Odpověď na dotaz

Monika:

Dobrý den.Chronická kopřivka s mechanickým otokem je má diagnoza od kožního lékaře,který mi předepsal lék AERIUS.Alergolog zatím zjistil minimální reakci na roztoče.Má matka má systémové onemocnění-Lupus a moje dcerky jsou alergičky: pollinosis,atop.dermatitis,potravinová al.Dosud jsme se domnívali,že genově po otci,jenž má sennou rýmu.Je spojitost této kopřivky s matčinou nemocí /při mech.zatížení má otoky,modřiny až krvácející praskliny na kůži/? Mohou i mé dcery po mně získat kopřivku?Na vyrážky různého typu jsme relativně zvyklí : impetigo,molusca,bradavice,běžný atop.ekzém, ale děsí mě právě otoky např. nohou při delší chůzi,nebo rukou při práci v domácnosti.V nutném případě je kortikoidní léčba jediný způsob ?Děkuji

Odpověď:

Vážená paní,
genetický základ hraje u všech onemocnění určitou roli. Většina alergických a autoimunních onemocnění se léčí kortikosteroidními přípravky, i když v současné době jsou k dispozici v závažných případech i další preparáty. O jejich použití rozhoduje obvykle specializované dermatologické pracoviště. Můžete se obrátit na genetickou poradnu, aby zodpověděla Vaše dotazy po stránce genetické. Domnívám se, že se nemusíte obávat, že Vaše onemocnění je v souvislosti s onemocněním Vaší matky. Vaše dcerky jsou zřejmě "po obou rodičích". Pokud Vaše kopřivka, jak píšete ,vyvolaná zřejmě tlakem se zhoršuje, bude vhodné celkové vyšetření na některém lůžkovém kožním oddělení.

Doc. MUDr. Eliška Dastychová, CSc.

Podobné:  Alergie na roztoče

Datum vložení dotazu:  08.03.2006

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Sada polštář + přikrývka StopMite

Cenově zvýhodněná sada polštáře a přikrývky StopMite.

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Top Produkt. Maximální ochrana před roztoči. Prokazatelný účinek – atestováno jako zdravotnický prostředek. Dlouhá životnost. Komfort 100% bavlny.

Související články
Dovolená a tábory s alergií na roztoče
Dovolená a tábory s alergií na roztoče

S létem přichází čas dovolených, škol v přírodě a letních táborů. Pro alergiky na...

Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním
Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním

Úklid pomocí parního čističe je populární již mnoho let a prakticky po celou dobu je...

Recenze: Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna
Recenze: Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Za nejúčinnější formu obrany proti roztočům jsou odbornou veřejností považovány...