úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Bez zařazení > Vymalujte si domácnost čističkou vzduchu

Vymalujte si domácnost čističkou vzduchu

Vložte svůj článek

20. 9. 2010

Bez zařazení

Nejprodávanější z e-shopu:
Čistička vzduchu Winix ZERO

Čistička vzduchu Winix ZERO

Skvělá při alergii na pyl nebo zvířata. Plazmová neutralizace...

5990 Kč
Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Na polštáře, matrace,
přikrývky...

výhodná sada
5290 Kč
Inhalátor<br/>Laica MD6026

Inhalátor
Laica MD6026

Ideální pro inhalaci Vincentky i léčiv. Nejlepší poměr cena/výkon.

1590 Kč
Nejčtenější články:

Revoluční vynález českých vědců výrazně uleví alergikům V uzavřených místnostech dnes trávíme většinu svého času i života. Dle zahraničních studií připadají na venkovní pobyt pouze 2 až 3 hodiny denně, zbývající čas trávíme doma, v kancelářích, obchodech a jiných uzavřených místnostech. Kvalita specifického mikroklima, v domácnosti je proto velmi důležitá i s ohledem na vlastní zdraví.

Je totiž prokázané, že vzduch v uzavřených místnostech ovlivňuje zdraví lidí. Oproti vzduchu ve volné přírodě je až 6× znečištěnější a až 10× toxičtější. A nic nenasvědčuje, že by se měl tento neblahý trend zvrátit. Domy a byty jsou dnes mnohem lépe tepelně izolované, což je vhodné pro omezení energetických ztrát, ale již méně pro potřebnou cirkulaci a výměnu vzduchu.

Problém představují především bakterie, viry a plísně, ale také zvířecí alergeny nebo tabákový kouř. Bezprostřední příznaky všichni dobře známe, pálení očí, nosu, krku, alergické reakce, v horších případech astma, chronické chřipky a další. Díky novému životnímu stylu, který do domácností přinesl hromady elektrospotřebičů, plastů a syntetických materiálů, které do ovzduší uvolňují řadu nežádoucích látek, tak lze dnes pochybovat o vžitém slovním spojení “…doma jsem v bezpečí”.

Řešením je časté větrání, zakoupení čističky vzduchu nebo obyčejný nátěr zdi neobyčejným přípravkem – Aktivní stěna.

Aktivní stěna řeší mnoho problémů

Na základě spolupráce tradičního českého výrobce nátěrových hmot společnosti COLORLAK, a.s. s předním českým odborníkem na nanotechnoloogie Ing. Janem Procházkou, vznikl revoluční a ve světovém měřítku zcela ojedinělý produkt – funkční nátěr Aktivní stěna. Jeho výjimečnost spočívá ve vysoce účinném čištění vzduchu od všech organických škodlivin jako jsou viry, bakterie, spóry, plísně, alergeny, karcinogenní látky či výfukové zplodiny. Hnací silou mu je obyčejné denní světlo, a pokud jej ze stěny mechanicky neodstraníte, tak funguje neustále. V podstatě se jedná o výkonnou a bezporuchovou čističku vzduchu, která je nekompromisní ke všem organickým částicím v ovzduší, ale absolutně bezpečná k lidem a jejich domácím mazlíčkům.

Hlavním bojovníkem jsou zde nanočástice oxidu titaničitého TiO2, respektive jejich unikátní fyzikální vlastnosti. Pomocí fotokatalytického procesu aktivovaného ultrafialovým zářením, které je přirozenou součástí denního světla, rozloží organické částice v ovzduší na vodu a oxid uhličitý (CO2). Nejedná se tedy o žádné jedovaté chemikálie, ale o látku, která žije po boku člověka více jak 100 let. Tvoří totiž součást prachových částic pigmentu titanové běloby. Naleznete jej však také v potravinách pod označením E171, tedy například ve šlehačce ve spreji, bílém pečivu, zubní pastě, jogurtech, bon­bónech, lécích ve formě potahovaných tablet, kosmetických přípravcích (opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem) a dalších. Výrobek má v ČR všechny atestace potřebné pro využití v interiérech i exteriérech staveb.

V praxi celý proces vypadá tak, že nanonátěr organickou částici, například v podobě alergenu nebo virusu, při dotyku s fotokatalytickou vrstvou jednoduše a do písmene spálí. Obavy ohledně popálení nechráněné pokožky jsou zde jednoznačně plané. Fotokatalýza probíhá jen na úrovni mikroskopických částic a zároveň dochází při zastínění povrchu k okamžitému přerušení fotokatalytického procesu.

Kouzelný nátěr, který opravdu funguje

K aplikaci nátěru se používají stejné pomůcky jako při normálním malování. Nejlépe se osvědčilo nanášení pomocí stříkání. Přestože aplikaci nanonátěru zvládne každý zručnější kutil svépomocí, výrobce doporučuje využít služby odborníků, aby se efekt maximalizoval.

