Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Recenze a testy odvlhčovačů vzduchu

Uvažujete o koupi odvlhčovače vzduchu a nemůžete se rozhodnout, jaký konkrétní model vybrat? Připravili jsme pro vás ucelený přehled zahrnující srovnávací testy, recenze a další užitečné odkazy, které vám pomohou s výběrem nejlepšího odvlhčovače pro vaše potřeby.
Recenze a testy odvlhčovačů vzduchu
Recenze a testy odvlhčovačů vzduchu

Odvlhčovače vzduchu dTest zatím netestoval

Před výběrem produktu jsou velmi nápomocné srovnávací testy. Bohužel v České republice dosud časopis dTest ani žádná jiná nezávislá organizace opravdový laboratorní test odvlhčovačů vzduchu neprovedla. 

Časopis dTest jen občas publikuje výsledky testů převzaté od zahraničních vydavatelů, se kterými spolupracuje. Tyto testy zahrnují modely odvlhčovačů dostupné na konkrétním zahraničním trhu, nicméně popis rozdílů mezi přístroji a rady pro výběr mohou být dobře využitelné i pro čtenáře z Česka.

Jen srovnání a citace recenzí

Na internetu můžete narazit na spoustu stránek, které se ve vás budou snažit vyvolat dojem, že jde o výsledky testu. Bohužel autoři těchto stránek ve skutečnosti žádné testování odvlhčovačů neprováděli a tyto produkty ani nikdy osobně neviděli. Jde o pouhá srovnání produktů podle parametrů, doplněná o informace opsané z různých jiných webových stránek, například Heureky nebo specializovaných prodejců. 

Obsah takových stránek tedy berte s rezervou, protože vznikl takzvaně od zeleného stolu. Může být užitečný při výběru, avšak do nezávislého testu má hodně daleko. 

Ověřené produkty

Na trhu se vyskytuje velké množství odvlhčovačů vzduchu, které se liší nejen parametry, ale i kvalitou zpracování a funkční výbavou. Před zařazením do našeho sortimentu podrobujeme vybrané modely důkladnému zkoumání, abychom měli jistotu, že skutečně budou plnit svoji funkci a budou vám bez potíží sloužit dlouhé roky. 

Kromě účinnosti odvlhčování se zaměřujeme také na hlučnost a energetickou náročnost spotřebiče. Informace z těchto testů využíváme v produktových recenzích (odkazy níže) a také v popisech produktů.

Meaco Dry Arete 20L

Odvlhčovač s čističkou vzduchu Meaco Dry Arete One 20L je díky skvělému poměru ceny a výkonu mezi zákazníky velmi oblíbený.

Který odvlhčovač je nejlepší?

Mezi jednotlivými odvlhčovači vzduchu jsou rozdíly zejména v parametrech a funkcích. Každý přístroj má své plusy a mínusy a jeho výběr byste měli podřídit tomu, co od něj očekáváte a v jakých podmínkách ho chcete používat.

Aby přístroj dobře fungoval, je důležité zvolit vhodnou technologii odvlhčování (kondenzační, adsorpční) a odpovídající výkon s ohledem na velikost prostoru, průměrnou teplotu vzduchu a aktuální vzdušnou vlhkost. Při srovnávání se také zaměřte na spotřebu a hlučnost přístroje. 

U těchto parametrů bývají velké rozdíly a ne vždy se vyplatí šetřit na levnějším odvlhčovači, protože vyšší provozní náklady mohou pořizovací cenu brzy převýšit. Srovnávejte tedy nejen cenovky, ale i hodnoty příkonu.

Některé modely odvlhčovačů jsou vybaveny funkcí čištění vzduchu pomocí filtru nebo ionizátoru. Pomohou tak řešit problémy s plísněmi nebo zatuchlým vzduchem v interiéru.

Podrobné srovnání důležitých parametrů klíčových pro výběr odvlhčovače vzduchu naleznete v článku Porovnání odvlhčovačů vzduchu.

Potřebujete poradit s výběrem odvlhčovače vzduchu? Vaše dotazy rádi zodpoví produktoví specialisté na naší zákaznické lince 541 212 450 nebo 602 813 222.

