Infolinka 541 212 450Co použít na atopický ekzém na obličeji a ve vlasech?

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit alespoň o malou radu. Od dětství trpím atopickým ekzémem. Asi na 8 let to ustoupilo úplně, ale na střední škole asi ve druhém ročníku se mi vrátil zpět docela ve velkém měřítku. Nyní je mi 22 let a mám ho stále, ale asi rok už jenom na obličeji, přímo tedy nad očima a občas v oblasti koutků úst, pod nosem a také tedy po celé hlavě ve vlasech. Nejvíce mě trápí svědění a také to, že mám kůži hrozně suchou a šupinatou a je mi nepříjemné jak každý den vypadám. Vyzkoušela jsem velkou řadu mastí od doktorů i z kožního, ale nic nepomáhá. Ovšem ve vlasech nemám čím mazat. Teď jsem zkusila mazat oči vazelínou, která mi alespoň ulevila od suché kůže, ale zarudnutí a svědění trvá. Byla bych vděčná třeba za tip na nějakou mastičku, která by mě pomohla. Žádný z doktorů, které jsem zatím navštívila mi nebyl schopný pomoci. Děkuji moc za odpověď.

Tazatel:

Lucie

Odpověd:

Dobrý den, Lucie,

atopický ekzém je mnohdy velmi problematické a dlouhotrvající onemocnění. Dermokosmetické přípravky, bohužel, působí na atopické pokožce u jednotlivců různě. Doporučuji podívat se na spotřebitelská testování, která jsme realizovali spolu s atopiky na vybrané přípravky:

Spotřebitelské testování: Eucerin AtopiControl Acute krém

Spotřebitelské testování: Krém Epaderm

Pod značkou Epaderm najdete i mast, která je oproti krému mastnější a je atopiky rovněž velmi oblíbená.

Přípravky na atopický ekzém najdete v našem eshopu.

Kromě různých složek přípravků působících proti svědění napomáhá navíc, pokud tyto přípravky budete uchovávat v ledničce a aplikovat je na pokožku studené.

Na vlasy a vlasovou pokožku bych Vám doporučila vyzkoušet šampon Blue Cap.

Jinak také platí obecné rady ohledně jídelníčku, raději se vyhýbat sladkostem, alkoholu, příliš kořeněným či pálivým jídlům. Pokud je to možné vyvarovat se stresu a stresovým situacím.

V případě potřeby nás můžete kontaktovat i na infolinkách 602 813 222, 722 922 92.

S pozdravem,

Táňa, ProAlergiky.cz.