Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Pračky vzduchu – co od nich očekávat?

Pračky vzduchu – co od nich očekávat?

Pračky vzduchu – co od nich očekávat?

Pojem pračky vzduchu spousta lidí chápe jako synonymum pro čističky vzduchu. Rozdíly mezi těmito typy přístrojů jsou však velké. Pračka vzduchu zdaleka nedosahuje čisticích schopností čističky vzduchu…

Pračka vzduchu je vlastně zvlhčovač

Jako pračky vzduchu jsou označovány takzvané diskové zvlhčovače. Jde o přístroje, ve kterých se během provozu otáčejí plastové disky, které jsou částečně ponořeny ve vodě. Ty na sebe vodu nabírají a ta je následně pomocí ventilátoru odpařována do vzduchu.

Praní vzduchu je u diskových zvlhčovačů v podstatě doplňkovou funkcí. Tato funkce je založena na tom, že na rotující disky, které jsou jednak nabité statickou elektřinou a jednak vlhké, se lepí různé drobné nečistoty ze vzduchu procházejícího přístrojem. Z disků se pak tyto nečistoty spláchnou do vodní nádrže.

Rozdíly mezi pračkou a čističkou vzduchu

  • Vzduchový výkon (průtok vzduchu): Pračky vzduchu jsou vybaveny podstatně slabším ventilátorem než čističky vzduchu. Trvá jim tedy mnohem déle, než jimi projde všechen vzduch v místnosti.
  • Druhy zachycovaných nečistot: Na discích pračky se zachycují nečistoty, jako jsou běžný domácí prach nebo pylová zrnka. S menšími nečistotami, jako jsou zvířecí alergeny, bakterie, viry, kouř nebo smog, si tento systém bohužel nedokáže uspokojivě poradit. Stejně tak není schopen odstranit většinu plynů a pachů.

Pro koho jsou vhodné pračky vzduchu?

Diskové zvlhčovače neboli pračky vzduchu jsou spolehlivé, nenáročné a úsporné přístroje, jejichž hlavní funkcí je zvlhčování vzduchu. V tom jsou velmi dobré. Správná vlhkost vzduchu je důležitou součástí prevence onemocnění dýchacích cest.

Pračka vzduchu o něco zmírní prašnost, ale neodstraní ze vzduchu choroboplodné zárodky, jako to umí většina čističek vzduchu.

Co se týče alergiků, funkce praní vzduchu může být užitečná při slabé pylové alergii. Pokud však chcete vzduch čistit důkladně, rozhodně vybírejte mezi čističkami vzduchu.

Správný produkt pro vaše požadavky

Chcete-li vzduch čistit, volte kvalitní čističku vzduchu s odpovídajícím vzduchovým výkonem a kvalitní filtrací.

Chcete-li vzduch čistit a zároveň zvlhčovat, může pro vás být ideální čistička vzduchu s funkcí zvlhčování vzduchu.

Chcete-li vzduch pouze zvlhčit, vybírejte mezi zvlhčovači vzduchu. Diskové zvlhčovače, tzv. pračky vzduchu jsou jednou z možností zvlhčování.

S výběrem správného zvlhčovače vzduchu vám poradí nákupní rádce.

Publikováno: 23. 1. 2013

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.