Odpověď na dotaz

Tanja 28 let:

Dobrý den, několik let mě trápí ekzém, zejména na předloktí a kloubech prstů, během těhotenství se to zhoršilo a velmi výrazné zhoršení nastalo pár měsíců po porodu.Nyní je to 8 měsíců po porodu a ekzém se mi objevil i v podpaždí a kolem očí - z nějakého záhadného důvodu mi otékají oči a kůže kolem nich je velmi suchá, zarudlá, podrážděná a vrásčitá. Jinak pokožka celého těla je hodně suchá a citlivá. Používám krémy na promašťování např.Lipobase a masti s kortikoidy. Nevím, zda jde o atopický ekzém nebo o alergii na čistící prostředky a kosmetiku, kterou jsem si vypozorovala sama. Nemůžu používat Jar, prací prášky, běžné mýdla a v poslední době už ani ne deodoranty a kosmetiku. Kvůli těm očím se ani nemaluji. Kůže mě silně svědí, pálí a ty oteklé oči mě velmi trápí.Nikdy jsem se neléčila na alergologii. Domnívám se, že mám i alergii na slunce, mívám potíže každým rokem v létě. Prosím poraďte, nevím zda se jedná o akutní stav, který je třeba léčit nebo to přejde samo a zda stačí na obličej kolem očí používat také kortikoidní masti nebo něco jiného. Kožní lékařka uvedla, že se jedná o ekzém i kolem očí (a to jsem ještě prodělala zánět spojivek asi před 2 týdny, který jsem ani moc neléčila), ale dnes ráno jsem se probudila s úplně oteklýma očima a příčinu neznám! Oči nejsou zarudlé, ale kůže kolem nich ano a pravé oko je oteklé více než levé. V současné době užívám Zinnat na gynekologický zánět a mám i zvýšenou teplotu, netuším proč (?)
včera jsem prochladla. Pokud bych se chtěla objednat na alergologii, musela bych čekat několik měsíců. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den, o alergickou reakci se jednat může, zvlášť pokud jste sama vypozorovala zhoršení po používání určitých typů kosmetických a čisticích přípravků.
Doporučuji důsledně se vyvarovat používání chemických parfemovaných výrobků.
V naší nabídce najdete jak kosmetiku i čisticí prostředky pro alergickou pokožku - bez chemických konzervantů, parfemů a jiných dráždivých látek. Najdete zde i prací prášky, aviváže, jary, prostě všechno, co běžně používáte v domácnosti.
Za zkoušku to jistě stojí, pokud by se váš stav nelepšil, určitě se obraťe na alergologa. V případě akutních potíží navštivte praktického lékaře, který může předepsat léky tlumící alergické reakce.

Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Kontaktní alergie

Datum vložení dotazu:  13.05.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Složení opalovacích krémů: Přírodní kosmetika není vždy bezpečnější
Složení opalovacích krémů: Přírodní kosmetika není vždy bezpečnější

Opalovací krémy sice málokdo používá celoročně, zato třeba v horkých slunečných...

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Podrážděná a vysušená pokožka? Pozor na domácí chemikálie
Podrážděná a vysušená pokožka? Pozor na domácí chemikálie

Podráždění, vyrážka nebo jen příliš suchá místa na pokožce jsou běžným problémem....

Alergie na jod: Reakce většinou s jodem nesouvisí
Alergie na jod: Reakce většinou s jodem nesouvisí

Jod je poměrně vzácný chemický prvek a podobně vzácná je i alergie na něj. Někdy...

Alergie ve zdravotnictví: Personálu nejčastěji vadí latex a dezinfekce
Alergie ve zdravotnictví: Personálu nejčastěji vadí latex a dezinfekce

Lidé, kteří se starají o úklid a hygienu ve zdravotnických zařízeních, jsou...

Které materiály hodinek jsou vhodné pro alergiky?

Hodinky si kupujeme za různými účely, ať už je to kvůli sportu, jako módní doplněk...

Poradna 223 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, Už delší dobu si všímám, že po každém mytí vlasů mě začne svědět obličej a skoro všude na rukách a na krku, kde mi zůstaly právě umyté...

Zobrazit poradnu