úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém u dětí do tří let

Atopický ekzém u dětí do tří let

ProAlergiky.cz

2. 4. 2011
7:51

Můžeme ovlivnit atopický ekzém, koliky a další projevy atopie u svého dítěte?

Odpověď na tuto otázku není lehká. Někdy ano, někdy ne, ale určitě stojí za to, se o to pokusit. Atopické projevy u dětí do tří let (atopický ekzém, koliky, dýchací problémy) velmi často souvisí se stravou, protože prvními alergeny, se kterými se dítě setká, jsou právě alergeny potravinové.

Máte otázky týkající se atopického ekzému či dalších projevů alergie u vašich dětí? Chcete zkusit úpravu jídelníčku? Nebojte se nás zeptat na cokoliv. Poradíme vám.

Na vaše otázky v této diskuzi odpovídá Věra, která se problematice atopie u dětí věnuje již několik let a úspěšně radí maminkám, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat.

Další informace o atopickém ekzému dětí najdete ve speciálu Ekzémy a alergie u dětí do tří let.

MichalZ

5. 12. 2018
16:10

MichalZ

RE: Atopický ekzém u dětí do tří let
Pro: katulkaDobrý den, Katulko,
alergie na laktózu neexistuje, takže problém spíše bude v jiných složkách potravin. Doporučuji podstoupit eliminačně expoziční text, který je popsán v tomto článku: https://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/eliminacni-diety-pro-zjisteni-potravinoveho-alergenu
Držím palce.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

katulka

26. 11. 2018
13:33

Dobrý den,

mám 14 měsíčního syna, od narození měl na tvářičkách suchá ložiska. Cca ve 3 měsících se přesunulo na bříško a pak postupně na nožičky a začalo červenat. Momentálně bříško, záda a nožičky, největší problém pod kolínkama. Na roční prohlídce, po zkoušce různých mastí a homeopatik mu paní doktorka poslala krev na rozbor. Potvrdila se alergie na laktozu, teď cca 14 dní bez laktozovích potravin a hovězího masa, ale bohužel se to nezlepšuje. Mohli by jste mi poradit co s tím? Nebo kam zajít? Doma nás napadlo kožní, ale bojíme se toho, aby nám nedali nákou mastičku a ono to zmizelo, ale pak se třeba znova vratilo. Chtěli by jsme přijít na to co to způsobuje a pak najít řešení.

Předem moc děkuji

Reagovat

Peter

12. 11. 2018
14:26

=== PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY ===

Reagovat

Nikolana

15. 6. 2018
14:59

Alergie na mléčnou bílkovinu (kasein) je bohužel dědičná. Já sama jí trpím od dětství a moje dcera (3 roky) jí má bohužel taky.

Reagovat

Nmama

15. 6. 2018
10:10

Nmama

Dobrý den, můj syn 7měsiční již od třetího měsíce trpí ekzém. Je plně kojen.Po antibiotikach se strašně zhoršil a teď ho má snad na celém těle. Doktorka nám prepsala UM pro děti s alergií na BKM Nutrilon allergy care pro případ že bych už neměla dostatek mléka. Syn zatím odmítá příkrmy. Kůže má hodně suchou a hrubou. Zkoušela jsem linolu, lipobasi, žádná sláva. Teď mažu syndermanem ale také moc nepomáhá. Mohla bych prosím používat kokosový či olivový olej místo krému?
Děkuji vám za odpověď

Reagovat

kala

13. 6. 2018
12:18

Dobrý den,prosím o radu a pomoc. Synovi je 4,5měsíce. Chtěla bych začít zachvíli s příkrmama. Ale naše paní dr. říká že máme ještě počkat dokud se nám nezlepší atopický ekzém. Očkovany nebyl ještě ani jednou. Prý nesmí kořenovou zeleninu jen trochu mrkve. Nechci mu ublížit tak Vás prosím o radu,čím začít. Nekojím je na UM (neocate). Co nám zabralo na zklidnění ekzému když byl syn červený- zinkovy olej a na to kortikoidy a pomazavam Dexerylem a Hmastí. Koupu syna v ovesné koupely.

Reagovat

Papaja

7. 6. 2018
20:23

Pro: PapajaFoto k memu dotazu.