Nejčastějším cílem nátěru je strop, což představuje určitý kompromis mezi ekonomickou stránkou a maximální účinností vzhledem k cirkulaci vzduchu. Ve většině případů je strop plně postačující k tomu, aby čistička vzduchu byla dostatečně účinná. Pro vyšší účinnost je možné využít také boční stěny. V případě umístění nátěru v místnostech s nedostatkem denního světla, je možné využít UV zářivky, které jej plnohodnotně nahradí.

První ohlasy z referenčních aplikací jsou velmi přesvědčivé. Při aplikaci ve školce na Kladensku, ve třídě určené pro děti s alergiemi, astmatem a oslabenou imunitou, byla dle dozorující učitelky absence dětí z důvodů nemocnosti o tolik menší, že překonala dokonce i třídu s tzv. “zdravými dětmi”. Ředitelka školy také potvrdila, že z místnosti po instalaci nanonátěru okamžitě zmizely všechny pachy a po čase i alergeny, které jsou častou příčinou astmatu.

Stejně tak veterinář, kterého v ordinaci umístěné ve vlastním domě neustále obtěžoval zápach dezinfekcí, chloraminu a zvířecích pachů, potvrdil, že po aplikaci nanonátěru Aktivní stěna, zmizel zápach do 3 hodin a v celém domě již není cítit tak jako dříve.

Vedlejším efektem aplikace nanonátěru Aktivní stěna je i jeho samočistící schopnost. Díky čistému vzduchu se také minimalizuje usazování mastnoty na vybavení místnosti. Rovněž pavouci mají z nanonátěru Aktivní stěna těžkou hlavu, likviduje jim úpony pavučin.

Když dva dělají totéž, není to vždy …

I když je fotokatalytický efekt znám již léta a někteří výrobci se jej pro nátěrové hmoty snažili využít již dříve; až nyní lze říci, že se to konečně povedlo. Nanonátěr Aktivní stěna je ve srovnání s ostatními produkty, ve kterých je fotoaktivní TiO2 obsažena přímo ve formulaci barvy, totiž podstatně účinnější, a to výrazně – nejméně 10 až 20krát podle typu aplikace. Revoluční novinka – nanonátěr Aktivní Stěna – z dílen největšího českého výrobce nátěrových hmot, společnosti COLORLAK, a.s. bude k dispozici v 1 litrových, 3 litrových a 5 litrových baleních.

(PR)

Komentáře ke článku
Pavla Bednarčíková

16. 7. 2015
21:27

Jsme firma,která by tento problém mohla vyřešit jednou provždy.
Zabýváme se totiž novými metodami čištění a impregnace t.zv.nanotechnologií povrchu.
V současné době spolupracujeme s ČAV a společností která má patentovaný vynález na impregnační prostředky s obsahem TiO2 který funguje při pusobení světla ,jeho složky UV o malé intenzitě jako fotokatalyzátor.
Správnou aplikací a ošetřením stěn se aktivuje taková to plocha za působení UV a dojde ke stejnému efektu jako by byly dokonale spáleny.To se týká virů,plísní,různých bakterií,toxinu,alergenů i zápach a v neposlední řadě právě k zamezení růstu plísní jejich sporů,všechny tyto zdraví škodlivé látky se přemění na molekuly vody a oxidu uhličitého.Zároveň učinkuje tento produkt nanesený na stěny jako účinná čistička vzduchu( 1m/2 vyčistí 1000 000 m/3 vzduchu.
Byli bychom rádi, kdybyste třeba i prostřednictvím Vašeho portálu nám umožnili předvest nezavazně tento produkt a aplikovat ho a tím ho i propagovat a i pomoc lidem kteří se na Vás s takovouto problematikou obracejí
Jsme ochotni Vám poslat všechny podklady i z akademie věd a také chceme se podílat na zlepšení životního prostředí o kterém se hlavně jen mluvi.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související články
Jak ovlivnit vznik alergií u dětí
Jak ovlivnit vznik alergií u dětí

Výskyt alergických onemocnění mezi lidmi roste alarmujícím tempem. Za posledních...

Bylinná léčba ekzému, astmatu a alergií: Přehled užitečných léčivých rostlin
Bylinná léčba ekzému, astmatu a alergií: Přehled užitečných léčivých rostlin

Bylinná léčba, odborně fytoterapie je podle odborníků na tuto problematiku schopna...

Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví

Smog, zhoršené rozptylové podmínky, překročené imisní limity či inverzní charakter...

Čistička vzduchu – ano, či ne?
Čistička vzduchu – ano, či ne?

V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme...

Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba
Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba

Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z anglického...