Odpověď na dotaz

M.M.:

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat na alergii na chlad. Zkoušel jsem to tady najít ,ale nikde jsem se nedočetl co s tím. Mám problém ,který spočívá v tom ,že když třeba vlezu do vody která je studenější tak musím za chvilku jít ven protože mě začne všechno svědit . Pokud zůstanu déle tak mi kůže zčervená a naskáčou větší bílé vyrážky. Je to velice nepříjemné a trvá poměrně dlouho než vše odezní. Co se dá dělat?

Odpověď:

Dobrý den . To co popisuje se jmenuje chladová kopřivka (urtica efrigore). Někdy nespárvně pojmenovávaná chladová alergie nebo alergie na chlad. Nejedná se o pravou alergii, protože spouštěcí mechanismus je jiný. Projevy jsou však s alergickou kopřivkou totožné. Z preventivních opatření je vhodné se vyvarovat kontaktu s
chladem (vím že Vám to je jasné, ale nemohu to zde nezmínit). Chladová kopřivka se dá ověřit chladovým kožním testem nebo odběrem precipitinú z krve. Preventivě je možno podávat antihistaminika (např zaditen , xyzal) nebo možno vzít antihistaminikum v případě výsevu obítží. Alergologické či kožní vyšetření vhodné je.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na chlad

Datum vložení dotazu:  15.08.2005

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz