Infolinka 541 212 450Alergická reakce na těle po pleťové masce

Otázka:

Dobry den Den pred Silvestrem jsem pravdepodobne z nove pletove masky (freeman drevene uhli + cukr) olezla v obliceji a pak to postupovalo na vnitrni stranu stehen, kolen, lytek, krk, predlokti, pod koleny. Svihala jsem koupit analergin, ktery vubec nezabral a v pondeli jsem cela olezla skoncila na koznim, kde jsem vyfasovala kortikoidy jak masti tak leky na tyden. Zabralo to, ale do budoucna bych se chtela tohohle vyvarovat. Nikdy jsem na alergie netrpela, mam doma psa, kralika, papousky, pracuji v celkem prasnem prostredi. Miluju orechy a vajicka. Ale nikdy zadna reakce. No chtela bych najit pricinu - co vsem vam vysetri na alergologii? A je potreba doporuceni od obvodaka? Pletovou maskou si nejsem opravdu jista, ale vylucovaci metodou vse smeruje k ni.

Tazatel:

Veronika

Odpověd:

Dobrý den,

alergie se může objevit kdykoli v průběhu života. Dle dostupných informací je složky masky: aktivované dřevěné uhlí, černý cukr a zázvor. Kterákoli z těchto složek či společně mohla reakci způsobit. K alergologovi dnes není potřeba mít doporučení od lékaře, na druhou stranu představuje určitou záruku odůvodněnosti alergologického vyšetření.

Můžete se dotázat i kožního lékaře, který Vás ošetřoval či svého praktika, jestli Vám návštěvu alergologa doporučuje. Alergologická vyšetření se však neprovádějí na všechny existující látky a v řadě případů k identifikaci alergenu dochází pacient/alergik sám či ve spolupráci s lékařem i bez testů.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz