Infolinka 541 212 450Jak zahojit vlasovou pokožku po alergické reakci na barvu na vlasy

Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli existuje nějaký lék, nebo postup, jak zahojit podrážděnou kůži na hlavě po barvení vlasů. Mám malé stroupky a trochu mokvají a taky to svědí, ale neškrábu se. Jsem ve 4. měsíci těhotenství a ještě k tomu mám od útlého dětství atopický ekzém. Teď je mi 26 let. Už se na barvení vykašlu, jen bych chtěla vyléčit tu kůži, už mi to za to nestojí. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne Pavla

Tazatel:

MouP

Odpověd:

Dobrý den,

za nejrychlejší a nejvhodnější považuji krátkodobé (několik dní) použití středně silných kortikoidů - na předpis lékařem. V případě druhotné bakteriální infekce kombinace zevního kortikoidu a zevního antibiotika. Posoudí ošetřující lékař. Kortikoidy k zevnímu použití jsou povolené i pro těhotné a kojící ženy, zvláště, pokud se opravdu používají několik dní.

Pokud jste měla reakci na barvu na vlasy, zatím se nebarvěte. Před dalším barvením vlasů je nutné provést test snášenlivosti barvy na malém okrsku kůže (samotná barva bez oxidačního činidla) - nanést a nechat působit 24 hodin, pak vyčkat další 3 dny na reakci. Pokud se objeví začervenání, svědění, krupička nebo puchýřky, barvu použít nemůžete.

S pozdravem Daniela Kaňovská