Odpověď na dotaz

Eva:

Dobrý den, chci se zeptat. Již od mala podle kožního doktora trpím atopickým exémem. Mám velmi suchou pokožku a velmi mě svědí (i když třeba jen sedím, tak mě svědí). A velmi rozpraskané - někdy až do krve a suché rty. Vyzkoušela jsem snad všechny masti, krémy a přípravky, ale nic nepomohlo. Snažím se rty pořád promázávat. Teď používám propolisovou mast. Byla jsem i na testech, jestli nejsem na něco alergická. Zjistili mi, že jsem alergická na Formaldehyd a Kathon CG. Doktor i rodiče mi říkají, že to mám ze zvířat (doma mám potkánky a křečky). Doktor říkal, že kdyby jeho dcera měla to co já, tak by hned dal zvířata pryč. Ale já je mám moc ráda a pryč je rozhodně dát nechci! Myslíte, že to může být zvířaty? Mám je v kleci v pokoji, vedle postele. A co mám ještě zkusit na ty rozpraskané rty a suchou, svědivou pokožku? Už si opravdu nevím rady. Byli jsme už u několikati kožních lékařů a alergologů, ale nikdo si moc nevěděl rady. Každý mi dal spoustu krémů a mastí, ale nikdy nic nepomohlo. Mamka mi ještě říkala, že by mohlo pomoci, kdybych začala pít zelený nápoj z mladého ječmene - GW nápoj. Co si o tom myslíte? Prý to i zlepšuje paměť. Děkuji mnohokrát. Eva

Odpověď:

Dobrý den, alergie na formaldehyd a kathon se srstí zvířat nesouvisí, ale jako atopička můžete být současně alergická i na srsti zvířat, prach, roztoče, peří apod. Tento typ alergie by Vám zjistili na alergologii. Zvířata, která máte, nechte dožít, ale nákup dalších bych Vám také nedporučovala, stejně tak pořízení psa či kočky. Kathon je konzervační látkou mhoha kosmetických prostředků- šamponů, mýdel, pěn do koupele tekutých mýdel, tělových mlék. jednoznačně doporučuji kupovat mycí a promazávací prostředky BEZ KONZERVACE v lékárnách. Je možné, že Vás kůže svědí i proto, že je tato látka obsažená např. v mýdle či těl. mléku, kterým se denně ošetřujete. Bez konzervace kupujte i šampony na vlasy . Formaldehyd mohou uvolňovat některé umělé hmoty, nábytkové laky, umakartový nábytek , APRETURA NOVÉHO TEXTILU. Nové oblečení vždy opakovaně vyperte a vyžehlete. Co se týká rtů- problém může být v tom, co používáte k promazání rtů- tyčinky na rty mohou obsahovat kathon. Doporučuji pít všechny nápoje brčkem (slámkou), neukusovat ovoce ani pečivo, ale krájet si malá sousta, která budete vkládat do úst. K promazání nekonzervované krémy nebo čisté vepřové sádlo bez soli mnohokrát denně . Stav se bude upravovat až několik týdnů . Pití jakohokoliv čaje nemůže vyléčit atopický ekzém ani nahradit správnou péči o kůži. Finanční prostředky bych spíše investovala do vhodných kosmet. prostředků a nadále spolupracovala s jedním dermatologem a jedním alergologem. Promazávat kůži si budete muset ve zvýšené míře celý život, Vaše kůže je vrozeně sušší než u lidí bez atopického ekzému.

MUDr. Daniela Kaňovská

Podobné:  Atopický ekzém

Datum vložení dotazu:  12.12.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Eucerin Acute krém AtopiControl 40 ml

Speciální péče o suchou, svědící a zarudlou pokožku, kterou je možné používat jako doplněk péče i v akutní fázi atopického ekzému. Vhodný pro děti již od kojeneckého věku.

Pyžamová sada pro ekzematiky

Cenově výhodná kombinace rukavicového tička a pyžamových kalhot. Pro optimální ochranu celého těla. Top produkt.

Punčocháče s kšandami, 100% bavlna

Ve velikostech 60, 70 a 80, v různých barvách. Kvalitní bavlněné punčocháče pro nejmenší, kšandy skvěle drží.

Epaderm mast

Epaderm mast 3v1 promašťující přípravek pro kompletní péči o suchou a atopickou pokožku. Použití: promazávání pokožky, mytí pokožky, přísada do koupele.

Rukavicové tričko MOTÝLEK

Rukavicové tričko MOTÝLEK má uzavřené rukávky. Díky tomu si dítě ve spánku nerozškábe kůži do krve. Skvělé zkušenosti maminek.

Eucerin AtopiControl - zklidňující tělové mléko s 12% Omega

Tělové mléko bez urey pro každodenní péči o suchou, zarudlou a svědící pokožku. Vhodné i pro kojence

Související články
Recenze: šampon na vlasy Eucerin DermoCapillaire 5% UREA a tonikum Eucerin DermoCapillaire pro suchou pokožku hlavy
Recenze: šampon na vlasy Eucerin DermoCapillaire 5% UREA a tonikum Eucerin DermoCapillaire pro suchou pokožku hlavy

Dostaly se nám tentokrát k recenzi dva přípravky na vlasy a vlasovou pokožku Eucerin...

Testování oblečků DermaProtec pro děti s atopickým ekzémem
Testování oblečků DermaProtec pro děti s atopickým ekzémem

Není nad osobní zkušenost. Proto jsme několik oblečků DermaProtec poskytli Jance -...

Co pomáhá na atopický ekzém
Co pomáhá na atopický ekzém

Atopický ekzém je komplikované a obvykle dlouhodobé onemocnění, které dokáže...

Trápení se suchou kůží
Trápení se suchou kůží

Zdá se vám, že se natíráte krémem téměř 24 hodin denně a přesto se to na vaší...

Recenze: Krém na ruce Eucerin AtopiControl
Recenze: Krém na ruce Eucerin AtopiControl

Začala topná sezona a spousta z nás teď má neustále suché ruce. A zvláště atopici....

Jak na suchou kůži
Jak na suchou kůži

Jak vyzrát na suchou kůži Často se natíráte krémem, přesto máte pocit, že je vaše...

Poradna 679 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, dcera byla od porodnice dokrmovaná umělým mlékem Bebou ha, protože já jsem alergik. Nejdříve byl dokrm 30 ml, poté 60 ml, poté 90 ml a...

Zobrazit poradnu