Infolinka 541 212 450Mohou kočičí alergeny zhoršovat vyrážku?

Otázka:

Dobry den, poslednich 6 let se trapim s vyrazkou. Objevovala se mi pouze v lete. Nejdrive se mi delaly velke fleky na nohou, ktere jsem vzdy prelecila emulzi Triamcinolonem Teva 1mg v 1g. Na alergologii mi delali takove ty zakladni testy na kuzi a poslali me na krev, ale nic se tam nenaslo. Tento rok mi to opet zacalo u nohou a potom se to rozlezlo na cele telo i oblicej. Oteklo mi oko a ucho. Posledni dva projevy byly spise na obliceji. Sice jsem alergik na nikl, bizuterii (jen nausnice) ale nosim dal, v usich mi to problemy moc nedela. Od narozeni vyrustam s kockama, nikdy jsem problemy nemela. Ted jsem ale vice v kontaktu s kockou, ktera pri mazleni slinta :) Tak me napadlo, jestli ta vyrazka nemuze byt kontaktni alergie na kocici sliny. Spi/slinta u me hlavy a vyrazku mam v mistech, kde se dotykam polstare. Jine projevy alergie na zvirata nemam (nekycham, neslzim). Pri prvnich projevech svedeni beru Desloratadin Stada. Pri vyrazeni vyrazky mazu Locoidem. Jsem z toho uz zoufala.

Tazatel:

Mila

Odpověd:

Dobrý den,

pokud víte o alergii na nikl, není vhodné nosit bižuterii, která jej obsahuje. Navíc nikl najdete i v zipech, sponách u podprsenky apod.

Více o vlastnostech a výskytu niklu.

Pokud jde o Vaši kočku, alergie se mohou v průběhu života vyvíjet, je tedy možné, že se Vám začala projevovat i alergie na kočky. Bohužel, kočičí alergeny patří mezi jedny z nejagresivnějších. Může nastat situace, že bude potřeba kočičce najít nový domov, minimálně byste se však měla vyvarovat toho, aby kočka s Vámi sdílela postel. Doporučuji navštívit opět alergologa, aby Vám provedl nové vyšetření. Zvířecí alergeny Vám v domácnosti pomůže odstranit kvalitní čistička vzduchu a na snížení alergenů přímo na kočičce je dobré použít speciální biologický přípravek Petal Cleanse Cat.

Pro jakékoli doplňující informace či konzultace k produktům jsme Vám k dispozici na telefonech 602 813 222, 722 922 920.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz