Mobilní klimatizace Trotec PAC 2010 E
Malá mobilní klimatizace PAC 2010 E se vzduchovým výkonem 2,1 kW. Vhodná do středních místností až 26 m2. Tichá klimatizace s možností zapnutí nočního režimu a vypnutí osvětlení displeje.
Hlavní parametry mobilní klimatizace Trotec PAC 2010 E
- výkon chlazení 2,1 kW
- odvlhčovací výkon 24 l / 24 h
- velikost místnosti: až 26 m2 / 65 m3
- maximální průtok vzduchu 320 m3/h
- energetická třída A
Režimy klimatizace
1. Chlazení – možnost nastavení požadované teploty v rozsahu od 16 do 30 °C. Po dosažení požadované teploty se přístroj zapne do pohotovostního režimu. Ventilátor dále pracuje, přístroj však nechladí, dokud nedojde k překročení nastavené požadované teploty.
2. Ventilace – přístroj nabízí rozproudění vzduchu v místnosti bez jeho ochlazování.
3. Odvlhčování – přístroj je schopen odvlhčit
v samostatném režimu 24 l za 24 hodin. Odvlhčování probíhá
nepřetržitě bez ohledu na dosaženou vlhkost vzduchu. Odvod vody do nádržky
popřípadě pomocí hadičky do odpadu. Hadice pro odvod o průměru 14 mm.
Odpad musí být umístěn níže, než je přístroj, protože voda odchází
pryč samospádem.
Popis funkcí mobilní klimatizace
- nastavení požadované teploty – nastavení teploty od 16 do 30 °C
- automatický režim chlazení – otáčky ventilátoru se přizpůsobují teplotě v místnosti. Pokud je teplota příliš vysoká, zvyšuje se rychlost ventilátoru. Pokud je nízká, rychlost ventilátoru se snižuje
- časovač – nastavení automatického zapnutí a vypnutí přístroje. Nastavení požadované doby chodu na 1 až 24 hodin. Po dosažení nastaveného času se přístroj vypne
- nastavení rychlosti ventilátoru – tři rychlostní režimy
- noční režim – přednastavená teplota se po jedné hodině zvýší o 1 °C. Po 2 hodinách se teplota zvýší o 1 °C a tato hodnota zůstane zachována
- zapnutí a vypnutí osvětlení ovládacího panelu – osvětlení ovládacího panelu lze vypnout, aby v noci nerušilo
- funkce Memory – zvolená nastavení provozního režimu jsou vždy uložena
- omyvatelný vzduchový předfiltr – zachycení hrubších nečistot a ochrana přístroje
- nastavení směru výfukových lamel – manuální
- kontinuální odtok při odvlhčování – přístroj můžete používat i bez vylévání nádržky, protože zkondenzovanou vodu je možné pomocí hadičky odvádět do odpadu
- automatické odmrazování – při nízké okolní teplotě se na výparníku může začít hromadit led. V tomto případě provede přístroj automatické odmrazování
- automatický autorestart – přístroj uchovává v paměti poslední použité nastavení
- dálkové ovládání
- kolečka a držadlo – jednoduchá manipulace
Příslušenství dodávané s klimatizací
Odvodní hadice pro horký vzduch (Ø 142 mm × 1,5 m), hadice pro odvod kondenzátu (Ø 14 mm × 0,3 m), adaptér hadice, dvoudílná plochá tryska, hrdlo pro připojení hadice, spona 2×, gumová zátka, upevňovací klip, držák síťového kabelu 2×, šroub 3×, dálkové ovládání.
Instalace mobilní klimatizace
Účinnost klimatizace je závislá na mnoha faktorech, jako jsou velikost a výška místnosti, orientace na světové strany, plocha oken nebo počet lidí v místnosti.
Výfukovou hadici umístěte na přípojku u přístroje. Konec hadice prostrčte skrze pootevřené okno.
Těsnění oken pro mobilní klimatizace – AL 4010
Zvýšení účinku a snížení spotřeby mobilní klimatizace dosáhnete pomocí univerzálního těsnění pro mobilní klimatizace Noaton AL 4010.
Teplý vzduch vám nebude z venku proudit do místnosti a zároveň zabráníte vlétání hmyzu. Těsnění pasuje na křídlová, střešní i vyklápěcí okna. Pro boční vyklápěcí okna je vhodné pořídit dvě těsnění AL4010. Okno se dá zavřít i přes nasazené těsnění.
Těsnění francouzských oken, balkonových dveří i terasových dveří AirLock 1000
K dispozici také těsnění AirLock 1000, které lze umístit do francouzského okna, balkonových dveří i terasových dveří. Přes nasazené těsnění lze okno i dveře jednoduše zavřít. Instaluje se pomocí pásek se suchým zipem, které jsou šetrné k okenním rámům.
