Infolinka 541 212 450Léky na sluneční alergii - dávkování

Otázka:

Dobrý den, letos poprvé se mi v ČR objevila asi sluneční alergie.Obsypaly se mi stehna a šíří se to na lýtka.Příšerně to svědí a pálí a jakákoliv látka-oblečení přiložená na zakrytí, pupínky rozesvědí.Nasadila jsem si zyrtec,avšak nevím jestli beru správné dávkování.Beru ráno a večer, avšak až když si vezmu 2tabletu,tak svědění povolí a trochu pupínky vyblednou.Snažím se vyhýbat slunci.Stejně jako mé dvě děti se mažu opalovacím krémem s vysokým faktorem 30 a 50.Prosím poradtě mi dávkování zyrtecu.Ještě jsem se chtěla zeptat, kdy můžu čekat zlepšení stavu.Předem děkuji za odpověď S pozdravem Dagmar Zwiebová

Tazatel:

Dagmar

Odpověd:

Dobrý den, Dagmar,

doporučené dávkování Zyrteku je jedna tableta denně. Bez souhlasu lékaře určitě vyšší dávky neužívejte.

Stejně tak bych doporučil návštěvu lékaře pro potvrzení diagnózy. Vyrážku po opalování totiž nemusí způsobit jen alergie na sluneční záření, ale i opalovací kosmetika.

Článek: Alergie na opalovací přípravky se často zaměňuje za sluneční alergii

Co se týká volby opalovacích přípravků při alergii na slunce, vysoký faktor je určitě důležitý, nicméně existuje i několik přípravků specializovaných na sluneční alergii, které jsou obohaceny o určité antioxidanty předcházející alergické reakci.

Pokud skutečně trpíte sluneční alergií, kůže by si měla po několika pobytech na slunci zvyknout a přestat alergicky reagovat.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz