiál.

(PR)

Komentáře ke článku
lubinka

29. 8. 2015
8:32

Musím oponovat proti TITANU, mám prokázanou alergii na chrom, nikl a kobalt, mám kvalitní titanové hodinky zn. Certina a bohužel, v létě, pokud je člověk trochu zpocený, tam mám alerický svědivý proužek pod hodinkami, takže pro mne není titan úplně ideální.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte