úvod Proalergiky.cz > Poradna > Stafylokok v nosních sliznicích a očích. I po několikaleté léčbě vakcinací, problémy zůstávají. Je možná i jiná léčba?

Odpověď na dotaz

Stafylokok v nosních sliznicích a očích. I po několikaleté léčbě vakcinací, problémy zůstávají. Je možná i jiná léčba?

Jaroslav Kubišta:

Až na to, prosím, že právě na tento opět podsunutý kontakt jsme již zde níže psali...toto jste nám vrátili na náš-e-mail k novému použití dotazu....co to má tedy za smysl...k čemu je právě tato nabízená neustále rubrika...?
P r o t o opět:
Dobrý den, před 5 léty se z nosních sliznic přestěhoval do očí zlatý stafylokok typ B - laktomáza. Kultivace však byla provedena k jeho zjištění, ale až za 1 a čtvrt roku, takže až potom se začala užívat denně zprvu týden po 3, potom po 5 a nakonec trvale až po dobu dalších cca 4 roků - po 8 kapkách beze změny ráno nalačno - příslušná vakcína s názvem stafylokokus zlatý, stafylokokus epidermitis...Takový název nesly lahvičky s vakcínou. I po cca 4 leté vakcinální orální léčbě v podobě kapek uvedené vakcíny zůstávají však /konkrétně oční sliznice/ postiženy v tom smyslu, že neustále, i když v menším kvantu, ale přesto- vylučují z pod očních víček praskajícími folikulami maz, což není zrovna zcela normální, ani příjemné a předtím tomu tak nebylo, nežli se bacil z nosu do očí nastěhoval...Jak by se podle vašeho názoru mohlo ještě dál postupovat a udělat něco účinnějšího pro to, aby tento stav nepřetrvával? Bacil lze přece natrvalo opětovně uvést do tzv. klidového stavu...? Děkuji, Jaroslav Kubišta, 27.5.2015

Jaroslav Kubišta
[email protected]

Odpověď:

Dobrý den, pane Kubišto,


poradna slouží pro Vaše dotazy, na které má odpovídat doktor nebo specialista portálu. Pokud svůj dotaz vložíte kamkoli jinam (např. komentář pod článkem), jednak na něj může reagovat kdokoli z čtenářů portálu, ale zejména příslušná osoba se o tomto dotazu nedoví včas nebo vůbec a může zůstat zcela nezodpovězen. ProAlergiky.cz.


Dobrý den,


pokud tomu dobře rozumím, tak užíváte autovakcínu Staphylococcus aureus a epidermidis s cílem podpořit slizniční imunitu a očích a v nose.


Nevím, zda-li jste byl řádně vyšetřena na ORL (nosní-krční-ušní) ani zda jste měl oční vyšetření. Ne vždy znamená kultivace této bakterie, že potíže jsou způsobeny z její přítomnosti. Kdo vám vakcínu nasadil a dále ordinuje? Byly provedeny kontrolní kultivace, aby se prověřilo, zda-li je Staphylococcus na sliznicích v očích a v uších stále přítomen?


Doporučuji tedy oční a ORL vyšetření s kontrolními výtěry na přítomnost Staphylococca. Podotýkám, že váš mail je chaotický a nesrozumitelný, nedokáži se tedy více vyjádřit.


S pozdravem, MUDr. Lenka  Mišunová, PhD.

Podobné:  Ostatní

Datum vložení dotazu:  27.05.2015

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví

Smog, zhoršené rozptylové podmínky, překročené imisní limity či inverzní charakter...

Zvlhčování vzduchu – jak na to
Zvlhčování vzduchu – jak na to

Častá nemocnost, astmatické potíže, krvácení z nosu nebo suchá pokožka mohou být...

Může mít vyloučení lepku a mléka ze stravy pozitivní vliv na chování dětí s ADHD a autismem?
Může mít vyloučení lepku a mléka ze stravy pozitivní vliv na chování dětí s ADHD a autismem?

Jestli očekáváte článek o převratném objevu či výsledky studie, která by byla...

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 důvodů proč používat čističku vzduchu

Připravili jsme pro vás 7 důležitých argumentů, proč by mohla být čistička vzduchu...

Čističky a zvlhčovače vzduchu
Čističky a zvlhčovače vzduchu

Jak poznat, kdy je vhodnější pořídit čističku vzduchu a kdy zvlhčovač? Jaké problémy...

Syndrom dráždivého tračníku
Syndrom dráždivého tračníku

Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z angl. Irritable...

Poradna 1 289 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, před třemi dny se mi objevil flek na ruce. Je dost mozny ze je to borelioza ? Je fakt ze se cítím unavena furt, nesoustredim se má...

Zobrazit poradnu