Infolinka 541 212 450Kontaktní alergie a svědivá až pálivá vyrážka

Otázka:

Dobry den nekolik let trpim chladovou alergii nyni se pridala kontaktni alergie v podpazi ,hrudi trupu,pod a mezi prsy..vadi mi kdy se tre kuze o sebe ..tvori se mi cervena velice svediva vyrazka jako koprivka ktera az pali..kuze je v techto mistech az jako by lepiva ..dale me velice svedi a slzi oci,z techto pocitu mi je stale zima .Nic zatim nepomaha ruzne masti Spiridea Lipobase kortikoidy ani antihistaminika Ewofex..prosim o jakoukoli radu ci pomoc

Tazatel:

Dana

Odpověd:

Dobrý den, Dano,
jako příčinu vyrážky uvádíte kontaktní alergii. U ní je velmi důležité snažit se zjistit, na který konkrétní alergen jste přecitlivělá. Dermatolog je schopen provést tzv. náplasťové testy nejběžnějších alergenů. Pak se budete moci tomuto konkrétnímu alergenu vyhýbat, zejména volbou vhodné kosmetiky. Také by vám měl umět potvrdit, zda jde skutečně o kontaktní alergii, anebo kopřivku či atopický ekzém.
Kdyby tyto testy nic neodhalily, doporučuji návštěvu alergologa pro otestování případné přecitlivělosti na běžné alergeny nebo nadměrné hladiny histaminu v těle. Ten bývá spojovacím článkem všech uvedených potíží.
Držíme vám palce,
Michal, ProAlergiky