Infolinka 541 212 450Může králík zhoršit zdravotní stav při alergii na rotoče a astmatu?

Otázka:

Dobrý den, uvažujeme koupit dcerce zakrslého králíka, problém je, že 3-letý syn je alergický na roztoče a astmatik, na zvířata alergie prokázána nebyla,proto se chci zeptat, jestli by domácí zvířátko mohlo ovlivnit jeho zdravotní stav, děkuji za odpověď

Tazatel:

Markéta

Odpověd:

Dobrý den,

i když není u syna-astmatika prokázaná alergie na zvířata, nedoporučovala bych pořizovat do domácnosti králíčka, ani jiného domácího mazlíčka. Alergie se v půrběhu života vyjíjí a mohlo by u syna v průběhu času dojít ke zhoršení, které se může projevovat, jak formou alergických reakcí, tak jiných, častější nemocnost apod. je to individuální.

Co se týče alergie na roztoče, nejúčinnějším opatřením jsou protiroztočové povlaky na lůžko a lůžkoviny, protože v lůžku je nejvyšší koncentrace roztočů a během spánku by tělo mělo regenerovat, zatímco u alergika na roztoče bez takto ošetřeného lůžko dochází k opaku.

Při astmatu je účinným pomocníkem kvalitní čistička vzduchu.

Pokud se i přes výše uvedenou skutečnost možného zhoršení zdravotního stavu rozhodnete králíčka pořídit, rozhodnutí je na Vás, doporučuji kromě čističky vzduchu, zakoupit speciální přípravek pro ošetřování králíčka Petal Cleanse/C na odstranění alergenů ze srsti zvířat a nedávat zvíře do dětského pokojíčku.

V případě jakýchkoli dotazů, Vám rádi poradíme na infolinkách 602 813 222, 722 922 920.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz