úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém u dětí do tří let

Atopický ekzém u dětí do tří let

ProAlergiky.cz

2. 4. 2011
7:51

Můžeme ovlivnit atopický ekzém, koliky a další projevy atopie u svého dítěte?

Odpověď na tuto otázku není lehká. Někdy ano, někdy ne, ale určitě stojí za to, se o to pokusit. Atopické projevy u dětí do tří let (atopický ekzém, koliky, dýchací problémy) velmi často souvisí se stravou, protože prvními alergeny, se kterými se dítě setká, jsou právě alergeny potravinové.

Máte otázky týkající se atopického ekzému či dalších projevů alergie u vašich dětí? Chcete zkusit úpravu jídelníčku? Nebojte se nás zeptat na cokoliv. Poradíme vám.

Na vaše otázky v této diskuzi odpovídá Věra, která se problematice atopie u dětí věnuje již několik let a úspěšně radí maminkám, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat.

Další informace o atopickém ekzému dětí najdete ve speciálu Ekzémy a alergie u dětí do tří let.

Věra, proalergiky.cz

7. 10. 2020
16:33

Věra, proalergiky.cz

RE: Atopický ekzém u dětí do tří let
Pro: AničkaHPročtěte tento článek

https://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/kvasinkova-infekce-u-deti-a-jeji-priznaky

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Věra, proalergiky.cz

7. 10. 2020
16:33

Věra, proalergiky.cz

Pro: Ivana95Pošlete fota :) V.

Reagovat

Ivana95

16. 7. 2020
9:21

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda se jedná o atopický ekzém? Syn má tento ekzém už od 6 měsíců,nyní má 10 měsíců. Byla jsem s ním už u mnoha kožařek a žádná mi nedovedla říct,co to je na 100%. Vyzkoušela jsem už mnoho mastiček a drahých krémů,ale vše pomáhalo jen chvilku. Ekzém má pouze na krku a nesvědí ho. Je pravdou,že od půl roku mu roste jeden zub za druhým a hodně slintá. V rodině žádné ekzémy nemáme. Přítel má kontaktní alergii na kobalt a zinek. Za měsíc jdeme se synem na alergologii na testy. Pokud je to atopický ekzém, co by mu z mastiček mohlo pomoci? Prací prášek mame hypoáergenní Frosch eko gel,oblečení jen 100% bavlna a koupu 2x týdně na mytí používám Cutosan.Jídla bez alergenů. Nic nepomáhá.

Reagovat

AničkaH

11. 7. 2020
14:18

Dobrý den dcerka skoro 5 měsíců má už tak cca 2-3 měsíce exem. Příjde mi ale že je to čím dál horší. Dneska se to dokonce rozjelo tak že to má strašně červené. Od doktorky máme mastičky namíchané v lékárnách. Teď jsem zkoušela i Bepanthen Sensiderm. Poradíte mi možná máte něco co pomáhá více? A popřípadě jestli je to možná i jídlem nebo pitím co konzumuji já když plně kojím?S příkrmy jsme začaly před týdnem. Děkuji

Reagovat

Leni

28. 5. 2020
17:00

Syncek,takmer 3mesacny, ma stale zacervenane vyrazky a flaky na licach (podla vasich rad skusam vysadit bkm a potierat zinkovou mastou) a zelenu vodnatu az hlienovitu stolicu. Chcela by som skusit hylak, ako radite. Je plne kojeny. Ake mam volit davkovanie pre seba? Opakovane sa objavila seborea v hlavke -ma to nejaky suvis? Pomozte, prosim...trpim,ked ho tak vidim...

Reagovat

Jolik

6. 5. 2020
19:56

2

Reagovat

Jolik

6. 5. 2020
19:54

Zasilam dodatkove foto. Nyni po promazanim vitaminove masti tvare zcervenali a vyskakali rude pupinky.

Reagovat

foto

Jolik

6. 5. 2020
15:44

Dobrý den
Potřebovala bych prosím radu. Dcera 2 roky má už asi 4 měsíce prý ekzem na tvářích. Ale kortikoidy nezabírají, měli jsme i Excipial u hydrolotio s kombinací Excipial u lipolotio a také bez výsledků a nyní mazeme Ambidermanem,ale stále to má a nijak zvlášť se to nemění. Boky tvari vypadají spíš jako akné s bilou čepičkou a to nereaguje vůbec na nic. Prosim o radu. Dekuji.

Reagovat

foto

evel9399

17. 4. 2020
10:16

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, (ale omlouvam se za spatne zarazeni- nevim kam se obratit)pred pul rokem jsem otehotnela a mela jsem bohuzel komplikace a potratila, ale od te doby mam problemy, zenske partie mi napadla kvasinka snazila jsem se to lecit prisnou dietou a hlavne prirodne, ale stale se to vraci 4X do pul roku.. nasledne se zjistilo, ze bude problem celkovy, protoze uz mam prez rok fleky na tele a velké pigmentove problemy na zadech z niceho nic. Ráda bych díte měla, ale potrebuji se vylecit a nevim co pro to jeste muzu udelat- drzim dietu bez bile mouky, mleka a cukru.. ovoce nejim temer vubec snazim se jit zeleninu+ dopnky hliva ustricna, grepova tinktura, brusinky na mocak, kokosovy olej, hodne zakysanych vyrobku, jablecny ocet, chlorela. Vcera jsem dostala od doktorky 1 prasek, ze to ma kvasinky vyhibit tak doufam, ze to alespon trosku pomuze, ale lekarum at tak moc neverim no..

Reagovat

foto

Sue

3. 4. 2020
12:11

Dobry den, syn 9mesiacov,kojeny ma kvasinkovy ekzem stale sa zhorsuje a v noci ho svrbi. Prosim poradte dakujem

Reagovat

Andrea.m.

27. 2. 2020
21:35

Pro: Mari123Dobry den, vim ze je prispevek uz starsiho data, ale i tak to zkusim, mame syna 6 mesicu a mame naprosto stejny problem (exzem vsude mozne po tele krome obliceje a oblasti pod plenkou), i na fotce jako bych videla naseho maleho, mohla bych se zeptat jak jste exem vyresili, co pomohlo, z ceho to bylo? Predem mooooc dekuji za odpoved. Andrea

Reagovat

Begonie

22. 2. 2020
20:17

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost s testem potravinove intolerance u skoro tříletého (za měsíc) dítěte? Má test u této věkové skupiny smysl? Dcera má atopický exém od 2 měsíců a nyní se jí velmi výrazně zhoršil, hledáme tedy různé cesty, jak z toho ven a přemýšlíme o tomto testu v Thomayerově nemocnici. děkuji.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.