Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Mobilní klimatizace Sinclair AMC-11AN

Mobilní klimatizace Sinclair AMC-11AN do středních místností. Možnost venkovního umístění.

Více informací
Vyprodáno Porovnat

Rádi vám doporučíme náhradní produkt. Nebo se podívejte na alternativní produkty

Chcete si dobře vybrat? S výběrem mobilní klimatizace vám odborně poradíme.

Alternativní dostupné produkty

Tento produkt byl dodavatelem nahrazen novou variantou Sinclair AMC-11AN1, která má totožné technické parametry, ale bohatší nabídku příslušenství dodávaného s produktem. 

Mobilní klimatizace Sinclair AMC-11AN do středních místností. Možnost venkovního umístění. Je vybavena automatickým režimem, takže si sama hlídá požadovanou teplotu, kterou nastavíte. Odvod teplého vzduchu buď hadicí z okna, nebo přes malý otvor ve zdi.

Výhodou klimatizací Sinclair je možnost umístit jednotku do vedlejší místnosti nebo ven (zastřešený prostor, např. pergola). Vzduch přivedete do místnosti trubicí přes otvor ve stěně a pomocí sady pro venkovní použití (dokoupitelné příslušenství) můžete klimatizaci ovládat zevnitř na ovládacím panelu. Provoz tak bude mnohem tišší.

klimatizace Sinclair venku

Kromě chlazení umí odvlhčovat i topit, což ocení zejména ti, kdo potřebují řešit více problémů se vzduchem. Značka Sinclair patří mezi špičku na trhu klimatizací.

Hlavní parametry mobilní klimatizace Sinclair AMC-11AN

 • výkon chlazení 3 kW – nejdůležitější údaj, na základě kterého zjistíme, jak je klimatizace výkonná. Čím vyšší výkon chlazení, tím rychleji dokáže klimatizace vzduch v místnosti ochladit.
 • energetická třída A
 • odvlhčovací výkon (při funkci odvlhčováni) 48 l/den
 • maximální průtok vzduchu 400 m3/h

Doporučená velikost místnosti

Orientačně pro místnost 86 m3 (34 m2) Účinnost klimatizace závisí na mnoha faktorech, jako je velikost a výška místnosti, orientace místnosti na světové strany, plocha oken, počet lidí vyskytujících se v místnosti, tepelná izolace a další. Pokud si nejste jisti s výběrem, zavolejte nám, rádi vám optimální výkon klimatizace vypočítáme.

Režimy klimatizace Sinclair AMC-11AN

1. Chlazení – zvolit můžeme buď automatický režim, který hlídá nastavenou požadovanou teplotu a podle ní mění rychlost ventilátoru. Jakmile teploty dosáhne, chlazení se automaticky vypne, pokud teplota stoupne, automaticky se spustí. Teplotu můžeme nastavit v rozmezí 20-30 °C . Mimo to má ještě 3 ruční režimy, kterými se nastavuje rychlost ventilátoru - vysoká, střední a nízká. Podle zvolené intenzity se mění i hlučnost klimatizace.

2. Topení – jednoduchým překlapnutím výfukové mřížky a odvodní trubice klimatizaci přestavíme na přímotop. I v tomto případě musíme odvádět vzduch z místnosti – tentokrát studený. Při topení můžeme nastavit požadovanou teplotu v rozmezí 15 – 25 °C

3. Odvlhčování – pokud je klimatizace puštěná v režimu samostatného odvlhčování, mění se ve velmi výkonný odvlhčovač s odvlhčovacím výkonem až 70 litrů za den. Pracuje v režimu kontinuálního zvlhčování, nemá automatický režim. Odvod vody buď do nádržky, nebo pomocí hadičky do odpadu.

