Infolinka 541 212 450Alergie na dvojchroman draselný

Otázka:

Dobrý den, byla mi zjištěna alergie na Dvojchroman draselný. Mám velký problém s praskáním konečků prstů na rukou a mám velké bolesti. Nejvíce mi praskají po kontaktu s moukou, kypřícím práškem a podobnými surovinami, se kterými vím, že bych neměla přicházet do styku. Bohužel je moje povolání cukrářka a nevyhnu se kontaktu s těmito surovinami. Na noc mi trochu pomáhá mazání konopnou mastí, ale samozřejmě do rána se to nevyléčí a druhý den opět trpím. Budu ráda za jakoukoliv radu. Děkuji Mějte se pěkně

Tazatel:

Veronika S.

Odpověd:

Dobrý den,

mazání a promašťování je v pořádku. Řešením je nepřicházet do kontaktu s alergenem, je-li to reálné, používejte při práci rukavice. Váš dotaz jsem předala i Mgr. Podhorné (známá česká bylinkářka), která Vám radí vyzkoušet tuto bylinnou kúru:

penízovka T35, měsíček T26, dub P12, černý rybíz P7, pupalka P58 – 603 Kč

Dávkování – nejprve budete brát T35 + T26 + P12  (dávkování na lahvičce na etiketě). Vše nakapete na lžíci a zapijete douškem vody nebo tinktury můžete nakapat do vlažné vody cca 20 ml. Po vybrání P12 přidáte k T35 a k T26 P7. Po vybrání P7 přidáte k T35 a k T26 P58 . Pokud Vám dojde  T35 nebo  T26, tak to nevadí budete pokračovat bez něj. Kúra se bere půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat min. půl hodinový odstup. 

Jako doplněk ke kúře je vhodný  enterosgel404 Kč. Dále je vhodná čtyřkvětová mast s bezem.

S pozdravem Mgr. Jarmila Podhorná (Naděje)

Ať se Vám daří

Táňa, ProAlergiky.cz