Odpověď na dotaz

Eva:

Dobrý den, chci se zeptat. Již od mala podle kožního doktora trpím atopickým exémem. Mám velmi suchou pokožku a velmi mě svědí (i když třeba jen sedím, tak mě svědí). A velmi rozpraskané - někdy až do krve a suché rty. Vyzkoušela jsem snad všechny masti, krémy a přípravky, ale nic nepomohlo. Snažím se rty pořád promázávat. Teď používám propolisovou mast. Byla jsem i na testech, jestli nejsem na něco alergická. Zjistili mi, že jsem alergická na Formaldehyd a Kathon CG. Doktor i rodiče mi říkají, že to mám ze zvířat (doma mám potkánky a křečky). Doktor říkal, že kdyby jeho dcera měla to co já, tak by hned dal zvířata pryč. Ale já je mám moc ráda a pryč je rozhodně dát nechci! Myslíte, že to může být zvířaty? Mám je v kleci v pokoji, vedle postele. A co mám ještě zkusit na ty rozpraskané rty a suchou, svědivou pokožku? Už si opravdu nevím rady. Byli jsme už u několikati kožních lékařů a alergologů, ale nikdo si moc nevěděl rady. Každý mi dal spoustu krémů a mastí, ale nikdy nic nepomohlo. Mamka mi ještě říkala, že by mohlo pomoci, kdybych začala pít zelený nápoj z mladého ječmene - GW nápoj. Co si o tom myslíte? Prý to i zlepšuje paměť. Děkuji mnohokrát. Eva

Odpověď:
MUDr. Daniela Kaňovská

Dobrý den, alergie na formaldehyd a kathon se srstí zvířat nesouvisí, ale jako atopička můžete být současně alergická i na srsti zvířat, prach, roztoče, peří apod. Tento typ alergie by Vám zjistili na alergologii. Zvířata, která máte, nechte dožít, ale nákup dalších bych Vám také nedporučovala, stejně tak pořízení psa či kočky. Kathon je konzervační látkou mhoha kosmetických prostředků- šamponů, mýdel, pěn do koupele tekutých mýdel, tělových mlék. jednoznačně doporučuji kupovat mycí a promazávací prostředky BEZ KONZERVACE v lékárnách. Je možné, že Vás kůže svědí i proto, že je tato látka obsažená např. v mýdle či těl. mléku, kterým se denně ošetřujete. Bez konzervace kupujte i šampony na vlasy . Formaldehyd mohou uvolňovat některé umělé hmoty, nábytkové laky, umakartový nábytek , APRETURA NOVÉHO TEXTILU. Nové oblečení vždy opakovaně vyperte a vyžehlete. Co se týká rtů- problém může být v tom, co používáte k promazání rtů- tyčinky na rty mohou obsahovat kathon. Doporučuji pít všechny nápoje brčkem (slámkou), neukusovat ovoce ani pečivo, ale krájet si malá sousta, která budete vkládat do úst. K promazání nekonzervované krémy nebo čisté vepřové sádlo bez soli mnohokrát denně . Stav se bude upravovat až několik týdnů . Pití jakohokoliv čaje nemůže vyléčit atopický ekzém ani nahradit správnou péči o kůži. Finanční prostředky bych spíše investovala do vhodných kosmet. prostředků a nadále spolupracovala s jedním dermatologem a jedním alergologem. Promazávat kůži si budete muset ve zvýšené míře celý život, Vaše kůže je vrozeně sušší než u lidí bez atopického ekzému.

MUDr. Daniela Kaňovská

Podobné:  Atopický ekzém

Datum vložení dotazu:  12.12.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Pyžamová sada MOTÝLEK + ŽABKA

Cenově zvýhodněná kombinace rukavicového trička a pyžamových kalhot. Pro optimální ochranu celého těla. Top produkt.

Eucerin AtopiControl - zklidňující tělové mléko s 12% Omega

Tělové mléko bez urey pro každodenní péči o suchou, zarudlou a svědící pokožku. Vhodné i pro kojence

Eucerin Acute krém AtopiControl 40 ml

Speciální péče o suchou, svědící a zarudlou pokožku, kterou je možné používat jako doplněk péče i v akutní fázi atopického ekzému. Vhodný pro děti již od kojeneckého věku.

Body s přetahovacím rukávem

Doporučujeme. Ideální na jízdu autem, sledování televize a další činnosti, kdy nejsou ručky zaměstnané a dítě má tendenci se škrábat.

Epaderm mast

Epaderm mast 3v1 promašťující přípravek pro kompletní péči o suchou a atopickou pokožku. Použití: promazávání pokožky, mytí pokožky, přísada do koupele.

Rukavicové tričko MOTÝLEK

Uzavřené rukávy jako ochrana proti rozškrabávání kůže ve spánku dítětem. Skvělé zkušenosti maminek.

Související články
Jak si užít léto s atopickou pokožkou
Jak si užít léto s atopickou pokožkou

V létě číhá na atopickou kůži mnoho nástrah. Patří sem slunce a s ním spojené...

UV filtry a ochranné faktory v opalovacích přípravcích
UV filtry a ochranné faktory v opalovacích přípravcích

Přípravky sluneční ochrany obsahují látky, které pohlcují, odrážejí nebo rozptylují...

Jak předcházet vysušování pokožky nejen při atopickém ekzému
Jak předcházet vysušování pokožky nejen při atopickém ekzému

Nadměrné vysušování pokožky je nepříjemné nejen pro atopiky. Poctivé používání...

Nízká vlhkost vzduchu v interiéru – co na ni funguje
Nízká vlhkost vzduchu v interiéru – co na ni funguje

Nízká vlhkost vzduchu se často objevuje v bytech, kancelářích, školách i v dalších...

Atopická pokožka v zimě: Jak volit kosmetické přípravky
Atopická pokožka v zimě: Jak volit kosmetické přípravky

Co hrozí atopické pokožce v zimním období? Jaké druhy kosmetiky volit a proč? Plus...

Zvýšené protilátky zvané imunoglobuliny E jsou klíčovým důkazem alergie
Zvýšené protilátky zvané imunoglobuliny E jsou klíčovým důkazem alergie

„Alergie se potvrdila, protože máte zvýšené IgE,“ můžete slyšet od lékaře. Co...

Poradna 692 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Máme 6,5 měsíční miminko a chtěl bych Vám bodově napsat příznaky včetně řešení doktorů, protože se...

Zobrazit poradnu