Důležitou roli hraje také značka přístroje

Za mnoha značkami odvlhčovačů stojí firmy, které se dlouhodobě specializují na úpravu vzduchu. Jejich odborné znalosti jsou tak určitou zárukou kvality. Jedná se například o značky Meaco, Woods nebo Trotec. 

Renomované značky spotřební elektroniky, jako je například Rohnson, sice tak úzce specializované nejsou, ale kdyby na trh uvedly třeba zrovna nekvalitní odvlhčovače, mohlo by to poškodit pověst jejich značky i v ostatních kategoriích, což tyto firmy nerady riskují.

Pozitivním signálem o tom, že si značka za kvalitou svých produktů stojí, může být záruka prodloužená nad lhůtu danou zákonem. 

Recenze odvlhčovačů vzduchu

U nejprodávanějších nebo nejzajímavějších modelů odvlhčovačů vzduchu jsme pro vás připravili recenze ve formě krátkých videí.

Meaco Dry Arete One 20L a 25L

Podrobné informace o odvlhčovače Meaco Dry Arete One 20L

Jaký odvlhčovač vzduchu vybrat?

Vybrat správný odvlhčovač vzduchu není jednoduché. Pokud si stále nejste jisti, pročtěte si nákupního rádce, který obsahuje i odpovědi na nejčastější otázky související s výběrem a správným používáním odvlhčovače.

Nákupní rádce – jak správně vybrat odvlhčovač vzduchu, jaká jsou nejdůležitější kritéria pro výběr

Kategorie odvlhčovačů vzduchu

Kondenzační odvlhčovače vzduchu
Adsorpční odvlhčovače vzduchu
Odvlhčovače vzduchu s čističkou

Související články

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Agresivní pyl ambrózie je nevítaným hostem domácností alergiků

Související články

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
Připravili jsme pro vás 7 důležitých argumentů, proč by mohla být čistička vzduchu prospěšná právě pro vás.
Astma
7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Atopický ekzém, je poměrně časté chronické kožní onemocnění, které postihuje dospělé i děti. Trpí jím až 20 % populace...
Alergie na lepek (mouku) Atopický ekzém Alergie na mléko Alergie na potraviny
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Agresivní pyl ambrózie je nevítaným hostem domácností alergiků
Odkvetením travin pylová sezona nekončí. V srpnu a září jsou hlavními alergeny pelyněk a ambrózie. Jsou to plevelné byliny...
Alergie na pyl, senná rýma
Agresivní pyl ambrózie je nevítaným hostem domácností alergiků
Alergenové vakcíny
„Dobrý den, pane doktore, mám alergickou rýmu a astma. Několik let chodím na alergologii a při poslední kontrole mi naše...
Alergenové vakcíny
Alergeny v domácnosti
Úprava domácího prostředí alergika patří vedle pravidelné spolupráce s ošetřujícím lékařem, k významným možnostem zlepšení...
Alergie na psy, kočky a jiná zvířata Alergie na plísně Alergie na roztoče
Alergeny v domácnosti
Alergeny v potravinách: Jak zjistit, který vám vadí
Nežádoucí reakce po konzumaci potravin jsou zcela běžný jev. A potravinová alergie přitom nemusí být jediným vysvětlením...
Alergie na potraviny
Alergeny v potravinách: Jak zjistit, který vám vadí
Alergici, pozor na burčák
Alergickou reakci na vosí jed může spustit čerstvá hroznová šťáva nebo mladé víno, tvrdí španělští lékaři, kterým se prý...
Alergie na včelu, vosu a další hmyz Alergie na potraviny
Alergici, pozor na burčák
Alergická rýma
Alergická rýma je definována jako alergický zánět nosní sliznice. Projevuje se kýcháním, svěděním, hypersekrecí a ucpáním...
Alergická rýma

Ověřeno našimi zákazníky

100 % zákazníků doporučuje náš obchod z 1048 recenzí

Zobrazit všechna hodnocení
  • super ceny, rychle doruceni
Ověřený zákazník před 7 dny
„Vše OK, nakupoval jsem poprvé, rozhodně to nebyl můj poslední nákup.“
  • pestrý výběr
  • podrobné popisy a vysvětlení
Ověřený zákazník před 21 dny
„Vše v pořádku, nákup zde doporučuji.“
Ověřený zákazník před měsícem