Infolinka 541 212 450Při alergii na roztoče a vzdušným plísním mám problém v kanceláři s koberci

Otázka:

Dobrý deň, už od detstva trpím alergiou na roztoče a vzdušné plesne. Pred rokom mi bola zistená už aj astma, ktorú má vraj na svedomí spomínaná alergia. Občas sa u mňa objavia aj kožné problémy. Prednedávnom som nastúpila do novej práce, kde sú všade záťažové koberce a začala som pociťovať problémy (svrbenie v nose a na hlave, kýchanie...). Liečbu mám nasadenú antihistaminikami a moja alergologička má o mojom zdravotnom stave prehľad. V práci priestor bez koberca k dispozícií nie je. V kancelárií sme štyria a občas sa tu mihnú aj kolegovia. Presuny a pohyb v kancelárií je teda častý. V práci by som rada zotrvala, no potrebovala by som poradiť zaručený a odskúšaný spôsob, ktorý by mohol výskyt roztočov v kancelárií výrazne obmedziť. Ďakujem

Tazatel:

Renata

Odpověd:

Dobrý den,

je dobře, že jste pod pravidelnou kontrolou alergologa, který Vám vhodně určí medikamentózní léčbu. To, jakým směrem se bude váš stav vyvíjet, bohužel nelze žádným opatřením zaručit. 

Pokud jde o opatření, která můžete pro sebe navíc udělat, v případě kanceláře doporučuji pořídit čističku vzduchu, která dokáže alergeny zachytit, jak vzdušné, tak rozvířené roztoče. Při výběru čističky je třeba se řídit zejména jejím vzduchovým výkonem, aby dokázala přefiltrovat vzduch v místnosti pro potřeby alergika, tj. čtyřikrát za hodinu. Např. pro kancelář o velikosti 30 – 40 m2 je vhodná např. čistička vzduchu Winix U450. Pokud možno čističku umístěte blíže k Vám.

V domácnosti jsou nejúčinnějším opatřením při alergii na roztoče protiroztočové povlaky na lůžko, neboť tam se nachází největší koncentrace roztočů. Na lůžku trávíte značnou část dne, kdy by mělo tělo regenerovat, zatímco ve Vašem případě je permanentně drážděno. Podpůrným opatřením pro omezení roztočů je také speciální přípravek Home Cleanse.  

Budete-li chtít s výběrem poradit, můžete nám zavolat na 602 813 222.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz