Infolinka 541 212 450Pálení pokožky i očí, špatné dýchání po nastěhování do novostavby

Otázka:

Dobrý den, můj problém nastal po nastěhování do novostavby. Již od prvního přespání mě začala intenzivně pálit pokožka, hlavně na rukou, nohou, na hlavě, špatně se mi zde dýchá a rovněž mě pálí oči. Zkoušela jsem ruce mazat různými mastmi, ale pomůže to vždy jen na chvilku. Tyto obtíže mám pouze v domě. Pokud odjedeme třeba na víkend k babičce, příznaky se zmírňují. Nikdy jsem žádnou alergií netrpěla, pouze jednou po barvení vlasů mi na hlavně naskákaly puchýře a od té doby nemůžu používat většinu šamponů, protože mě po nich pálí a svědí pokožka. Rovněž když manžel maloval stěny v novostavbě a já jsem po něm uklízela, výpary z barvy mě silně dráždily oči a špatně se mi dýchalo. Může se jednat o alergii na nějakou chemickou látku? Manžel ani děti problém nemají. Děkuji za odpověď. M. Řezníčková

Tazatel:

Marcela Řezníčková

Odpověd:

Dobrý den, paní Řezníčková,

může se jednat o alergickou reakci na nějakou látku, která byla při stavbě domu použita. Doporučuji v lékárně zakoupit nějaká volně prodejná antihistaminika (např. Claritine) a navštívit ošetřujícího lékaře, který Vás doporučí k alergologovi, případně se obraťte na alergologa přímo.

Současně doporučuji zvážit pořízení kvalitní čističky vzduchu, která dokáže odstranit nežádoucí pevné i plynné složky ze vzduchu (alergeny, viry, bacily, prach, škodlivé složky, nebezpečné plyny apod.).

Budete-li potřebovat konzultaci, můžete zavolat na naší infolinku, kde Vám kolegyně ochotně poradí 602 813 222, 541 212 450. 

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz