Infolinka 541 212 450

Piškotový dortík s ovocným pudinkem - bez lepku, mléka, vajec

INGREDIENCE

80 g Schär mix C 60 ml rostlinného mléka 60 ml rostlinné smetany Ecomil 40 g strouhaného kokosu 30 g rýžové polohrubé mouky 25 g kukuřičné mouky 25 g náhrady vajec Free from z Alberta 4 lžíce pomerančové šťavy 2 lžičky prášku do pečiva špetka soli Krém: 1 mandlová smetana Ecomil 1 balení Olé pudinku kokosového trochu borůvek trochu citronové šťávyPOSTUP

Nejdříve umixujeme náhradu vajec s vodou, pak přidáme cukr moučku, poté zašleháme rostlinné mléko a smetanu, přidáme poloviční množství mouky, pak 1/2 množství rozpustěného tuku, zbytek mouky, pomerančovou šťávu a zbytek tuku. Vyšleháme a nakonec přidáme kokos.

Nalejeme do 2 forem o průměru cca 18 cm. Pečeme při 160 stupních cca 16 minut. Pak přidáme na 185 a cca 5 minut dopíkáme. Necháme vychladnout.

Krém: Trochu borůvek rozmixujeme na kaši, dáme do uzavíratelné nádoby, přidáme 1 celou rostlinnou smetanu Ecomil, 1 balení pudinku Olé kokos a 1 ztužovač. Je dobré přidat do borůvek trochu citrónu, jinak poměrně rychle oxidují, a párkrát v uzavřené nádobě zatřesat. Ihned pak nandáme na korpus a přiklopíme.

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

0 h 0 min

Hodnocení

3.8x
(Hodnotilo 6 lidí)

Kategorie