Technické parametry produktu
Výkon chlazení | 2,1 kW |
---|---|
Výkon topení | - |
Výkon odvlhčování | 24 l / 24 h |
Vzduchový výkon | 320 m3/h |
Rozsah provozních teplot | 16–35 °C |
Hlučnost | 51 dB |
Automatický režim (termostat) | ano |
Počet rychlostí | 3 |
Časovač | ano |
Dálkové ovládání | ano |
Automatické odpařování kondenzátu | ne |
Autorestart | ne |
Použité chladivo | R 290 |
Délka výfukové trubice | 1,5 m |
Průměr výfukové trubice | 142 mm |
EER/COP | 2,6/- |
Energetická třída | A |
Příkon chlazení / topení | 800 W |
Hmotnost | 24 kg |
Rozměry (v × š × h) | 770 × 380 × 370 mm |
Barva | bílá + šedá |
Výkon chlazení | 2,1 kW |
---|---|
Výkon topení | - |
Výkon odvlhčování | 24 l / 24 h |
Vzduchový výkon | 320 m3/h |
Rozsah provozních teplot | 16–35 °C |
Hlučnost | 51 dB |
Automatický režim (termostat) | ano |
Počet rychlostí | 3 |
Časovač | ano |
Dálkové ovládání | ano |
Automatické odpařování kondenzátu | ne |
Autorestart | ne |
Použité chladivo | R 290 |
Délka výfukové trubice | 1,5 m |
Průměr výfukové trubice | 142 mm |
EER/COP | 2,6/- |
Energetická třída | A |
Příkon chlazení / topení | 800 W |
Hmotnost | 24 kg |
Rozměry (v × š × h) | 770 × 380 × 370 mm |
Barva | bílá + šedá |
-
Mejstříková, 31. 7. 2022
Hledám mobilní klimatizaci pro místnost 25-30m2, standardní výška místnosti, která bude mít vývod horkého vzduchu přes stěnu ven a bude možné ji na zimu přemístit (na kolečkách?) do sklípku.
-
Tým Proalergiky.cz, 31. 7. 2022
Dobrý den paní Mejstříková,
do prostoru 25-30m2 Vám doporučujeme klimatizaci s výkonem chlazení 2,6 kW, což uvedená klimatizace nesplňuje.
Doporučujeme Vám například klimatizaci Trotec PAC 2610E, která má potřebný výkon.
Klimatizace je mobilní ( má kolečka) a je tedy možné ji přemístit podle potřeby.
S pozdravem Hana, proalergiky.cz
-
Petr Stejskal, 16. 7. 2021
Je možno ke klimatizaci TROTEC PAC 2010E dokoupit náhradní hadici pro odvod teplého vzduchu z místnosti?
-
Tým Proalergiky.cz, 16. 7. 2021
Dobrý den pane Stejskale,
náhradní hadice ke klimatizaci TROTEC PAC 2010E pro odvod teplého vzduchu z místnosti výrobce bohužel neprodává.
S přáním pěkného dne
Chocholáčová, ProAlergiky.cz
-
Jiřina Ježková, 22. 5. 2020
V návodu jak zprovoznit klimatizaci je uvedena podmínka zkontrolovat vzduchové filtry, které klimatizace nemá, nebo nejsou dodány. Umělohmotná síťka (jediná demontovatelná) se nedá považovat za filtr. Ostatní průduchy jsou v obdobné kvalitě a nedemontovatelné. Můžete mě sdělit, jaké tam mají být vzduchové filtry? Tyto se mají čistit, ale jak?
-
Tým Proalergiky.cz, 22. 5. 2020
Dobrý den, paní Ježková,
klimatizace obsahuje omyvatelné vzduchové filtry (předfiltry) nebo Vašimi slovy plastovou síťku. Tyto filtry slouží k zachycení hrubších nečistot a ochraně přístroje.
Čištění filtrů je možné měkkou, lehce navlhčenou utěrkou, která nepouští vlákna. Pokud jsou filtry silně znečištěny, vyčistěte je teplou vodou s neutrálním čistidlem.
Údržba je přesně popsána v návodu v kapitole údržba.
Mějte se krásně
Magdaléna Jaňurová
ProAlergiky.cz
Těsnění do oken Noaton AL4010 pro mobilní klimatizace
Velké zvýšení účinku chlazení. Snadná instalace do různých typů oken. Pratelný materiál. Vhodné pro všechny značky mobilní klimatizací.
Sinclair izolace do okna pro mobilní klimatizace (4m)
Univerzální okenní těsnění pro mobilní klimatizace všech značek. Jednoduchá instalace.
Těsnění do oken Trotec AirLock 1000 pro mobilní klimatizace (5,6m)
Velké zvýšení účinku chlazení. Těsnění do francouzských oken či bakonových dveří. Pratelný materiál.