úvod Proalergiky.cz > Poradna > Svědivá vyrážka na těle (ramena, trapézy, záda), výrazně nateklé rty. Nepravidelně provádím půst. Čím to může být způsobeno?

Odpověď na dotaz

Svědivá vyrážka na těle (ramena, trapézy, záda), výrazně nateklé rty. Nepravidelně provádím půst. Čím to může být způsobeno?

wikingos:

Dobrý den, je mě 40 let a nikdy jsem s tím neměl žádný problém žádné léčení ani léky neužívám . Za poslední dva měsíce mě 7x na těle ( ramena , trapézy a záda )vyskákali fleky jako po bodnutí komárem které svědily a když jsem je škrábal natekly asi 3x víc + 2x mě z těch sedmi osypání natekly rty poprvé jen horní to bylo v neděli po sobotní rodinné oslavě kdy jsem nic nejedl jen čaj a přišla tato reakce a naposled mě natekly oba horní asi 2x a spodní 3x zvětšil svoji velikost ( při poslední reakci je zvláštní že to bylo v noci cca 2 hodiny ráno a to jsem držel půst takže jsem nejedl už 30 hodin žádnou potravinu jen se měl přes den asi 3 litry vlažné vody,3x šálek zeleného čaje, 1x meduňky a 1x pomleté semínka ostropestřece mariánského) .Po osypání jsem použil 30 kapek Fenistilu a do dvou hodin bylo vše v normálu a poslední dvě osypáni lék Zyrtec a taky v pohodě . Stravu mám vyváženou a zdravou ,cvičím co druhý den lehčí fitness a tvrdý alkohol nepiji jen pivo +/- 5 piv za 14 dní.Mám nečeho hodně nebo mě něco chybí nepravidělně v roce provádním půst a očistu střev a jater asi 5x za rok děkuji za infrmaci který orgán by mohl způsobovat tento problém zvlášt to otečení rtů je velmi nepříjemné a na veřejnosti bych se stím nemohl pohybovat většina osypání je na večer nebo kolem půlnoci.

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,


je možné, že vaše potíže jsou alergického původu. Vypátrání příčiny alergické kopřivky nebo opakujících se otoků je komplikovaná záležitost, téměř detektivní práce. Základem by asi měly být odběry krve  - sedimentace, krevní obraz, základní biochemické vyšetření.


Určitě bych doporučila podstoupit vyšetření k vyloučení infekce v těle - tedy zubní vyšetření, ORL (nosní, ušní, krční) vyšetření, při žaludečních potížích i gastroskopické vyšetření. Vhodné by bylo i kožní vyšetření, alergologicko-imunologické vyšetření.


Vaše potíže mohou být způsobeny stravou - buď samotnou nebo kombinací určité potraviny a následné větší fyzické aktivity. Informace o potravinové alergii můžete najít v článku Diagnostika potravinové alergie a intolerance.


Při výskytu potíží doporučuji zaznamenat, co jste dělal, jedl a pil 24 hodin před výskytem kopřivky/otoku.


Diagnostika je v tomto případě opravdu složitější a nelze ji po mailu rozebrat.


S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Ostatní

Datum vložení dotazu:  06.10.2014

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví

Smog, zhoršené rozptylové podmínky, překročené imisní limity či inverzní charakter...

Čistička vzduchu – ano, či ne?
Čistička vzduchu – ano, či ne?

V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme...

Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba
Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba

Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z anglického...

Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie
Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie

Jak předcházet hromadění alergenů? Jaká pravidla platí pro nejběžnější alergie - na...

Zvlhčování vzduchu – jak na to
Zvlhčování vzduchu – jak na to

Častá nemocnost, astmatické potíže, krvácení z nosu nebo suchá pokožka mohou být...

Laryngitida u dětí
Laryngitida u dětí

Laryngitida neboli zánět hrtanu je velkým strašákem pro mnoho rodičů. Malé dítě se...

Poradna 1 321 odpovědí

Poslední dotaz: Asi od ledna mě začali pálit rty. Nezačal jsem brát nový lék ani jsem nezměnil jídlo. Postupně mi rty uvnitř otekly a pálí. Zkouším vynechávat...

Zobrazit poradnu