Odpověď na dotaz

Anna:

Dobrý den, mám dotaz: je mi 22 let, bezdětná, alergička (pyly, traviny, roztoči, prach, sluneční alergie), od ledna beru autovakcínu na streptokoka, v poslední době jsem měla zánět vaječníků, přeléčeno léky Diclofenac a antibiotiky Deoxymykoin. I přes tyto léky jsem pořád brala autovakcínu. Přesně sedm dní od dobrání D a D léků mi naskákalo pár kopřivkových pupenců o velikosti max. 1 cm, k tomu pocit jako když Vám běhá mráz po celém těle, průjem i zvracení po těžších jídlech. Vše asi po pěti dnech přešlo, ale po dalších pěti dnech se zase vrátilo. Také jsem musela začít brát hormonální antikoncepci Mercilon pro urovnání cyklu. Mám pocit, že po D a D lécích se jedná o zhoršení mých alergií a nechce se to ztratit. Navíc mám strach, aby to Mercilon ještě nezhoršil, mám už totiž vypozorované, že při užívání Mercilonu docházelo ke zhoršení "jen" sluneční alergie. Ale slunci se teď schválně vyhýbám. Mercilon chci brát jen dočasně, než se trochu upraví cyklus. Jde tedy o typický průběh lékové alergie? Za jak dlouho můžu očekávat zlepšení? Děkuji.

Odpověď:
MUDr. Tomáš Rohovský

Dobrý den, pro časový odstup se nemůže jednat o reakci na Diclofenac a Deoxymykoin. Pravděpodobně se tedy jedná o alergii na Mercilon. Ten je nutno ihned vysadit a na dalším postupu se domluvit s Vaším gynekologem. Pokud by obtíže neustaly, je nutné pátrat dál, nelépe za pomocí Vašeho alergologa po dalších alergiích – např. potravinových. Na závěr je nutno říci, že Vaše příznaky jsou velmi nespecifické a zdaleka se nemusí jednat jen o alergii.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  06.05.2006

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 127 odpovědí

Poslední dotaz: Dobry den mam otazku k ockovani covit..je mě 66.let.mam leta..polival.alergii na leky pyly.astma bronchial a dalši nemoce.jsem po onkol.strance...

Zobrazit poradnu