Reagovat

foto

Papaja

7. 6. 2018
20:12

Dobry den, zajimalo by me, zda jde na fotografii o atopicky ekzem. Nijak vyrazka nemokva a zda se, ze ani nesvedi. Dcera ma 4,5 mesice, stale ji kojim. Mazeme telo Biodermou Atodermem. Po porodu mi davali antibiotika. Ockovana byla jiz dvakrat. Po druhem se ji to zhorsilo, uz to mela pred ockovanim celkem pekne. Hladke a temer to nebylo videt. Na obliceji to nema a na rukach jen tam, kde se kuze casto tre o obleceni. Napadlo me, zda by to nemohla byt spise alergie na praci prasek. Pokud to je kvasinka, co mohu udelat? Jak zavadet prikrmy? Dekuji. Pavla

Reagovat

Karolinap82

21. 5. 2018
11:03

Dobrý den,

moc se omlouvám, že se na vás obracím touto cestou, ale už si nevim rady..
Dcera má od třetího měsíce ekzém na hrudníku, bocích a rukou..ve třech týdnech měla dokonce i seboreu.
Měla jsem celkem těžký porod, musela jsem druhý den po porodu pod narkózu a dceru jsem viděla párkrát jen na přiložený, dokrmovali ji Nutrilonem, třetího den v porodnici jsem dostala antibiotika a ještě pár transfúzi..po sedmi dnech nás konečně propustili a já se doma krásně rozkojila.jenze pak ta seborea a potom i stále ta vyrážka, pediatr mi řekl, že je to atopicky ekzém, že to není tak hrozne, že máme stále mazat.. v šesti neděli jsem jedla hrozně sladkého.prosim o radu, co je to? Dcera je stále kojeny je ji pět měsíců, prostí měsíc máme začít s prikrmama, tak z toho mám celkem strach.. ještě jsem zapomněla říct, že seborea se nám stále vrací v lehcí formě.

Reagovat

foto foto

Vladimír

27. 2. 2018
8:23

Bez vyřešení základní příčiny ekzémů nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky. Příčinou ekzémů jsou potravinové alergie, způsobující zánětlivé poškození střev a následné autoimunitní reakce našeho těla, projevující se navenek různými příznaky včetně nepříjemných ekzémů. Používám přístroje a testy, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám ekzém vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si ekzémy sami trvale odstranili. Kontakt 608 155 338.

Reagovat

LuckaS

4. 12. 2017
13:12

foto mi bohuželnejde vložit

Reagovat

LuckaS

4. 12. 2017
13:10

Dobrý den, prosím Vás, náš Jaroušek, příští týden 4 měsíce,plně kojený, měl po narození klid, ale približně poslední měsíc a půl mu na tvářičkách vyrašily hnízda pupínků, červené a pak i hnisavé a na čelíčku také, jen ne v takové míře, tam spíše jen krupička. Promazávala jsem pod vědomím, že jde o potničky a dětská doktorka mě uklidnovala, že je to jen "nějaká" dětská vyrážka a bude to dobrý, pak jsem se lekla, že půjde spíše o ekzém, stav se zhoršoval a fleky zvětšovaly. Byla mi doproučena indulona, na promazávání...no,šílené věci se pak děly, fleky červené a stále větší..na čele jsem začala používat sudocrem, který začal později zabírat, na tvářičkách však ne hned a já nevydržela čekat a promazávala krémy (lipobase repair a linola). Ted jsme ve stavu viz foto, od sobotního rána jsme na základě článků p. Zikové a doporučení kamarádky (neměla jsme o tom ani tušení) užívám hylak, snažím se nejíst mléčné výrobky, mléko pouze rýžové, žádné sladké, bojím se i ovoce, z bílé mouky mám také strach, jsem jen v dietách nezkušená a jak kojím mám furt hlad:) přitom se bojím, abych to malému zase nezhoršila svou stravou. Čekám na fázi promazávání, určitě nechci spěchat. Jinak v těhotenství jsem měla ekzém na rukách a krku, očích a tvářích. Bylo to hrozné, nechci nikdy, aby to malý zažil...před tím jem ho měla pouze v dětství v záhybech kolem 5 roku. Prosím Vás, postupuji správně? Jedná se opravdu o kvasinku? Mám být v potravinovém opatření velmi důsledná? Prosím na promazání pak mléka, které jsou zde v diskuzi uvedená? Máme olivový olej (na začervenalé místečka bepanthen) na promazání, nikde jinde na těličku to nemá....koupeme jednou za 3 dny a jinak pouze žínka. Obličejík teď vůbec nemyji, jen očička převařenou vodou a pusinku. Moc děkuji za Vaše předčtení a čas, všem maminkách hodně sil v boji s ekzémem....Lucka

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.