Infolinka 541 212 450Pokud je dítě alergické na roztoče a psy, znamená to, že budou alergie přibývat?

Otázka:

Dobry den,ked je u dietata 6 rocneho zistena alergia na roztoce-silna a asi aj psa- to bolo na koznych testoch hranicne, ci mam do buducna predpokladat ze sa u syna vyvinu dalsie alergie? Alebo moze ostat "iba" pri tychto. Rodicia alergici nie su. A 2 otazka je ohladne lieku Starolal, kedze aj tak je momentalne vypadok,ale vyroba sa ma obnovit, ci cenu lieku ovplyvnuje aj kolko alergenov je v ampulkach,alebo to je jedno, lebo ak syna by som nastavila len na roztocovu liecbu ci za rok-dva mu nemoze vzniknut dalsia alergia napr.pelova...potom sa to ako riesi? Alebo mam pockat do vyssieho veku? Dakujem

Tazatel:

Eva

Odpověd:

Dobrý den,

u dítěte může dojít k rozvoji alergie i na další alergeny, je ale těžké dopředu předvídat, zda a jakým směrem se bude alergie vyvíjet.

Složení Staloralu neovlivňuje cenu léku. Současným trendem je v rámci hyposensibilizační léčby (=vakcíny) vybrat jeden, dominantní alergen a tímto alergii léčit. Potlačením dominantního alergenu se potlačí i vliv ostatních alergenů a celkový alergický stav je zlepšen. Efektem vakcín je i to, že se sníží riziko vzniku nových alergických reakcí.

Pro zahájení léčby jsou důležité výsledky testů, ale i aktuální zdravotní stav pacienta, tedy to, jak konkrétně se alergie projevuje.

Výpadek Staloralu dále pokračuje, k dispozici jsou v současné době jen injekční formy alergenových vakcín.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.