Infolinka 541 212 450Problémy s dýcháním při astmatu i přes užívání inhalačních léků

Otázka:

Dobrý den, mam uz skoro dva roky astma. Mam dva inhalatory, růžový používám 2x denne a SOS. Sos inhalátor mi nepomaha. A stále se mi špatně dýchá. Byla jsem u své alergolozky, ta me vysetrila a rekla ze je vse ok. Poslala me na rentgen plic a to bylo též v pohodě. Ale mě se pořád dýchá špatně, nevím co dělat. Alergolozka mi nevěří,... Je možné, že přístroje ukazují špatně? Přece není možný, aby mi bylo takhle blbě jen tak.. Setkali jste se s tím někdy? Jsem bezradná. Alergie žádné nemám. Mnohokrát děkuji za odpověď :)))

Tazatel:

Mona

Odpověd:

Dobrý den, Mono,

nepíšete, co přesně u vás alergoložka vyšetřovala, takže nedokážu posoudit, jestli něco nevynechala. Zmiňujete nějaký přístroj, zřejmě šlo o spirometrii, tedy měření funkční kapacity plic. Ta může být v pořádku, a přesto můžete mít podrážděné průdušky a problémy s nadechováním (dušnost). 

Pokud vám nějaký lék nezabírá, je potřeba to bezodkladně řešit s lékařem, který vám jej předepsal. 

Co pro sebe můžete udělat vy sama kromě používání léků, je inhalace léčivé minerální vody (Vincentky nebo Bílínské kyselky) jednou až dvakrát denně. K tomu slouží elektrický inhalátor, který si můžete pořídit.

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz