Infolinka 541 212 450Dítě 2 roky atopický ekzém, vyzkoušeno Protopic, Excipial, ale stále je ekzém v jamkách a podpaží.

Otázka:

Dobrý den,2letý syn trpí atopickým ekzémem. Ze stravy jsem se postupně snažila vyřadit problematické potraviny, ale bez úspěchu. Ekzém má ve větší či menší míře pořád.Do roka byl kojen, osypán pouze jednou a to po celém těle. V 18 měsících se mu objevil ekzém, očkován byl vždy dvěma vakcínami současně. Kožní předepsal Protopic a Ca pastu, zlepšení zhruba na 4 měsíce,ale pak následovalo zhořšení a rozšíření ekzému. Vyzkoušela jsem excipial kids,kůži má hydratovanou,e.se dost zmírnil, ale zůstává i po měsíčním mazání v jamkách a podpaží. Protopic jsem vysadila úplně.Prosím o radu, jak postupovat v léčbě. Děkuji Linda

Tazatel:

LM

Odpověd:

Dobrý den, Lindo,

pokud byste měla zájem o individuální posouzení a doporučení, doporučovali bychom následující postup.  Na pokožku použijte Eucerin AtopiControl a zinkovou mast a do diskuze Atopický ekzém u dětí do 3 let vložte fotky. Podle toho Vám doporučíme režim mazání a další postup.

Ze stravy to chce vysadit nezakysané mléčné výrobky, konzumovat jen zakysané a omezit sladké, konzumovat dostatek zejména zelené zeleniny. 

S pozdravem

Věra