úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém u dětí do tří let

Atopický ekzém u dětí do tří let

ProAlergiky.cz

2. 4. 2011
7:51

Můžeme ovlivnit atopický ekzém, koliky a další projevy atopie u svého dítěte?

Odpověď na tuto otázku není lehká. Někdy ano, někdy ne, ale určitě stojí za to, se o to pokusit. Atopické projevy u dětí do tří let (atopický ekzém, koliky, dýchací problémy) velmi často souvisí se stravou, protože prvními alergeny, se kterými se dítě setká, jsou právě alergeny potravinové.

Máte otázky týkající se atopického ekzému či dalších projevů alergie u vašich dětí? Chcete zkusit úpravu jídelníčku? Nebojte se nás zeptat na cokoliv. Poradíme vám.

Na vaše otázky v této diskuzi odpovídá Věra, která se problematice atopie u dětí věnuje již několik let a úspěšně radí maminkám, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat.

Další informace o atopickém ekzému dětí najdete ve speciálu Ekzémy a alergie u dětí do tří let.

Sue

3. 4. 2020
12:11

RE: Atopický ekzém u dětí do tří let
Dobry den, syn 9mesiacov,kojeny ma kvasinkovy ekzem stale sa zhorsuje a v noci ho svrbi. Prosim poradte dakujem

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Andrea.m.

27. 2. 2020
21:35

Pro: Mari123Dobry den, vim ze je prispevek uz starsiho data, ale i tak to zkusim, mame syna 6 mesicu a mame naprosto stejny problem (exzem vsude mozne po tele krome obliceje a oblasti pod plenkou), i na fotce jako bych videla naseho maleho, mohla bych se zeptat jak jste exem vyresili, co pomohlo, z ceho to bylo? Predem mooooc dekuji za odpoved. Andrea

Reagovat

Begonie

22. 2. 2020
20:17

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost s testem potravinove intolerance u skoro tříletého (za měsíc) dítěte? Má test u této věkové skupiny smysl? Dcera má atopický exém od 2 měsíců a nyní se jí velmi výrazně zhoršil, hledáme tedy různé cesty, jak z toho ven a přemýšlíme o tomto testu v Thomayerově nemocnici. děkuji.

Reagovat

Šárka123

1. 2. 2020
10:56

Dobrý den, můj sedmiletý syn má od malinka suchou atopickou pokožku, díky pečlivému promazávání a péči to máme pod kontrolou a projevy ekzemu jsou minimální, téměř žádné. Nicméně se mu nedávno objevily moluska, která postupně vymačkáváme, největším problémem je ale již asi půl roku silné svědění na varlátkách a v jejich okolí. Na penisu také. Je mu to velice nepříjemné, nejvíce ho to svědí večer, když zaleze do postele. Mažu mu to sudokremem, koupu ho v řepíkovém odvaru, má jen bavlněné spodní prádlo, dávám vit.B, peru prádlo v šetrném pracím gelu, každý týden vyměňuji povlečení, co se týče stravy, dbám na to, aby jedl většinou zdravá, ne moc kořeněná jídla, sladkosti mám pod kontrolou, dobroty mu kupuji ve zdravé sekci, jen s hroznovým cukrem, pravda ale je, že má rád ovoce a toho má denně tak 2 misky (víno, jablka, banány, mandarinky), potom také každý den ochucený jogurt. Běžně má ryby, rýži, polévky, vývary, vařím jednoduchá, zdravá jídla a pečivo. Nejí salámy, uzeniny, ani sýry. Ze zeleniny jen čerstvá rajčata, zelený salát a mrkev, jinak zeleninu v polévce. Samozřejmě má rád sladkosti, ale ty má velmi omezeně. Jediné, co mě napadá, jsou kvasinky nebo alergie na nějakou potravinu nebo plíseň. U lékaře jsme s tímto problémem ještě nebyli, ale jelikož mu ještě nejde úplně přetáhnout předkožka, byli jsme nedávno u dětské lékařky, ta mu genitálie zkontrolovala a žádný problém ani zánět neviděla, jen nám dala mastičku Triamcinolon na uvolnění předkožky. Nepomohlo to, tak budu čekat, jestli se to časem upraví. Asi před dvěma lety jsme byli u Mudr. Libora Janečka v Ústí nad Orlicí, je to dětský chirurg a specializuje se na tyto problémy u malých chlapců. Předkožku prohlédl, ambulantně nic neřešil, jen nám doporučil bylinné koupele, aby se předešlo zánětům, prý se to časem upraví, je zásadně proti obřízkám a je velice vstřícný a pečlivý. Takže podle mě zánět nemá. Strašně ráda bych mu nějak pomohla a problém vyřešila, můžete mi, prosím, poradit, co s tím a co to vlastně je? Ráda bych to řešila určitě trvale a dlouhodobě, ne jenom nějakou mastičkou, které většinou fungují jen pár týdnů a pak se problém vrací. Děkuji a přeji pěkný den.

Reagovat

Adri

30. 1. 2020
14:27

Dobrý den, moc prosím o radu, zatím nevíme z čeho ani co je to za vyrážka,ekzém. Syn 8 měsíců.je kojeny už zkouším vyloučit různé potraviny.Zatím to je stejne, možná horší.. Má to už asi 4tydny,od vánoc. Nevíte jestli to je atopický ekzem nebo jen alergická reakce? Děkuji moc

Reagovat

foto foto

Táňa

4. 1. 2020
20:15

Vé čtvrtek 2.01 jsem ji začala mastit zinkovou masticku.trochu se ji začlo byt i na nozickach,vic v zadu .Děkuji

Reagovat

Táňa

4. 1. 2020
20:11

Dobrý deň prosím poraďte!Dcerka ma vyrazky již od 3 tijdny od porodů,kojila jsem do 3 měsíců,bohužel pak už neměla mlicko,Mudr.nam poradila Nutrilon HA,a lipobase na promazani,bohužel to nam nezabiralo,pak první očkování a ekzem se nam zhoršoval,nevěděla jsem rády,mudr.furt do kola prej musíte vyzkoušet krémy a co vam sedne,nic a ní laktobacilky ne nabídla,tak jsem se objednala na kožní,po návštěvě u kozni jsme dostaly míchání mást ambiderman+advantan,a Nutrilon AC,za tyjden dcerka byla čistá,ale za par dni znova cela výrazka svediva,zase za mudr. Nasadil nam jovesto sirup,a locoid na promastovani, prej že myslí že to je alergije na něco v domě,je pravda že jsme měly koťátko,ale u nas v místnosti ne pohybovala se,kotatko jsme daly k segre na niakou dobu,jovesto sirup jsme braly 6 dni, po vysazení zase výrazka nejvíc za usickama,na tváři,hrudník,teď má dcerka 5.5 mes.Cetla jsem vaší článek o kvasinkove infekce,dcerka ma hodně podobné. Poraďte prosím postup už nemám rády.

Reagovat

foto foto

harryloj

17. 12. 2019
18:15

=== PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY ===

Reagovat

Míránek

23. 3. 2019
18:10

Pro: Mari123Filtr na vodu dios, ne mýdlo. Za mě Epaderm. Koberce pryč, pes pryč. Po koupání fénovat dosucha, před spaním žehlit povlečení. žádné kočičí návštěvy ani majitelů koček, psů atd. Akvaristi mohou :-). Nejde o chlupy, ale elergeny slyn, roztočů a roztoče. Denně čisté oblečení bavlna, denně přežehlit nebo čisté. Dokonale máchat. Někde jsem to tu popsal. Držím palce. mě to pomohlo. [email protected]

Reagovat

Mari123

20. 3. 2019
11:11

Dobry den, zajimalo by me zda jde o atopicky ekzem nebo vyrazku v reakci na nejaky alergen. Syn ma osm mesicu. Problem zacal v sestem mesici a spise se zhorsuje. Kortikoidy nam zabraly pouze na oblast krcku jinak mi prijde ze spise narusily kuzicku na tele. Problem se tyka hlavne raminek, hrudniku a pod kolinky. Jsou to sucha mista s cervenym nadechem, nekdy vice nekdy mene. Tvoreno jakoby z pidipupinku. Vyradili jsme mleko, ja alergeny. Je kojeny plus ovoce-banan,jablko a zelenina-mrkev, repa,brokolice,cuketa, maso a nyni uz i ryze a kuskus. Mame pejska ale skoro s nim neprijde do styku a navic denne vysavam.zmenu prasku na prani jsme zkouseli, mazala jsem ruznymi olejicky. Linola do koupele nepomohla, excipial mast taky ne.doktorka nam rekla ze to muze mit z toho ze prarodice a otec maji sennou rymu. Dneska me napadlo dat pryc koberec, kde se nejaky ten psi chlup dostane a mohla by to byt alergie na nej. Jinak uz opravdu nevim. Jinak je zdravy, vesely a spi hezky. V obliceji vyrazka neni stejne jako v oblasi pod plenkou. Dekuji moc za kazdou radu

Reagovat

foto

Míránek

26. 2. 2019
11:45

Zdravím, filtr na vodu dios /jiný nefunguje/-chlor dráždí pokožku, utřít chemicky čistým, právě vyžehleným ručníkem. Po utření osušit hned tělo fénem. Lehnout do právě vyžehleného povlečení - zničit roztoče a zneutralizovat jejich výkaly /bílkoviny/. Vytírat. Podrobně nahoře v diskuzi.

Reagovat

JanaLak

2. 2. 2019
9:58

Dobry den, u meho syna je podezreni na ABKM, hlen ve stolici a nitky krve. Synovi je 4,5 mesice a je plne kojeny. Atopicky ekzem nemame. syn krasnw prospiva, na koliky a bolest briska netrpi.2 tydny drzim bezmlecnou+bezvajecnou+bezsojovou dietu. Krev ve stolici temer vymizela, ale hlen je stale. Premyslim o drzeni eliminacni diety....divala jsem se na tabulku potravin s nizkym potencialem alergie a chtela jsem se zeptat, co avokado?Dekuji Jana

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.