Infolinka 541 212 450Alergická reakce při zubní hygieně

Otázka:

Dobrý večer Prosím mám dotaz byla jsem na dentální hygieně kde mi cistili zuby od zubního kamene lejzrem dále nějaké pískovani dali mi do úst silikon na rozevreni úst po výkonu mě zacly rty palet ale hodně moc jak byste je potrel ziravinou do několika minut zacly otekat zacla jsem se třást a nebylo mi dobre zubní lékařka mi řekla ze mám asi alergickou reakci ze mám vzít doma xyzal stavila jsem se po cestě do lékárny a lekarnice mě poslala na pohotovost dali mi injekce na odpadnutí otroků na druhy den rty už Nepáli ale strašná bolest jak by mi je někdo polel ziravinou kůže sliznice dasna mi odliza mám puchyre chci se zeptat jestli to je alergie nebo mi dali nasadu která byla ponořena do silné desinfekce a ta mi kůži spalila

Tazatel:

Marcela

Odpověd:

Dobrý den, Marcelo,

nejsem si jistý, jestli dobře rozumím vašemu dotazu, protože nepoužíváte čárky a tečky ve větách. :-(

Při podobných zdravotnických zákrocích může docházet k alergické reakci například na latex, který se nachází ve zdravotnických rukavicích. Možná je i vámi uváděná varianta, že jste reagovala na použitou desinfekci – i ta může obsahovat alergeny, na které jste citlivá. 

Doporučuji vám vyšetření u alergologa. Cílem je zjistit, co přesně vaše potíže způsobilo, abyste se tomu příště mohla vyhnout.

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz