Odpověď na dotaz

Alena Vondráková:

Dobrý den,
hledám pro syna, které mu jsou 3 roky a který v prvním půlroce života prožil akutní a generalizovaný AE, nyní až na výjimky bez problémů, ale vážný adept na astma,tělový krém nebo mléko, které by zabránilo vysoušení kůže a zejména svědivosti, která ho velmi trápí.
Problém je, že syn špatně reaguje na přípravky, jejichž složkou je glycerin. Navíc v reklamních článcích nebo v e-shopech bývají někdy uvedeny hlavní složky, na jejichž bázi je celý krém postaven a informaci o glycerinu najdu až při detailní studii příbalového letáku, občas také až doma. Původně jsem chtěla koupit BIODERMA Atoderm PP antirecidiv 500ml a LA ROCHE Lipikar Baume AP relipidační tělový balzám 200ml, ale ty právě glycerin obsahují.

Mockrát děkuji za radu

Odpověď:
MUDr. Daniela Kaňovská

Vážená paní, podle dostupných informací není glycerin obsažen v masťových základech Ambiderman, Synderman, Cutilan , dále v hotové masti Unguentum leniens. Všechny se používají jako základ pro magistraliter ( t.j. v lékárně připravovaných) mastí a krémů, ale jdou koupit v lékárně i volně a používat místo krémů k promazání . Je ale otázkou, zda potíže opravdu vyvolává glycerin či zda se jedná kombinaci glycerin + něco, ev. jiná přídatná látka samotná. S pozdravem D. Kaňovská

MUDr. Daniela Kaňovská

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  14.02.2012

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz