Infolinka 541 212 450Alergie na chemické vůně

Otázka:

Dobrý den, potřebuji se poradit ohledně přítelovi alergie. Již před několika lety zjistil silnou nesnášenlivost na chemické vůně,(parfémy, čistící prostředky, osvěžovače vzduchu, atd.) Projevy jsou otékání sliznice, vytváření hlenů, špatné dýchání a celkově není při těchto vlivech schopen normálně fungovat. Naši noví sousedé rádi používají silné osvěžovače a nám to jde vše do ložnice, tudíž se přítel nemůže ani normálně vyspat, myslíte, že by mohla pomoci čistička vzduchu, která by byla umístěna právě do ložnice? Případně máte nějaké doporučení na konkrétní výrobek? Mockrát Vám děkuji za odpověď B.

Tazatel:

Barbora

Odpověd:

Dobrý den,

čistička vzduchu si dokáže s těmito látkami poradit, kromě alergenů, virů apod., je vhodná právě i na pachy, zápach a nebezpečné plyny (formaldehyd) běžně se v domácnosti vyskytující.

Nežádoucí zápach pomůže snížit, mnohdy i odstranit. Vybírat doporučuji podle velikosti ložnice, od toho se odvíjí vhodný výkon čističky.

Pokud máte ložnici do 25 m2, doporučuji čističku Winix WAC U300,

pokud by byla větší nebo byste potřebovali místnost vyčistit co nejrychleji, tak čističku Winix WAC U450.

Jako podpůrné opatření je ještě ke zvážení inhalátor, který dýchací cesty zvlhčí a při inhalaci Vincentky i desinfikuje. Pro běžné použití je plně dostačující např. inhalátor Laica.

V případě jakýchkoli dotazů nebo i pomoci s výběrem konkrétního výrobku právě pro Vaše potřeby nás můžete kontaktovat i na infolinkách 602 813 222.

Předpokládám, že s ohledem na alergii navštěvuje alergologa, pokud by tomu tak nebylo, tak návštěvu určitě doporučuji.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz