Odpověď na dotaz

Zlatica Tušková:

Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 18-mesačného syna, ktorý je atopik, pred rokom bol opakovane hospitalizovaný pre obštrukčné bronchitídy a zápaly pľúc s obštrukciou - je na liečbe ECOBEC-om. Na základe krvných testov mu bola zistená znížená imunita a nasadená liečba Ribomunylom.
Nárazovú liečbu už má za sebou, teraz máme prestávku medzi 2 udržiavacími dávkami.
Problém je v tom, že odkedy berie Ribomunyl má každý deň zvýšené teploty do 37,6 ( jeho normálna teplota sa pohybuje v rozmedzí 35,8-36,3 ).
Je možné, že jeho telo reaguje na liečbu teplotami, a to aj v čase 3,5 týždňovej pauzy? Alebo príčinu zvýšených teplôt treba hľadať niekde inde?

Trápi ma to, lebo ešte stále nemá za sebou povinné "15-mesačné" očkovanie proti ružienke, osýpkam a príušnici, no nakoľko už 7 týždňov vkuse má zvýšené teploty, tak očkovaný ani nemôže byť.

Odpověď:

Dobrý den, Podobná reakce na ribomunyl není obvyklá. V každém případě bych
vyšetřil syna na ORL, zda se nejedná o fokální infekt - nejčastějí tzv.
adenoidní vegetace - nosní mandle .

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  13.04.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz