Infolinka 541 212 450


Ozdravný pobyt – veliký přínos pro atopiky, alergiky a astmatiky

Děti v lázních (zdroj: Lázně Luhačovice)

Děti v lázních (zdroj: Lázně Luhačovice)


Lidem trpícím atopickým ekzémem, alergií a astmatem je pobyt v lázeňském zařízení vřele doporučován. Mnoho z nás ale neví, že pobyt a léčba v těchto zařízeních mohou být plně hrazeny pojišťovnou.

Léčebný program, vhodná strava i prostředí a společný program stejně zdravotně postižených lidí zajišťují několikatýdenní rekonvalescenci a odpočinek. S dítětem do 6 let věku je ve většině zařízeních možný pobyt i matky.

Pravidla poskytování lázeňské péče, její délka a typ se řídí zákonem č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění a vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 58/1997 Sb., kterou se stanoví Indikační seznam pro lázeňskou péči o dospělé, děti a dorost.

V Indikačním seznamu jsou uvedeny indikace a kontraindikace k lázeňské péči v návaznosti na diagnózu, povinná vyšetření nutná pro vystavení návrhu pro jednotlivé typy nemocí, odbornost navrhujícího či doporučujícího lékaře, který může lázeňskou péči indikovat. Zároveň jsou tam uvedena lázeňská místa, kde se ta která indikace léčí.


Články na podobné téma

  • Nenašli jsme žádné články