Infolinka 541 212 450


Tipy pro domácnosti s alergikem
Čistý vzduch je základním předpokladem zdravého života. Bohužel jsme v současné době vystaveni spíše opačnému jevu – tedy znečištěnému vzduchu nejen na ulicích, ale i v našich domovech.

Zatímco smog a další nečistoty na ulicích ovlivníte jen těžko, zdravý vzduch v domácnosti můžete mít díky moderním čističkám vzduchu téměř ihned. Pokud navíc žijete v domácnosti s alergikem, pak čistý vzduch u vás v domácnosti je nezbytnost a s největší pravděpodobností již doma nějakou čističku vzduchu máte. Pokud ale s vaším přístrojem nejste spokojeni anebo teprve přemýšlíte o koupi čističky vzduchu, pak čtěte dále.

Společnost Zepter International nabízí hned několik výrobků pro čistou a zdravou domácnost: multifunkční vysavače s parním čištěním, akumulátorový ruční vysavač nebo úklidové sety z mikrovláken. Pro čistý vzduch nabízí vysoce výkonnou čističku vzduchu Therapy Air iOn s vícestupňovou fitrací a ionizací vzduchu, díky které získáte ve své domácnosti nebo na pracovišti dokonale čistý vzduch.

 

Víte, co doma nebo v práci dýcháte?

Alergie je obrannou reakcí organismu, která nastává při kontaktu s určitými dráždivými látkami nazývanými alergeny. Celosvětově se výskyt alergií, co do frekvence i počtu druhů, neustále zvyšuje. V prachu žije více než 150 různých druhů roztočů, kteří způsobují alergie na prach a astma.

V domácnosti nebo na pracovišti na vás ale nečíhají pouze roztoči ukrytí v prachu. Pokud máte doma např. záclony, závěsy, koberce a běžnou elektroniku, pak vězte, že obsahují speciální těkavé chemikálie, které snižují hořlavost materiálu, tzv. retardéry hoření. Tyto chemikálie se uvolňují do vzduchu a pokud často nevětráme nebo jinak nečistíme vzduch, pak je samozřejmě dýcháme také. Jak se proti tomu bránit? Nejjednodušší radou je samozřejmě utírat pravidelně prach a důkladně větrat, z ložnice doporučujeme odstranit elektroniku (např. televizi a počítač). Do místností, kde trávíte nejvíce času, pak doporučujeme umístit čističku vzduchu – ložnice, dětský pokoj, obývací pokoj nebo pracovna.

Pořiďte si kvalitní čističku vzduchu

Čistička Therapy Air iOn má celkem 5 filtrů a 5 rychlostních režimů podle míry znečištění + automatický režim + 3 speciální režimy (dětský, rytmický a noční). Therapy Air iOn nabízí na čelním panelu také možnost nastavit si barvu světla pro zpříjemnění či podbarvení atmosféry.

Čistička vzduchu Therapy Air iOn je vybavena pěti různými filtry pro čištění vzduchu:


1. antistatický filtr – odstraňuje velké částice prachu, plísní, vlasy, lupy, zvířecí chlupy apod. Filtr se nemění, jednou za 2 až 4 týdny je třeba jej vyčistit.
2. antibakteriální filtr – odstraňuje zbývající částice prachu, bakterie větší než 1 mikron, pyl atd. Současně chrání HEPA filtr, který následuje. Výměna každých 4 až 6 měsíců při automatickém provozu 24 hodin/1 den.
3. filtr HEPA – účinně odstraňuje nejmenší částice prachu a tabákového kouře a zároveň antibakteriální thiabendazol (organická antibakteriální sloučenina), zneškodňuje bacily, spory plísní a další a tím zamezuje možnosti infekce. Výměna každých 12 až 24 měsíců při automatickém provozu 24 hodin/1 den.
4. antialergický filtr – je směs stříbra, apatitu a antibakteriálního činidla mimořádně účinného při potírání bakterie legionella, která je zvláště nebezpečná pro kojence. Uvnitř filtru je výtažek získaný z listů ginga, který se používá pro odstraňování příčin alergií, virů chřipky a bakterií. Výměna každých 6 až 12 měsíců při automatickém provozu 24 hodin/1 den.
5. filtr s aktivním uhlíkem – díky své obrovské absorpční kapacitě odstraňuje pachy z jídla, jedovaté plyny a všechny zápachy. Bariérou, která je nepropustná pro znečišťující látky, může procházet pouze dokonale čistý vzduch. Výměna se doporučuje každých 12 až 24 měsíců při automatickém provozu 24 hodin/1 den.

Nakonec vyčištěný vzduch vstupuje do modulu obsahujícího zabudovaný iontový generátor. Zde se vzduch dále obohacuje o záporné ionty, které pokračují v boji proti všem látkám znečišťujícím vzduch a proti iontům vytvářeným domácími spotřebiči a jinými zdroji.
Vzduchový výkon čističky: 328 m³/h.

Čistička vzduchu Therapy Air iOn vám umožní dýchat čistý vzduch a přitom budete mít pocit, že jste obklopeni svěžím lesem se svou neopakovatelnou atmosférou. Therapy Air iOn je ideální řešení pro uchování čistých a bezpečných domácností i kanceláří, protože filtruje, čistí a obohacuje vzduch zápornými ionty.

Jednoduché ovládání a bezpečnost

Čistička vzduchu Therapy Air iOn využívá vysoce vyspělou technologii, která je schopná se vypořádat se všemi hrozbami, které ohrožují naše dýchání a zdraví. Navíc vše můžete řídit pomocí jednoduchého dálkového ovladače a vaše požadavky můžete naprogramovat jediným dotykem tlačítka. Další předností této čističky vzduchu je i moderní design a samozřejmě také to, že si ji díky speciálním úchytům můžete pověsit na zeď. Pro zajištění bezpečnosti zákazníka se při otevření předního krytu čistička automaticky vypne.

Společnost Zepter International spolupracuje s Českou iniciativou pro alergii a astma (ČIPA) a Sdružením praktických lékařů (SPL) a pomáhá tak mimojiné zlepšit život mnoha alergiků a astmatiků.

Nebuďte lhostejní ke svému zdraví. Více informací o čističce vzduchu Therapy Air iOn a dalších výrobcích společnosti Zepter International naleznete na www.zepterclub.cz.

Koupit ji můžete prostřednictvím obchodního zástupce Zepter, nebo přímo na e-shopu www.zepter.cz a www.proalergiky.cz. Akční sety a výhodné nabídky získáte jen u svého obchodního zástupce Zepter Home Care

Navštivte reprezentační prodejnu Zepter v Praze ve Spálené ulici č. 55. Zde si můžete prohlédnout a také zakoupit veškerý sortiment zboží společnosti Zepter. Budeme se těšit na vaši návštěvu.

(PR)


Články na podobné téma