Výhody mobilní klimatizace Sinclair AMC-11AN

 • Vysoký chladicí výkon
 • Možnost umístění vevnitř i vně místností
 • Samostatné funkce chlazení, topení a odvlhčování
 • Automatická regulace výkonu ventilátoru podle požadované teploty
 • Ruční nastavení několika směrů lamel
 • 3 rychlosti ventilátoru
 • Časovač – možnost odloženého startu i vypnutí
 • Automatický výparník kondenzátu – umožní přirozený odpar ven z místnosti, bez nutnosti vylévat nádržku
 • Funkce Sleep – po hodině provozu se automaticky zvýší teplota o dva stupně, po další hodině o další dva. Dále pak klimatizace běží v tomto režimu. Je možno použít při chlazení i topení.
 • Omyvatelný prachový filtr
 • Digitální displej
 • Dálkové ovládání
 • Kolečka pro snadnou manipulaci

Příslušenství dodávané s přístrojem

Dálkový ovladač, trubice pro odvod horkého vzduchu.

Instalace

Instalaci mobilní klimatizace Sinclair lze provést třemi způsoby:

1. Jednoduše hadici vyvedete do otevřeného okna – toho lze dosáhnout buď instalací okenního setu do přivřeného okna, nebo komfortněji izolací do okna, která dokáže uzavřít i další mezery vzniklé pootevřením okna a navíc brání pronikání teplého vzduchu zpět do místnosti.

Izalace do okna pro mobilní klimatizaci

2. Odvod teplého vzduchu přes zeď – do zdi poblíž místa, kde bude umístěna mobilní klimatizace, je nutné vykroužit otvor o velikosti průměru odvodní trubice – 10 – 15 cm dle typu mobilní klimatizace. Do tohoto otvoru se v době používání mobilní klimatizace prostrčí odpadní trubice na odvod teplého vzduchu ven. V době, kdy jednotka nepracuje, se tento otvor utěsní např. minerální vatou. Otvor je možné uzavřít víčkem, které bývá součástí dodávky mobilních klimatizací (dle typu) nebo lze dokoupit jako příslušenství.

3. Klimatizaci Sinclair lze umístit také do vedlejší místnosti či ven. Postup pro instalaci je stejný jako v bodu 2 s tím rozdílem, že klimatizace stojí v jiné místnosti nebo venku. V tom případě se dokupuje sada pro venkovní použití, která umožní klimatizaci ovládat, aniž byste opustili místnost.

Servis bez starostí

 

Servis bez starostí

V případě potíží s produktem značky Sinclair nám pošlete kontaktní adresu a telefon. Podmínkou je zabalené zboží v originální krabici.. Dále se už nemusíte o nic starat. Zajistíme svoz zboží od Vás, doručení k nám, opravu a vrácení zpět k Vám.

Parametry produktu

Výkon chlazení 3 kW
Max. vzduchový výkon 400 m³/h
Délka výfukové trubice 1,2 m
Výkon topení 3 kW
Energetická třída A / A++
EER/COP 2,6 / 3,1
Průměr výfukové trubice 150 mm
Výkon odvlhčování 50 l / den
Rozsah provozních teplot 17 - 32 °C
Hlučnost 52-62 dB
Automatická regulace (termostat) Ano
Počet rychlostí 3 + auto
Časovač true
Dálkové ovládání ano
Příkon chlazení / topení 1280/1100 W
Hmotnost 28,5 kg
Rozměry (š × h × v) 300 x 760 x 532
Barva bílo/šedá
Použité chladivo R410A
Autorestart Ne

Značka

Sinclair

Poradna

K tomuto produktu zatím nepadly žádné dotazy. Můžete být první. :-)

Ověřeno našimi zákazníky

100 % zákazníků doporučuje náš obchod z 1048 recenzí

Zobrazit všechna hodnocení
 • super ceny, rychle doruceni
Ověřený zákazník před 6 dny
„Vše OK, nakupoval jsem poprvé, rozhodně to nebyl můj poslední nákup.“
 • pestrý výběr
 • podrobné popisy a vysvětlení
Ověřený zákazník před 21 dny
„Vše v pořádku, nákup zde doporučuji.“
Ověřený zákazník před měsícem